Προς το περιεχόμενο

Is this love (Cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά εμένα μου αρέσετε πολύ (έχοντας πάντα υπόψιν τον "ερασιτεχνισμό" του εγχειρήματός σας).

 

Σίγουρα παίρνει βελτίωση το αποτέλεσμα (όλοι οι μουσικοί πρέπει να μελετάνε και να δουλεύουν για να βελτιώνονται άλλωστε).

Αλλά το θέμα είναι ότι προσπαθείτε.

 

Και μάλιστα σε ένα αρκετά δύσκολο (τουλάχιστον φωνητικά) τραγούδι, τραγουδισμένο από τον τεράστιο Coverdale.

Μη μασάτε.

 

Πέστε με τα μούτρα στη μελέτη και να διατηρήσετε αυτή την ανοιχτή διάθεση στην καλοπροαίρετη (και μη) κριτική.

 

Και πάλι μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίζετε πάνω σε backing track ή το φτιάξατε όλο απ' την αρχή;

 

Το κομμάτι ήταν ένα .gpχ (Guitar Pro) αρχείο, που έγινε export σε μορφή midi.

Αφού το έκανα import στο Cubase, κράτησα τα Synth, Bass και Drums και τα "έντυσα" με VST plug-ins ανάλογα.

Όλα τα άλλα είναι παιγμένα κανονικά.

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας, τα καλά ΚΑΙ τα κακά. Επειδή έπαιξα τις κιθάρες εκτός του σόλο γιατί στο τέλος εμένα δε μου έβγαινε με τίποτα, θα με ενδιέφεραν σχόλια και κριτική πάνω εκεί.

Σε καμμία περίπτωση δε θεωρώ τον εαυτό μου μουσικό, ακόμα.

Το κάνω γιατί τη βρίσκω αφάνταστα.

Ευχαριστώ σε όσους ασχολήθηκαν.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται εδώ είναι και το αρχικό instrumental όποιος θέλει να το κατεβάσει.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=186721.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα σχόλια πριν ακούσω το τραγούδι (κατά την ακρόαση δεν είδα το βίντεο).

Στην πρώτη ακρόαση δε μου φάνηκε τόσο τραγικό με βάση αυτά που διάβασα.

Με τη δεύτερη ακρόαση ήρθα λίγο-πολύ στο μέσο όρο των σχολίων. Μου φαίνεται ότι υπάρχει το δυναμικό να βγει καλύτερο. Συμπέρασμα, είναι μια καλή αρχή για να συνεχίσετε ακόμα πιο δυναμικά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τα σχόλια πριν ακούσω το τραγούδι (κατά την ακρόαση δεν είδα το βίντεο).

Στην πρώτη ακρόαση δε μου φάνηκε τόσο τραγικό με βάση αυτά που διάβασα.

Με τη δεύτερη ακρόαση ήρθα λίγο-πολύ στο μέσο όρο των σχολίων. Μου φαίνεται ότι υπάρχει το δυναμικό να βγει καλύτερο. Συμπέρασμα, είναι μια καλή αρχή για να συνεχίσετε ακόμα πιο δυναμικά.

Εγώ ακόμα όσες φορές το ακούω δε μου αρέσει ιδιέτερα η φώνη στα ψηλά. Αλλά δε νομίζω οτι μπορώ καλύτερα απο αυτό! Όχι ακόμα τουλάχιστον  :)

Πάντως σα σύνολο ακούγετε εύκολα τουλάχιστον παικτικά είναι πολύ καλό, καμία σχέση με κάποια υπερβολικά σχόλια που καταχαντακόνουν τη προσπάθεια... Αυτά λέγοντε απλά για να λέγοντε  απο κάποιους λίιιιιιιιιιιιιγο υπερβολικούς φίλους  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου