Προς το περιεχόμενο

ricofon-teknofon ποια η χρηση τους?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Ξερω οτι εχει συζητηθει παρα πολυ,αλλα εαν μπορειτε απαντηστε μου...

Εχω ενα υπογειο.Μεσα στο υπογειο θα φτιαξω ενα αλλο δωματιο 2,80χ3.00μ με γυψοσανιδα,πετροβαμβακα,γυψοσανιδα.Στοχος ειναι να κανω ενα "προβαδικο" για την μπαντα μου.Ως εδω καλα,το θεμα ειναι τι θα βαλω μεσα και πανω στις γυψοσανιδες(τοιχους) αλλα και στο "πατωμα".Εχω διαβασει για τα ricofon teknofon.Πια ειναι ακριβως η λειτουργια τους?Ειναι ηχομονωτικα?(εννοω να μειωνει τον ηχο που βγαινει απο το χωρο)βοηθαει την ακουστικη του χωρου(κατασταση στουντιο) και τα δυο,ή τιποτα απο αυτα  ;D ?Επισης εχω διαβασει για τις μπασοπαγιδες.Πια ειναι η λειτουργια τους?Τελος τι να βαλω κατω απο τα ντραμς ¨Η και γενικα στο πατωμα?Το μοναδικο προβλημα ειναι οτι ο ενας τοιχος εχει επαφη με τον τοιχο του διπλανου,εκει θα μπει 2πλος πετροβαμβακας.Υπαρχει και κατι που θα μπορουσα να βαλω απο την μεσα μερια για αυξηση της ηχομονωσης(της μειωσης του ηχο προς τα εξω)?Ελπιζω να εδωσα αρκετες πληροφοριες.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου