Προς το περιεχόμενο

Mαγνητες για μπασο Spector


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο TW συμφωνα με την EMG ειναι ο CS και ο JCS σε 1. Λογικα σπλιταρισμενος θα ακουγεται περιπου οπως στο βιντεακι εδω: http://www.emgpickups.com/products/index/333/25/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν διαβαζες το thread απ την αρχη θα εβλεπες οτι εχουμε αναλυσει το θεμα των fodera...Και ελεος!!!ο wooten δεν βασιζεται στο μαγνητη για τον ηχο του!!!

 

Δεν ανέφερα τίποτα για fodera..

 

Και τι εννοείς δε βασίζεται στο μαγνήτη για τον ήχο του;Όπως βγάζει ο wooten χαρακτήρα από ένα μαγνήτη που λες ότι δεν έχει χαρακτήρα ,έτσι μπορεί και ο φίλος μας...

 

Εξίσου ίδια μπορείς να κάνεις 2 μπάσα να ακούγονται και με bartolini αν ο παίχτης δεν ξέρει να κάνει σκύλα του τον ήχο με τα δάχτυλα και τη γνώση του εξοπλισμού του (οποιασδήποτε αξίας και αν είναι αυτός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α)Δεν ανέφερα τίποτα για fodera..

 

Β)Και τι εννοείς δε βασίζεται στο μαγνήτη για τον ήχο του;Όπως βγάζει ο wooten χαρακτήρα από ένα μαγνήτη που λες ότι δεν έχει χαρακτήρα ,έτσι μπορεί και ο φίλος μας...

 

Γ)Εξίσου ίδια μπορείς να κάνεις 2 μπάσα να ακούγονται και με bartolini αν ο παίχτης δεν ξέρει να κάνει σκύλα του τον ήχο με τα δάχτυλα και τη γνώση του εξοπλισμού του (οποιασδήποτε αξίας και αν είναι αυτός)

Α)Ο Wooten Fodera παιζει οποτε εμμεσα τα ανεφερες...

 

Β)αν ο φιλος μας μπορει να βγαλει τον ηχο του wooten πρεπει να φυγει για εξωτερικο παραυτα...οταν λεω οτι δεν εχει χαρακτηρα θελω να πω οτι ο emg οπου και να τον βαλεις emg θα ακους...το τι ηχο θα εχει ο καθε παιχτης ειναι αλλη ιστορια

 

Γ)Ο ηχος ενος παικτη δεν βασιζεται σε καμια περιπτωση στον εξοπλισμο του...αν παρεις ενα μπασο και το δωσεις σε 100 παικτες με το ιδιο ακριβως setup και ρυθμισεις και οι 100 θα εχουν αλλο ηχο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο TW συμφωνα με την EMG ειναι ο CS και ο JCS σε 1. Λογικα σπλιταρισμενος θα ακουγεται περιπου οπως στο βιντεακι εδω: http://www.emgpickups.com/products/index/333/25/2

Aν οντως ισχυει αυτο που λες,ακουγεται μια χαρα ο μονος!ειδικα στη θεση Bridge μ αρεσε πολυ....τουλαχιστον για τα γουστα μου,και για αυτο που θελω να βγαλω εγω,γιατι ολα αυτα ειναι και λιγο υποκειμενικα στον καθενα...

Αποψη μου ειναι οτι ο τελικος ηχος που βγαζει ο καθε μπασιστας ,ειναι ενα ποσοστο οργανου,εξοπλισμου κτλπ και ενα ποσοστο παιχτη.Οσο καλυτερος παιχτης εισαι,τοσο το ποσοστο σου ανεβαινει σε σχεση με το εκαστοτε οργανο και εξοπλισμο....στη περιπτωση του Βικτορα δλδ που εχει προαναφερθει,και ειναι ακραια περιπτωση,πλεον πιστευω οτι και με κουπι να παιξει το παληκαρι θα το κανει να βγαλει ηχο....αλλοι πιο "ανθρωπινοι" μπασιστες, ειναι 70 ή 60% δαχτυλα,παιχτης δλδ και 30 ή 40% οργανο και ουκ το καθεξης....

Αλλα ποτε δεν μπορεις να βασιστεις μονο σε τεχνικη ή μονο σε οργανο και εξοπλισμο.....παντα πρεπει να υπαρχει συνδιασμος των δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν οντως ισχυει αυτο που λες,ακουγεται μια χαρα ο μονος!ειδικα στη θεση Bridge μ αρεσε πολυ....τουλαχιστον για τα γουστα μου,και για αυτο που θελω να βγαλω εγω,γιατι ολα αυτα ειναι και λιγο υποκειμενικα στον καθενα...

Αποψη μου ειναι οτι ο τελικος ηχος που βγαζει ο καθε μπασιστας ,ειναι ενα ποσοστο οργανου,εξοπλισμου κτλπ και ενα ποσοστο παιχτη.Οσο καλυτερος παιχτης εισαι,τοσο το ποσοστο σου ανεβαινει σε σχεση με το εκαστοτε οργανο και εξοπλισμο....στη περιπτωση του Βικτορα δλδ που εχει προαναφερθει,και ειναι ακραια περιπτωση,πλεον πιστευω οτι και με κουπι να παιξει το παληκαρι θα το κανει να βγαλει ηχο....αλλοι πιο "ανθρωπινοι" μπασιστες, ειναι 70 ή 60% δαχτυλα,παιχτης δλδ και 30 ή 40% οργανο και ουκ το καθεξης....

Αλλα ποτε δεν μπορεις να βασιστεις μονο σε τεχνικη ή μονο σε οργανο και εξοπλισμο.....παντα πρεπει να υπαρχει συνδιασμος των δυο

μου αρέσει η στατιστικη σου μελετη....ευγε!!  ;D

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου