Προς το περιεχόμενο

Mαγνητες για μπασο Spector


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπως και να χει δεν νομιζω οτι οι EMG ειναι σοβαρη αναβαθμιση σε ενα μπασο...ισως αν το μπασο φοραει μαγνητες οτι να ναι να ειναι μια καποια αναβαθμιση...αλλα σε ενα σοβαρο μπασο δεν νομιζω οτι ειναι...

 

Ισως να ειμαι και λιιιιιιιγο προκατηλημενος :)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο για τα μεσαία να γράψει λάθος? ;D ;D

................μεσαιαμεσαιαμεσαιαμεσαιαμεσαιαμεσαιαμεσαια

Ok δασκαλε? ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλα σε ενα σοβαρο μπασο δεν νομιζω οτι ειναι...

 

Ισως να ειμαι και λιιιιιιιγο προκατηλημενος :)

Το δικό μου φοράει παπιγιόν και έχει σπουδάσει Αμερική.

Μιλάει 3 γλώσσες και παίζει μόνο του. Είναι αρκετά σοβαρό;

 

Δεν είσαι μόνο προκατειλημμένος όπως σου είπε και ο Marathon.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως να ειμαι και λιιιιιιιγο προκατηλημενος :)

 

Τοσο δα. ;D

 

Μην του πει κανεις οτι υπαρχει κοσμος που πινει νερο στο ονομα των παλιων Warwick που φορουσαν EMG...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην του πει κανεις οτι υπαρχει κοσμος που πινει νερο στο ονομα των παλιων Warwick που φορουσαν EMG...

Χαχαχαχαχαχα....δεν υπαρχει αυτη η παραγραφος στην ιστορια της ιστορικης αυτης εταιριας!!!

Bartolini μονο ;D

Περα απ την πλακα εχεις δικιο...το χω συζητησει απειρες φορες το θεμα και εχω παιξει και εναι thumb με emg(οποτε καντα 4)

5 δηλαδη...εχω παιξει και ενα αμαρκε με EMG...

Οπως και να χει δεν λεω οτι οι emg ειναι για πεταμα...απλα δεν ειναι ο μαγνητης που θα σου δωσει χαρακτηρα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,  βαλε EMG  μια χαρά είναι, τους φορά άλλωστε η spector στα ακριβότερα μοντέλα της (δεν είναι και τυχαίο). 

 

Τώρα αν θες πιο vintagiariko  ήχο,  μην αλλάξεις  μαγνήτες  ….πάρε  ένα Fenderaki  jazz    και καθάρισες ……καλή τύχη..

 

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν ειναι ο μαγνητης που θα σου δωσει χαρακτηρα...

 

My name is Wooten.Victor Wooten.  ;D  Και αν δεν σου φτάνει αυτό σου λέω πως σε καλοφτιαγμένα όργανα του ίδιου βεληνεκούς του ίδιου κατασκευαστή (όχι σέχτερ και κόρτ-parker την βγάζω απέξω γενικά είναι περίεργη περίπτωση για τα μπάσα έχω ακούσει από καλά ως άσχημα) άκουσα τεράστια διαφορά στο χαρακτήρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My name is Wooten.Victor Wooten.  ;D  Και αν δεν σου φτάνει αυτό σου λέω πως σε καλοφτιαγμένα όργανα του ίδιου βεληνεκούς του ίδιου κατασκευαστή (όχι σέχτερ και κόρτ-parker την βγάζω απέξω γενικά είναι περίεργη περίπτωση για τα μπάσα έχω ακούσει από καλά ως άσχημα) άκουσα τεράστια διαφορά στο χαρακτήρα :)

Αν διαβαζες το thread απ την αρχη θα εβλεπες οτι εχουμε αναλυσει το θεμα των fodera...Και ελεος!!!ο wooten δεν βασιζεται στο μαγνητη για τον ηχο του!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τη συμμετοχη και τις πολλες infos παιδια,αλλα και γω ειμαι προς τους EMG....εχω δει βιντεακια,οπως εγραψε και ενας φιλος πιο πανω,απο ακριβοτερες σειρες της Spector που φορανε καποια αλλα μοντελα EMG,τους DC,CS κτλπ,και μου αρεσε το ηχητικο αποτελεσμα..............ειναι ηχος Spector,δεν γινεται να το θεσω καλυτερα.....το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να βρω με τπτ βιντεο απ αυτους που με ενδιαφερουν,τους TW δλδ....αν και τους φοραει η Spector στις ακριβες σειρες της(USA series,απο 3 χιλιαρικα και πανω δλδ).....κοστιζουν πανω κατω ιδια λεφτα με τους αλλους,(DC,CS) και σου δινουν την επιλογη για σπλιταρισμα που ειναι καλη φαση και εχεις πολλες επιλογες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου