Προς το περιεχόμενο

''Kill my love''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω λεω να κανεις προμο στο Λακη και γω στο Νεστορα...να κανει κυκλο το πραμα,να περασουμε ολοι καλα ρ αδερφε!

Τελικα περνας καλα αν κανεις προμο σε καποιον...

Όπως έγώ, που έκανα promo στη Κριστίνα.

 

 

 

 

 

Thanks Σταύρο, μπράβο για την επιλογή σου*

 

 

 

 

*Για τον πρέπει να προμοτάρεις. (Ως τραγουδιστή βέβαια). :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με πορωσες, παω για ηχογραφηση και προβα!!

Φιλτατε!

Ολα καλα?Το ευχομαι ολοψυχα!

M αρεσει να πορωνω ανθρωπους για προβες και ηχογραφαρες!

Τhanks so much Roussos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έγώ, που έκανα promo στη Κριστίνα.

 

*Για τον πρέπει να προμοτάρεις. (Ως τραγουδιστή βέβαια)***. :D

Δεν ξερω αν το εβαλες για πλακα,αλλα το ασμα ετουτο το γουσταρω ΚΑΡΓΑ!

Και την Κριστινα βεβαιως...

 

***Yπαρχουν διαπλεκομενα συμφεροντα,δυσκολα προσπελασιμα,που καθιστουν το προμοσιον σου τραγικα δυσκολο... ;D

Καποιοι ΔΕΝ θελουν παση θυσια να ακουστει η αληθεια:Oτι ΕΣΥ εισαι ο τραγουδιστης των 4WD απλα το χεις ριξει στο προμοσιον... ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Δεν ξερω αν το εβαλες για πλακα,αλλα το ασμα ετουτο το γουσταρω ΚΑΡΓΑ!

Και την Κριστινα βεβαιως...

 

2)***Yπαρχουν διαπλεκομενα συμφεροντα,δυσκολα προσπελασιμα,που καθιστουν το προμοσιον σου τραγικα δυσκολο... ;D

3)Καποιοι ΔΕΝ θελουν παση θυσια να ακουστει η αληθεια:Oτι ΕΣΥ εισαι ο τραγουδιστης των 4WD απλα το χεις ριξει στο προμοσιον... ;D

1)Ποιά πλάκα, φυσικά και το γουστάρω, όσο δε γι' αυτή δεν τίθεται θέμα συζήτησης. ;)

2)Ανέλαβε 'συ και βλέπουμε.

3) 8)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μήπως το καλύτερο σημείο είναι αυτό με τις ακουστικές?

 

Σόλο τέλους άπαιχτο. 

+10 και στα δύο.

 

ballbreaker mode on.

Δεν ξέρω αν ήταν αυτό που ήθελες η το mood μου είναι κάπως σήμερα αλλά αυτός ο κιθαριστικός ηχητικός οδωστρωτήρας από πίσω δεν μου άρεσε. Ρε συ Σταυρο είσαι αποδεδειγμένος μάστορας του στούντιο. Αν εξαιρέσεις τις ακουστικές που ακούστηκε κάτι διακριτό (αλλά μάλλον "στενότερο" και λίγο πιο "αδύναμο" - xcuse τα audiophile κόμπλεξ μου- από όσο θα ήθελα) από κει και πέρα βγαινει μια ισοπεδωτική (στα κόκκινα) ηχητική κουρελού (ούτε καν χαλί ή wall of sound) που σκεπάζει τα πάντα. Ειδικά ride και μπότα τα ακούς που παλεύουν να βγούν από το πικάρισμα με το ταμπούρο προφανή επιζώντα.

 

Οι εναλλαγές ακκόρντων είναι γνωστές αλλά λόγω ακουσμάτων (και η ασφάλεια που ενέχει η ανάμνηση αυτών) δεν με χαλάει.

 

Βέβαια υπάρχει μια μικρή περίπτωση να ισχύουν αυτά που λέω αλλά η μεγαλύτερη πιθανότητα είναι ότι το άκουσα Δευτέρα πρωί.  :-\

Ballbreaker mode off

 

το κομμάτι μου άρεσε........  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ειδικά ride και μπότα τα ακούς που παλεύουν να βγούν από το πικάρισμα με το ταμπούρο προφανή επιζώντα.

 

2)Βέβαια υπάρχει μια μικρή περίπτωση να ισχύουν αυτά που λέω αλλά η μεγαλύτερη πιθανότητα είναι ότι το άκουσα Δευτέρα πρωί.  :-\

 

1)Επεσες διανα...τα ακουω και γω... ;)

 

2)Και Παρασκευη μεσημερι,τα ιδια θ ακουγες.

 

Λοιπον Κωστα ακου τι γινεται...

Μεχρι προτινος μιξαριζα σε αναλογικη κονσολα,χειροκινητα, με εξωτερικους επεξεργαστες κτλ.

Εδω και λιγο καιρο,γραφω και μιξαρω στον υπολογιστη...Ειναι βλεπεις ευκολια...

Οπως καταλαβαινεις,ειμαι σε διαδικασια αναπροσαρμογης..(μερες που ειναι..)και εκμαθησης των αυτιων μου σε νεα δεδομενα.Οσο αφορα το τελικο μιξ κυριως.

Σιχαινομαι το editing & export της μιξης στο pissi αλλα το υπομενω για χαρη της ευκολιας που μου παρεχει..

Πιστευω πως θα το φερω το πραμα εκει που πρεπει.

Σ ευχαριστω πολυ για το σχολιο,γιατι λιγο μπριζωμα το χρειαζομουν για να δω σε τι δρομο ειμαι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο πολύ ωραίο κομμάτι για άλλη μια φορά αλλά ειδικά το σόλο στο τέλος με άφησε ξερό!

Φοβερή ενέργεια (τι Jake e lee και ιστορίες, Σταύραρος). Μου πάτησες το κουμπί μου γιατί μου θυμίζει τo αγαπημένο μου σόλο κιθάρας (last in line - Dio). Μόνο για αυτό θα έπρεπε να παίζεις για Ozzy κλπ. Μιλάω πολύ σοβαρά, θα πρέπει να έχεις ανοιχτό το ραντάρ σου όταν "παίζουν" στο εξωτερικό auditions για μεγάλους rock παίκτες, έχεις και το feeling και την ικανότητα να ανταπεξέλθεις άνετα σε τέτοια project. Mπράβο!!!!!

 

Εκτός θέματος τώρα (!) το μόνο που ακούω να θέλει διόρθωση (εκτός από τις σωστές παρατηρήσεις του audiokostas) είναι λίγο στην προφορά-άρθρωση κάποιων σποραδικών λέξεων, π.χ trying (τραιιν όχι τραγινγκ)

 

Ξανά μπράβο για όλα αλλά και ειδικά για τις κιθαριστικές σου ικανότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πάτησες το κουμπί μου γιατί μου θυμίζει τo αγαπημένο μου σόλο κιθάρας (last in line - Dio).

Πραγματι θυμιζει Viv Campbell και το παιξιμο και ο ηχος(οταν τον αφηναν πιο παλια

να παιζει κανενα σολο).Παντως το πακετο κιθαρα-φωνη του Σταυρου ειναι σπανια

περιπτωση.Ακομα κι οταν σρενταρει δεν ακους ουτε νοτα να πηγαινει χαμενη.Οσο

για τη φωνη τι να πεις?Επιεικως ΦΟΒΕΡΗ!Θα του αξιζε να βγει πιο εξω.Τα εχει πει κι ο LK αρα πως να διαφωνησεις (δεν παιζεις με ανθρωπους του νομου).Παντως καθε φορα που ακουω κατι καινουριο του υποκλινομαι.Keep on rockin' Freerock.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε παιδιά,  wait a minute , αλλά αυτό με την προφορά το ακούω συχνά πυκνά (στην Ελλάδα ), δηλαδή το: " Ναι μεν είσαι καλός, αλλά δεν έχεις προφορά!"  - και κάτι δεν αντιλαμβάνομαι. Δεν το λέω για τον Harry  και φυσικά ούτε για το Σταύρο (ο οποίος τραγουδάει σαν Texan γέννημα – θρέμμα) . Απλά δράττομαι της ευκαιρίας. Αλήθεια ,  μήπως έχει προφορά ο Enrique Iglesias και πλέιστοι όσοι άλλοι ;!!!  ;D ;D ;D. Αυτό δεν τους  εμποδίζει να σαρώνουν τα charts όμως.  ;)

 

Δηλαδή αν ο Enrique Iglesias (καλά μην πιάσω τον πιτμπουλ ;D)ήταν μέλος του noiz (άσε που μπορεί να είναι κιόλας με τόσα μέλη) ;D, και ήταν π.χ. ο ΕiglesΙamHOT και ανέβαζε στα clips το κάτωθι, τι θα του λέγαμε:

Καλή προσπάθεια μόρτη, το έχεις….αλλά έχεις ένα θέμα με την προφορά!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βάλει και ο Σταύρος δίπλα του στα videoclips τέτοια κοπέλλα, και εμείς δεν θα ξαναπούμε τίποτα για τη προφορά του

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου