Προς το περιεχόμενο

Εάν ο Malmsteen ήταν μπουζουξής...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

abraxas αγόρι μου μη τρελαίνεσαι... :wink:

 

ανέβασε ενα κλιπακι με τις κιθαριστικες σου ικανότητες ώστε να καταλάβουμε κατά πόσο εχει βάρος ο λόγος σου.. :wink:

 

Tι είναι αυτά ρε παιδιά? 8O 8O 8O 8O

 

 

Σε λίγο θα διοργανώνουμε κόντρες εδώ μέσα και μόνο ο νικητής θα έχει το δικαίωμα να ανοίγει καινούργιο ποστ!

 

Έλεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εντάξει, δεν νομίζω ότι εννοούσε αυτό ο whitenoise. Εγώ κατάλαβα δύο πράγματα από αυτό που έγραψε:

 

α) ότι ο kotsadoros έχει αποδείξει ότι τον ενδιαφέρει το feeling, άρα η εκτίμησή του προς τον Malmsteen δεν εξαργυρώνεται μόνο στις δεξιοτεχνικές ιδιότητες του τελευταίου.

 

β) ότι οι μουσικοί πρέπει να είναι πιο απρόθυμοι να θάψουν έναν (όπως ο Malmsteen) που έχει καταφέρει να καταξιωθεί (έστω) σαν τρομερός δεξιοτέχνης, τη στιγμή που άλλοι (ίσως και εμείς) δεν μπορούμε να καταφέρουμε ούτε αυτό.

 

Παρ' όλα αυτά, εξακολουθώ να πιστεύω στην χαμηλή αξία του Malmsteen. Το ότι τον εκτιμά ο kotsadoros (πολύ καλός κιθαρίστας ο φίλος μας ο kotsadoros) δεν σημαίνει τίποτε άλλο, παρά το ότι η δεξιοτεχνία του malmsteen τον ενέπνευσε μεν, αλλά δεν ήταν το μόνο (ευτυχώς) που τον ενέπνευσε δε. Η ομορφιά βρίσκεται στο μάτι αυτού που κοιτάει - αν μπορεί κάποιος να κοιτάει τον malmsteen και να μεταμορφώνεται σε kotsadoro, τότε ζήτω o malmsteen.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε ολοι ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!

 

:lol:

 

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!! :lol:

 

Και αν δε με πιστευετε δειτε

 

πως ΣΚΙΖΩ τον Hendrix!!!!!!!!!!!!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαλίστηκα αλλά τελικά κατάφερα να διαβάσω όλα τα παραπάνω... :roll:

 

Κάθε λίγο καιρό εμφανίζεται ένα thread που όσο καλές προθέσεις και αν έχει καταλήγει γρήγορα σε έντονη αντιπαράθεση, εκνευρισμό, χλευασμό αλλά και πολλά όμορφα επίθετα που ανταλλάσουν μέλη μεταξύ τους.

 

Προσωπικά χέστικα για το τι θα γινόταν αν ο Malmsteen έπαιζε μπουζούκι, ο Χιώτης κιθάρα και ο Τσιτσάνης μπάσο!!

 

Το noiz είναι μια κοινότητα από μουσικούς, συνθέτες, ηχολήπτες και όχι μόνο. Βρισκόμαστε σε αυτό τον τόπο για ένα και μόνο λογο.

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ!

Για να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον και να γίνουμε καλύτεροι και σαν μουσικοί αλλά και σαν άνθρωποι.

 

Κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός!

Έχει ιδιαίτερες προτιμήσεις, επιρροές και γούστο. Είτε αφορά την μουσική είτε οτιδήποτε άλλο.

Ας παραμερίσουμε τον εγωισμό που μας ντύνει με το παραμικρό και ας κοιτάξουμε την ουσία! Γιατί έτσι όπως πάμε όχι μόνο θα την χάσουμε (αν δεν την έχουμε ήδη χάσει) αλλά ούτε άξιοι της λέξης ''μουσικός'' δεν θα είμαστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε ολοι ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!

 

:lol:

 

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ!! :lol:

 

Και αν δε με πιστευετε δειτε

 

πως ΣΚΙΖΩ τον Hendrix!!!!!!!!!!!!!! :lol:

 

καλα το videaki ειναι ΟΛΑ τα λεφτα!ο τυπος πρεπει να ειναι ψυχασθενεις :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο τόσες μέρες που έχω στείλει αυτό το post.....και αφού έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις απαντήσεις σας....αυτό που μας φρενάρει σαν λαός και γι'αυτό δεν μπορούμε να πάμε μπροστά(και πόσο μάλλον στη μουσική) είναι να αλληλοτρωγόμαστε σαν κυράτσες - κατίνες νοικοκυρές που δεν έχουν τίποτα άλλο να κάνουν απο το να θάβουν άλλους ή να κουτσομπολεύουν προσωπικότητες!

 

Εγώ ένα απλό ερώτημα έστειλα..."Εαν ο malmsteen ήταν μπουζουξής..πως θα τον φανταζόσασταν".

 

Μετά τις 3 σελίδες του θέματος το πράμα ξέφυγε τελείως...αναμίξατε άλλους κιθαρίστες με βάση το ενδιαφέρον του καθενός...και το μόνο που καταφέρατε στην όλη κουβέντα...είναι να δείξετε για το ποιός έχει μουσική παιδεία και τέτοια....

Ολοι μας..λίγο πολύ έχουμε μουσική παιδεία...γι'αυτό είμαστε και τόσα μέλη εδω μέσα...πιστεύω οτι όποιος δεν έχει μουσική παιδεία δεν είναι ανάγκη να γράφει κάποιος εδώ.

 

Το ερώτημα είχε να κάνει με σκοπό να ξεφύγουμε λίγο απο την πραγματικότητα....και να δούμε ένα πρόσωπο απο άλλο πρίσμα και ΟΧΙ ...στη μέση της καρίερας του να παρατήσει την Stratocaster του και να το γυρίσει σε μπουζούκι....το λέει και το ίδιο το ερώτημα...."πώς τον φαντάζεστε" ...δέν έχετε φαντασία μέσα σας?

Το να αναμίξετε..Χιώτες...satrianides...vaides..kai petruccides...για μένα είναι μέγα λάθος!

Οι παρεξηγήσεις ξεκινούν απο το πουθενά!

Παίζω 6χρόνια κιθάρα ρε παιδιά...έχω 1 Jackson και μια Osmond, δεν είμαι άσχετος απο μουσική....

Εαν είχα αναφέρει άλλο όνομα...το ίδιο αποτέλεσμα θα είχαν οι απαντήσεις.

Σκοπός δεν είναι ποιος σας αρέσει..αλλά πως θα βλέπατε το συγκεκριμένο άτομο σαν οντότητα και όχι σαν γούστο.

Αυτά...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο λογος που εγιναν οσα εγιναν σε αυτο το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει απαντηση σε ενα τοσο παρανοικο εως ηλιθιο ερωτημα..

πως φανταζομαστε τον malmsteen μπουζουξη????

πιθανοτατα να ειχε μουστακι και ασπρη καλτσα!! :D :D

τι ακριβως σε βασανιζει φιλε και αναρωτιεσαι τετοια?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου