Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για την επιλογή ενισχυτή (κυρίως modeller)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μια χαρα μου εκατσε ο mustang 2 και να σκεφτεις μιλαμε για ηχους extreme, δεν χανεις να τον δοκιμασεις.Tι πεταλακια εχεις ? Πάντως αμα παρεις ενα g-dec3  θα πρεπει να κανεις και ενα review  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμενα μια χαρα μου εκατσε ο mustang 2 και να σκεφτεις μιλαμε για ηχους extreme, δεν χανεις να τον δοκιμασεις.Tι πεταλακια εχεις ? Πάντως αμα παρεις ενα g-dec3  θα πρεπει να κανεις και ενα review  ;D

Kαι γω με τον Mustang 2 μου ειμαι μια χαρα...αν και δεν με ενδιαφερουν οι μεταλ ηχοι του και δεν το εχω πολυ ψαξει εως "hard rock" με καλυψε...

 

 

Edit: Με 350 ευρω σου περισσευουν αρκετα αν αγορασεις τον Mustang και μετα μπορεις να κοιταξεις και κανα δυο πεταλακια αν και με το συνδυασμο Mustang-Αmplitube-Fender Fuse δεν πιστευω να χρειαστεις τιποτα μεχρι να παρεις εναν λαμπατο.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως και τον mustang 3 τον έχω στα υπόψιν μου.Εσείς που έχετε τον 2 και τον 3 τι λέτε, βγάζει καλό ήχο σε σχέση με άλλους ενισχυτές (όχι λαμπάτους), ακούγεται πολύ "ψηφιακός"? 

Να σας ρωτήσω ο mustang έχει backing tracks?Από τι διάβασα στα reviews (guitarist, Total guitar) που υπάρχουν στο thomann, ο g dec3 έχει καλύτερη βαθμολογία σε όλα, εκτός από το value for money (με την παλιά τιμή 450 ευρό).Μου έχει κολήσει ο g dec3 επίσης, γιατί εκτός από το μεγάφωνο, έχει και high frecuency twitter,εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O G-Dec ειναι λιγο αστειος κατα τη γνωμη μου, επισης εχει 10αρι ηχειο ενω οι Mustang II και III εχουν 12αρι. Ακομη του 3 ειναι Celestion.

Oσο για τον ηχο που ρωτας, ο δικος μου, ο 2 δεν βγαζει καθολου ψηφιακουρα, ειδικα εχω διαλεξει ως amp ενα απ τα μοντελα της fender ειναι πολυ καλος, εκει που μου αρεσει εμενα πολυ ειναι στην επιλογη του bassman.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως φαίνεται δεν ξεκίνησες την κουβέντα για πάρεις προτάσεις για καλό modeling ενισχυτή, αλλά για να πάρεις προτάσεις για καλό G-dec-3 ενισχυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτες τις κριτικες που τις ειδες; Σε περιοδικο; Ή στο βιντεο της fender;

Σου εξηγουμε τοση ωρα με ολη την καλη διαθεση την αποψη μας για τον συγκεκριμενο, η τελικη αποφαση της αγορας ειναι δικη σου φυσικα.

Τωρα το γιατι εχει αυτες τις κριτικες διαβασε ενδελεχως το αρθρο οπου τις ειδες και θα καταλαβεις.

 

Δεν ειναι σπανιο φαινομενο εταιριες να δινουν λεφτα σε εκδοτικους οικους για να εξυμνουν καποιο απ' τα προιντα τους. Επισης δεν λεμε οτι ο g-dec ειναι αθλιος(τουλαχιστον εγω) αλλα τετοια διαφορα τιμης επειδη εχει 5 backing tracks μεσα, σε σχεση με τους Mustang δεν βγαζει νοημα. Τη στιγμη που αγοραζωντας εναν Mustang εχεις στη διαθεση σου 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΑ για να κανεις τη δουλεια σου.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Celf με έπεισες, θα πάρω τον fender mustang 3.

@gdevelek: Δεν θέλω επειγόντως να αγοράσω τον g-dec3, απλά ήθελα να μου εξηγήσετε ακριβώς τις διαφορές του με τους mustang.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου