Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για την επιλογή ενισχυτή (κυρίως modeller)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, μόλις είδα αυτό και έπαθα κάτι http://www.thomann.de/gr/blackheart_handsome_devil_head_bh15h.htm

Τι έχετε να πείτε, αξίζει να το προτιμήσω από τον mustang 3 αν του βάλω και 2 πεταλάκια?(για ήχους rock, hard rock και metal)

Για να χρησιμοποιήσω τον blackheart πρέπει επειγόντως να πάρω και cabinet?(Αν όχι τι διαφορά θα υπάρχει στον ήχο, εκτός από ένταση, θα είναι πιο γεμάτος ο ήχος?)

Τέλος, ο mustang 3 τα δέχεται καλά τα διάφορα πεταλάκια?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να χρησιμοποιήσω τον blackheart πρέπει επειγόντως να πάρω και cabinet?

 

εξαρτάται από το πόσο βιάζεσαι να τον ακούσεις να παίζει

 

χωρίς καμπίνα, θα τον κοιτάς και θα σε κοιτάει

 

πεταλάκια στον mustang δεν έχει πολύ νόημα να βάλεις, αφού διαθέτει ο ίδιος πολλά (και καλά) ενσωματωμένα

 

αν πάρεις τον blackheart θα χρειαστείς καμπίνα και πετάλια, οπότε το κόστος θα ξεπεράσει κατά πολύ αυτό του mustang-3

 

το αποτέλεσμα λογικά θα είναι ανώτερο (περί ορέξεως...)

 

επίσης θα μπεις στο club όσων παίζουν με λαμπάτο  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καμπίνα χρειάζεται γιατί αλλιώς δεν θα έχεις ήχο.Ένα overdrive για να σπρώξεις τον ήχο πιο πολύ, ένα wah και ένα delay και είσαι έτοιμος ;) ;) ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τι λέτε, θα ικανοποιεί σίγουρα καλύτερα τα είδη που θέλω?Θα είναι λίγο ευέλικτος?Σε ένα άλλο thread διάβασα ότι δεν έχει stand by mode.Λέτε να τον κάψω αμέσως μιας που είμαι και αρχάριος?

Πάντως από πλευρά ποιότητας και μόνο αν κατάλαβα μου προτείνετε τον blackheart?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι λίγο ευέλικτος?

 

πολύ λίγο, δεδομένου ότι είναι και μονοκάναλος

 

την ευελιξία θα την πάρεις από πετάλια, που μπορούν εύκολα να υπερβούν σε κόστος τον ενισχυτή

 

αν θες ευελιξία  --> Modeling

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω κατι;

Αν θες modelling παρε modelling. Το κυριο λαθος που κανουμε ολοι και εκανα και εγω οταν ξεκινουσα ηταν οτι κοιτας τα online megastores και χανεσαι.

Εγω απ' εκει που ξεκινησα να δωσω 500 για πρωτη κιθαρα εδωσα 700.

 

Λοιπον πιο ευελικτος απ τον mustang δεν ειναι, το μονο σιγουρο. Για να γινει πιο ευελικτος απ τον Mustang θα πρεπει να παρεις οτι πεταλακι υπαρχει.

Αν κινηθεις κατα κει, 250 η κεφαλη, γυρω στο 200αρι για μια σοβαρη καμπινα 2χ12 ή 150 για 1χ12. Και μετα τα πεταλακια, παλι γυρω στα 150 για delay, wah και overdrive, που παλι εξαρταται απο το τι ποιοτητα θελεις.

 

Παρε τον Mustang λιωστον και μολις εισαι ετοιμος εχεις και την μπαντα σου, θα αρχισεις να παιζεις απο δω κ απο κει παρε και ενα καλο λαμπατο.

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και η ξερή αλήθεια είναι πως είθισται να αγοράζει κανείς λαμπάτο πολλά χρόνια αφού έχει μάθει πως κεφαλή χωρίς καμπίνα δεν παίζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και η ξερή αλήθεια είναι πως είθισται να αγοράζει κανείς λαμπάτο πολλά χρόνια αφού έχει μάθει πως κεφαλή χωρίς καμπίνα δεν παίζει....

να και κατι που παρελειψα...το να μην ξερεις οτι κεφαλη δεν παει χωρις καμπινα ειναι ενα σημαδι για να αποφυγεις τον λαμπατο οπως λεει και ο φιλος gdvelek

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου