Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για πρόβλημα με την Presonus Firepod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου μία Presonus Firepod...προσπαθώντας να τη συνδέσω και όντας άσχετος από firewire πήρα έναν μετατροπέα από Firewire σε USB αρσενικό και ένα καλώδιο θηλυκό usb σε αρσενικό. Όταν τη σύνδεσα μου εμφάνισε ένα μήνυμα στην οθόνη του υπολογιστή και μου έλεγε "USB devices disabled - unplug the device using too much power to re-enable usb devices" εν τέλει δεν κατάφερα να κάνω κάτι μιας και όπως είναι λογικό δε μου έκανε ούτε sync...Ένας φίλος μου είπε ότι το mac mini 2011 που έχω έχει Firewire αλλά 800 και όχι 400 που υποστηρίζει το Presonus Firepod άρα αυτό που θέλω είναι ένα καλώδιο από Firewire 800 σε 400.

 

Το θέμα μου όμως είναι άλλο...υπάρχει πιθανότητα με αυτόν τον τρόπο που σύνδεσα την Presonus Firepod (με το firewire to usb convertor) να της έκανα ζημιά;;  :'(  :'(  ???  ???

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα, δε νομίζω

 

Εννοείς πως δεν υπάρχει περίπτωση να δημιούργησα πρόβλημα με τον τρόπο που το σύνδεσα;; Ειλικρινά το ελπίζω χαχα γιατί έχω κατάγχωθεί...

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου