Προς το περιεχόμενο

Yamaha Motif XF limited edition white color


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμη τα 40 της χρονια στην κατασκευη synths, η Yamaha θα κυκλοφορησει σε λιγες μερες μια limited edition των Motif XF6/XF7/XF8 σε λευκο χρωμα. Πιθανον να τα παρουσιασει στην καλοκαιρινη NAMM που αρχιζει στις 17 Ιουλιου.

 

1600_Motif_XF7_WT_detail3.png

 

Motif_XF6_WT_xlarge.png

 

image.png

 

image.png

 

1600_Motif_XF7_WT_detail4.png

 

xf7.png

 

image.png

 

1600_Motif_XF7_WT_detail1.png

 

1600_Motif_XF8_WT_detail5.png

 

Motif_XF8_WT_xlarge.png

 

image.png

 

1600_Motif_XF8_WT_detail1.png

 

1600_Motif_XF8_WT_detail3.png

 

1600_Motif_XF8_WT_detail4.png

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακαδημαϊκα σημερα πηγα στο naka για να παρω κιθάρα αλλα ανέβηκα και πάνω για να παιξω μαζί του. Στο μαυρο βεβαια lol

Επαιξα αρκετή ωρα και δοκιμασα καποια πραγματα και μου αρεσε.

 

Μου αρεσε η αισθηση και κυρίως η αποκριση του κλαβιε.

 

Ωραιος ηχος πιανου και γενικα ωραια patch

διεκρινα μια μικροκαθυστέρηση στην αλλαγη στα performance οπως και στο δεξι μερος τα ποντεσιομετρα για τις παραμετρους των φιλτρων εχουν ωραια αισθηση αν οταν επελεγα να αλλαξω τεμπο δεν επαιρνε αμεσα την εντολη αρκετες φορες, μπορει να φταιει και το οργανο της εκθεσης, δεν ξερω

Αλλα τα performance εχουν φρεσκαδα και δινουν  ιδεες σε εμπνεουν.

Ωραια και η οθονουλα και γενικα η εργονομια, εμενα μου άρεσε τουλαχιστο.

 

Και τα μενου ειναι πολυ πιο οργανωμενα , σε σχεση με τα παλια motif που εχω μια μικρη εμπειρια .

 

Η αποδοση του ηχου και των εφφε επισης σε πολυ υψηλα στανταρ , στουντιακη αισθηση.

 

Να πω την αλήθεια το κρονος μου ακουγεται καλυτερα αλλα ειναι και προσωπικα γουστα αυτα.

 

Το aftertouch δεν το επαιρνε επισης οσο και να προσπαθουσα αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι θεμα ρυθμισης,  ποσο υπαρκτο ειναι στα performance η ηταν απενεργοποιημενο, αλλα δοκιμασα πολλα και ηταν σαν να μην υπήρχε

 

Παντως ειναι δυνατο οργανο, πολυ ωραιο και πολυ desing

 

Αυτα, ετσι επειδη σημερα το χαρηκα το εργαλειο.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα, ετσι επειδη σημερα το χαρηκα το εργαλειο
Αφου σου αρεσε το εργαλειο γιατι δεν το αγοραζες, μια και βρεθηκες εκει? Μη μου πεις οτι δεν ειχες πανω σου "ψιλα"? 877441.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει πολύ φίλε. Θα περιμένω να έρθει η ανάπτυξη.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σε κανει να πιστευεις οτι θα ζησεις τοσο πολυ? ??? Λυπαμαι που στο λεω Κωστα, αλλα την αναπτυξη σ'αυτη τη χωρα θα την προλαβουν μονο οι επομενες γενιες και οι χελωνες... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο αλλά δεν θα το έπαιρνα ποτέ σε άπρο λερώνει απίστευτα σε live καταστάσεις δαχτυλιές, ιδρώτας κτλ.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο το χρωματακι αλλ προτειμώ τα animal print!!  :D  περα απ την πλακα καλουτσικα samples αλλα προσωπικα θα ξανα ασχολιθω με Yamaha οταν ασχολιθει κι αυτη με τις οθονες της , τα μενου και το editing-programing που μπροστα στης korg ειναι σαν να λεμε playstation vs tettris.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται οτι αυτες οι κινησεις που κανει τελευταια η Yamaha με το XF (κυκλοφορια MOXF και limited λευκο XF) δειχνουν ενα μονο πραγμα, οτι συντομα θα βγαλει νεο flagship synth και δεν θα ειναι κατι απο τη σειρα Motif. Η σειρα αυτη λογικα εφτασε στο τελος της.

 

περα απ την πλακα καλουτσικα samples....

Το "περα απ'την πλακα" μ'αρεσε. Γιατι οταν γραφεις για το Νο1 σε πωλησεις workstation στον πλανητη οτι εχει "καλουτσικα samples" τοτε μονο στην πλακα μπορουμε να παρουμε το ποστ σου. Για τις οθονες της Yamaha, τα μενου και το editing, τι να πω? Φαινεται οτι ουτε Yamaha εχεις πιασει ποτε στα χερια σου ουτε Korg. Εξου και το ασχετο "playstation vs tettris".

 

Μια φορα να δω ενα θρεντ για Yamaha synth και να μη γραψει καποιος κατι ασχετο και θα κανω παρτυ....

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου