Προς το περιεχόμενο

καρτα ήχου Μ audio fast track mkii - τα νευρα μου


schafferbfg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν παιδιά

έχω την καρτα μια εβδομάδα περίπου

μεχρι σήμερα τα ειχα καταφέρει μια χαρά να ακουω απο το guitar rig και να παίζω μια χαρά..γενικά είμαι εντελώς ασχετος με recording και γενικά συνδεση κιθάρας με pc...

 

στο θέμα μας τώρα... συνδέω σήμερα την καρτα και πάω να ανοίξω το guitar rig...

και μου βγάζει αυτό : the asio sample rate is not supported  by one of the usb interfaces !

 

αυτό το βγάζει οταν ανοίγει το guita rig και μου βγάζει ενα παραθυρακι για να επιλέξω τα AUDIO MIDI ROUTING...όταν παω να επιλέξω για device το Μ audio USB asio..μου βγάζει αυτο που έγραψα παραπάνω...

 

επειδή το παιδεύομαι αρκετή ώρα και τα έχω πειράξει όλα χωρις να ξέρω για όπως σας είπα είμαι ασχετος...και έχω απελπιστεί...και δεν έχω και πολυ υπομονή...

 

ξέρει καποιος να με βοηθήσει ..? :-\

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω την ιδια καρτα.Λοιπον το προβλημα που εχω εντοπισει ειναι το εξης.Οταν εχεις ανοιχτη καποια εφαρμογη με ηχο (media player , youtube,dvd player κτλ) και πας να τρεξεις guitar rig , abletton και συναφη προγραμματα βγαινει το εξης μυνημα που αναγραφεις.Αν τα κλεισεις πρωτα και μετα τρεξεις το rig δεν θα εχεις προβλημα.(σημειωση: εχω windows 7 με την onboard καρτα απενεργοποιημένη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω την ιδια καρτα.Λοιπον το προβλημα που εχω εντοπισει ειναι το εξης.Οταν εχεις ανοιχτη καποια εφαρμογη με ηχο (media player , youtube,dvd player κτλ) και πας να τρεξεις guitar rig , abletton και συναφη προγραμματα βγαινει το εξης μυνημα που αναγραφεις.Αν τα κλεισεις πρωτα και μετα τρεξεις το rig δεν θα εχεις προβλημα.(σημειωση: εχω windows 7 με την onboard καρτα απενεργοποιημένη)

δεν εχω ανοιχτο κάτι απο αυτα που αναφέρεις...

εχω windows 7 απενεργοποίησα μόλις τωρα την onboard...και σταμάτησε το latency στο dry σήμα οταν παιζω με ανοιχτο το direct monitor...

ΑΛΛΑ το πρόβλημα με το guitar rig υπάρχει ακόμη  :-[

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο..τωρα που το ψαχνω..οταν ανοίγω το m audio controll panel δεν μπορω να αλλάξω το latency..ειναι μόνιμα στο 256..

ενώ πρώτα μπορούσα ???

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου..εγκατεστησα και απεγκατεστησα 3 φορες...αφου εχω αλλαξει οτι συνδιασμους απο settings βρηκα..

ΤΕΛΙΚΑ το πρόβημα λύθηκε πού απλα αφού δοκίμασα να αλλάξβ θύρα USB ...έλεος.. ;D

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν γίνεται !!!!!!!

 

αποσύνδεσα την m audio..

εκανα enable την οnboard και παω να σερφαρω..μπαίνω στο youtube και δεν ενφανίζεται το flash player..ενώ πριν δεν είχα προβλημα...

btw το windows media player παιζει κανονικα...

 

μα τι γίνεται επιτελους ? :(

 

 

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου