Προς το περιεχόμενο

Πειρατεία στο music software..-appz ή ...appapa?


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Οι απανταχού crackers διαθέτουν διεθνώς τα πονήματά τους μέσω net ( κατοχυρωμένοι ηθικά και όχι νομικά φυσικά..), αυστηρά για ιδιοχρησία, με ανάθεμα και κατάρα το try before buy...Δοκίμασε λοιπόν,δώστο και στους φίλους, άντε κράτα το και στο σπίτι αν δεν έχεις φράγκα για original και μέχρι να βρεις...αλλά μέχρι εκεί...

Αν ξαναδώ τσογλάνι (μπιπ..) να πουλάει..θ'αφήσω κατά μέρους την καλή μου ανατροφή...( σταματώ εδώ σεβόμενος το forum και την ευαισθησία των ώτων σας στα ατέλειωτα ..μπιππ

που θ'ακολουθούσαν...)

 

ΥΓ.1 Να θυμούνται οι ευκαιριακοί, ότι ..crack κάνουν και τα..κόκαλα!!!

ΥΓ.2 Sorry από όλους για την τολμηρότητα του θέματος αλλά και η υπομονή έχει όρια..ειδικά σε κωλόγερους όπως είναι η φάρα μου..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ... αλλά τι έπαθες στα καλά-καθούμενα; Πειρατικό software υπάρχει από καταβολής υπολογιστών. Τι ήταν αυτό που σε τσίγκλισε και ξέσπασες έτσι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απλά συνάντησα σήμερα παλιά φίλη και μου είπε ότι ένας τυπάκος που της έκανε και καλά μαθήματα μουσικης τεχνολογίας, της χρέωνε αδρά ξέχωρα το πειρατικό σοφτ που εγκαθιστούσε στο pc της για τα μαθήματα εκμεταλευόμενος την αγνοιά της για τα πράγματα..δεν του φτάνανε οι ώρες που του πλήρωνε...

Αιδώς Αργείοι η μάλλον αχρείοι...

Ξανά sorry αλλά κάπου πρέπει να ξεσπάσω μέχρι να τον πετύχω μπροστά μου...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλη η ηθική επάνω σου έπεσε αγόρι μου? χαλάρωσε γιατί έκτου ασφαλούς(μέσω site π.χ νοιζ)όλοι δηλώνουμε οτι θέλουμε....αν πάλι όσα λες τα πιστεύεις(και φυσικά δεν έχεις ούτε ένα mp3 στον υπολογιστή σου ,δεν είναι μόνο τα cracks)τότε μην τα βροντοφωνάζεις .κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου και η συνείδηση σου σιωπηλά.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Κατ'αρχήν μπορείς να μου στείλεις mail για να σου δώσω το τελ μου και να μην είμαι "εκ του ασφαλούς" και να μάθεις ποιος είμαι, γιατί εδώ είμαι φιλοξενούμενος κι εγώ και οι απόψεις μου..Όσο για την ηθική μου την δηλώνουν τα 21 χρόνια που είμαι στο χώρο και η θολή ανάμνηση της πρώτης δισκετούλας με το cubase gia to ataraki που μου χάρισαν στα τέλη των 80' και ο σεβασμός μου στην συναδελφικότητα που υπερασπίστηκα εκ τότε μοιραζόμενος την όποια γνώση η και υλικό είχα και έχω...Όσο για το τι έχω στο pc μου, έχω ότι μπορείς να φανταστείς μόνο που δεν το πουλάω ( γιατί αυτό ήταν το θέμα και καλά θα κάνεις προτού απαντάς με υφάκι,σε κάποιον που δεν γνωρίζεις, να διαβάζεις καλύτερα..) το χαρίζω όπως μου το χαρίζουν άτομα που μάλλον δεν ανήκεις,γιατί απ τα λεγόμενα σου δεν έχεις κανένα πρόβλημα να πουλάς κάτι που δεν σου ανήκει..

Αν δεν κατάλαβες τον θυμό μου και το περιεχόμενό του, πέρνω πίσω όσα σου λέω και συγνώμη, αν όχι σε περίπτωση που σε βρω να πουλάς θα με βρεις αντιμέτωπο..Η ηθική για κάποιους "κωλόγερους" σαν εμένα όπως προείπα, είναι σχετική καθώς καθορίζεται από την ελαστική συνείδηση του καθενός ...Εγώ και κάποιοι άλλοι -ελπίζω πολλοί- την λέμε ΜΠΕΣΑ..

ΥΓ.Το "αγορι μου" της προσφόνησής σου να το εκλάβω ως κοπλιμάν??? :lol:

Εύχομαι η απάντησή σου να οφείλεται σε παρεξήγηση γιατί οι λίγες ώρες που αφιερώνω εδώ για να ξεσκάσω δεν σκοπευω να συνεχίσω να τις ξοδευω σε εφιυλογήματα..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη λογική “χρησιμοποιώ πειρατικό αλλά δεν το πουλάω οπότε είμαι σωστός” δεν νομίζω να την συμμερίζονται και οι εταιρίες softwares.μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις στέλνοντας ένα mail ροτόντας την άποψη τους. και για τα mp3 το ίδιο.

Εξάλλου ο νόμος περί πνευματικής ιδιοκτησίας τα λέει όλα ξεκάθαρα. όσο για τη δουλεία μου είναι παροχής υπηρεσιών. και προς το παρόν δεν κάνω κανενός είδους εμπόριο (ούτε πειρατικών προγραμμάτων).εν κατακλείδι υπάρχουν 2 δρόμοι και οποίον θέλεις ακολουθείς ,πειρατεία(χρησιμοποιείς το προϊών του άλλου χωρίς να τον πληρώνεις για τον κόπο του, άσχετα αν το δανείζεσαι το πλήρωσες το πουλάς κλπ) η γνήσια και στηρίζεις τις εταιρίες.

ενδιάμεσοι δεν υπάρχουν.

προσωπικά δεν είμαι το καλύτερο παιδί αλλά δεν αυτό-αθωώνομαι κιολας!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ας μην υπάρχουν προσωπικές αντιπαραθέσεις εκεί που λέμε όλοι το ίδιο πράγμα.

Please... :wink:

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς καμιά κόπια του SX3??

 

αστειεύομαι!

αστειεύομαι!

 

Αυτός ο τυπάκος που κοροϊδεύει την φίλη σας κύριε npap

θέλει όντως κλωτσιές... είναι άσχημο να πας να βγάλεις

χρήματα εκμεταλλευόμενος την αγάπη κάποιου για κάτι.

 

Ανεξαρτήτως προσωπείων πάντως και προστασίας

πίσω απο απρόσωπα nicknames, έχω την αίσθηση απο

την μικρή μου πείρα ότι η μικρή κοινότητα του noiz

αποτελείται απο πολύ "σωστούς" ανθρώπους και καθαρά μυαλά..

πράγμα που με κάνει να νιώθω ένοχος για όσες "παρατυπίες"

έχω κάνει πάνω στο γνωστό θέμα... σε βαθμό που γίνομαι

"νόμιμος" σιγά σιγά...το κακό είναι ότι όταν λέω σε κάποιο

φίλο μου ότι θα πάρω ενα πρόγραμμα original με κοιτάει με

ανοιχτό το στόμα.. Θα μου άρεσε η κοινότητα του noiz

να μπορούσε να γίνει κάτι μεγαλύτερο που να επηρρέαζε

περισσότερο κόσμο...μια κοινότητα μουσικών-τεχνικών-προα..εεε..παραγωγών που θα αλληλοϋποστηριζόταν

και θα είχε μια κοινή γραμμή,

- ένα ναι

- ένα όχι

- μια ευθεία γραμμή

- ένας σκοπός

(που έλεγε και ο συγγραφέας του Ζαρατούστρα..)

 

αλλά φοβάμαι ότι οι καιροί δεν σηκώνουν

ιδεαλισμούς...δεν ξέρω..

Προτείνω να κάνουμε μια δισκογραφική εταιρία αυτοχρηματοδοτούμενη

(στην αρχή) τι λέτε? (noiz records....χμμ..δεν ξερω για το όνομα..)

επίσης να κάνουμε συνέδρεια, σεμινάρια, διαλέξεις...

(και εκδρομές σε ιαματικά λουτρά για τους μεγαλύτερους)

Δεν αστειεύομαι, η ζωή αξίζει όταν ξεπερνά την ρουτίνα...

 

Αυτά...πάω να ξεκουραστώ λίγο απο την υπερπροσπάθεια σκέψης.. 8)

 

Ζήτω το Noiz και το σουρεαλιστικό κίνημα!

Όποιος ντρέπεται υποφέρει

όποιος δεν σέβεται τα πάθη του υποφέρει

και όποιος βιάζεται σκοντάφτει.

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ, μία δισκογραφική εταιρεία, φτιαγμένη από μουσικούς για μουσικούς, δεν είναι κακό δεν είναι καθόλου κακό!!

P>ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΤΡΑΜΕΡΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου