Προς το περιεχόμενο

Air conditioner και μουσικα οργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα...

Ηρθα για διακοπες στην μητερα πατριδα Τζιπρον οπου ως γνωστων οι θερμοκρασιες ειναι πολυ υψηλες...

Μιλαμε για 38ρια-42ρια με υγρασια 50-90%

Δεν το λες και ιδανικο για ενα οργανο

εχω λοιπον το μπασακι μου σε ενα δωματιο με κλιστες τις κουρτινες και αρκετα συχνα(βραδια κυριως)κλιματιστικο στους 24 βαθμους...

το μπασακι το εχω στη θηκη του με το φερμουαρ λιγο ανοιχτο

Για να σας προλαβω δεν εχω καποιο σταντ εδω...

παιζει καποιο προβλημα?

Ευχαριστω!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To σιγουρο ειναι οτι αν εξω εχει 42 και εσυ μεσα 24 θα βγαλεις και συ και το μπασο και ολοι οι τριγυρω προβλημα...  ;D  ;D

 

Σοβαρα τωρα αν το μπασο το εχεις σε θερμοκρασια δωματιου, κανονικες συνθηκες δηλαδη δε νομιζω να παθει τιποτα, οταν βγεις εξω θα ειναι το προβλημα.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα αν το μπασο το εχεις σε θερμοκρασια δωματιου, κανονικες συνθηκες δηλαδη δε νομιζω να παθει τιποτα, οταν βγεις εξω θα ειναι το προβλημα.

οταν βγαινεις εξω,ο καλυτερος τροπος να στο περιγραψω ειναι οτι,νιωθεις λες και πεφτει πανω σου ενα κυμα απο ζεστο αερα...καπως ετσι...

Ο κλιματισμος δεν λειτουργει συνεχως..αλλα εχω παντα κλειστες τις κουρτινες ετσι η θερμοκρασια δεν ανεβαινει πανω απο 28 στο χωρο...παιζει καποιο προβλημα με αυτη την,αποτομη,αλλαγη της θερμοκρασιας?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω και 'γω δεν ειμαι σιγουρος.

Αναρωτιεμαι το ιδιο τωρα που αναβω και γω το κλιματιστικο. Εξω εχει 34 και εγω ειμαι στους 26 εδω μεσα αλλα το απογευμα/βραδακι το κλεινω και ξαναπαει στους 28/30. Εγω ομως εχω την κιθαρα μου σε hardcase. Αναμενουμε λοιπον για τα φωτα καποιου πιο ειδικου!

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικά οι απότομες αλλαγές της θερμοκρασίας είναι που δημιουργούν το πρόβλημα....

αν το έχεις συνεχώς σε ένα χώρο (και ειδικά εκεί που έχει 25 βαθμούς) δεν πιστεύω πως θα πάθει τίποτα....

φρόντισε να μην σκάει το αιρ κοντίσιον πάνω του, καλού-κακού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στη θήκη δεν έχει κανένα πρόβλημα και εφόσον είναι μέσα στο δωμάτιο.

 

Πρόβλημα θα μπορούσε να υπάρξει αν το περιφέρεις στη ζέστη και μετά το βάλεις στο δωμάτιο και ανοιξεις αμέσως τη θήκη.

 

Η απότομη αλλαγή της θερμοκρασίας μπορεί να καταστρέψει το finish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απότομη αλλαγή της θερμοκρασίας μπορεί να καταστρέψει το finish.

Δεν εχει finish...ποιο πολυ με νοιαζει μην παρει το μπρατσο και μην εχω θεμα με μια willis ramp που εχω βαλει...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω και 'γω δεν ειμαι σιγουρος.

Αναρωτιεμαι το ιδιο τωρα που αναβω και γω το κλιματιστικο. Εξω εχει 34 και εγω ειμαι στους 26 εδω μεσα αλλα το απογευμα/βραδακι το κλεινω και ξαναπαει στους 28/30. Εγω ομως εχω την κιθαρα μου σε hardcase. Αναμενουμε λοιπον για τα φωτα καποιου πιο ειδικου!

 

4 βαθμοί αλλαγή είναι σαν να μην υπάρχει αλλαγή.

Για να γίνει ζημιά θέλει ακραίες αλλαγές.

Πχ να την αφήσεις στο αυτοκίνητο να πιάσει 40 βαθμούς και μετά να τη βγάλεις στο δωμάτιο στους 20 και να αρχίσεις να παίζεις.

 

Warwick,το μπράτσο δεν παθαίνει τίποτα.Μην ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προβληματα στο μπρατσα δεν προξενουνται απο τις αλλαγες θερμοκρασιας αλλα απο τις αλλαγες ΥΓΡΑΣΙΑΣ,αν δηλ. υπαρχει τεραστια εναλλαγη υγρασιας οντως θα εχεις προβλημα (προβλημα που λεει ο λογος,τιποτα που το truss rod δεν μπορει να αντιμετωπισει),οι μεγαλες εναλλαγες στη θερμοκρασια (απο -15 σε +28 ας πουμε μπορει να δημιουργησουν προβλημα στο φινιρισμα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου