Προς το περιεχόμενο

Βλάχικοι Telecaster μαγνήτες (humcanceling);


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο παππούς βγάζει τους nf που απ' ό,τι λέγεται (γιατί δεν τους έχω) είναι αυτό που ζητάς

 

Dr.Z Route66 and Tele w/ Lawrence pickups

 

ωραιος ζουμερος ηχος αλλα ο τυπος παιζει τα αντερα του !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Joe Barden δεν είναι οι μαγνήτες του; Έχει δοκιμάσει κανείς;

Είχα το danny gatton t-style set σε μία μεξικάνα tele με warmoth neck (την οποία έχω πουλήσει...) http://www.noiz.gr/index.php?topic=170118.0

 

Οι μαγνήτες είναι top με τεράστιο δυναμικό εύρος και τελείως αθόρυβοι. (Αλλά και ακριβοί βέβαια)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος οι δυό (από τους τρείς) του Hiland είναι στρατοκαστερίσιοι. ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος οι δυό (από τους τρείς) του Hiland είναι στρατοκαστερίσιοι. ?

Αυτός μάλλον χρησιμοποιούσε το nashville t-set, το οποίο δεν είναι τίποτε άλλο απο ένα danny gatton set με την προσθήκη ένος strat barden μαγνήτη στη μεσαία θέση.

 

http://shop.joebarden.com/products/productdetail/Nashville+T-Set/part_number=Nshvl_T-Set/9788.0.1.1.106092.106093.0.0.0?pp=12&

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΒΙΝΤΑΤΖ ΜΑΓΝΗΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΕ ΤΕΤΡΑΘΕΣΙΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ (ΟΠΩΣ Η BAJA TELE). M AYTON TON ΤΡΟΠΟ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΗΧΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΣΕΙΡΙΑΚΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΕΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΓΝΗΤΕΣ ΣΑ ΔΙΠΛΟΠΗΝΙΟ ΣΕΤ. Ο ΗΧΟΣ ΟΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΧΑΜΠΑΚΕΡ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΟΡΥΒΟ ΚΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΓΚΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου