Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στα ντραμς του Lost and lonely Days (Warlord)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μελέτη μου εμένα γενικώς είναι ανύπαρκτη. Δεν έχω όρεξη να κάτσω να διαβάσω. Ξέρω βέβαια οτι θα φτάσω σε ένα επίπεδο "χ" και δεν έχω αυταπάτες οτι μπορώ να γίνω zonder χωρίς μελέτη. Χωρίς practice το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να παίζεις σε καμια τρύπα με την παρέα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα που λες για μελετη θα μπορουσες να ξεκινησεις το πρωτο βιβλιο του agostini οπου εχει 5-6 σελιδες με beatakia παρομοια με αυτα που ειχες απορια  :P

Τωρα δεν μπορω να καταλαβω αν παιζει 8α ή 16α, παντως αν ξεκινησεις σχετικα αργα τετοιες ασκησουλες θα τα βγαλεις ευκολα φιλε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο lampofgod, αλλα δε ξέρω κατά πόσο είμαι ορεξάτος για ασκήσεις. Αυτό που κάνω είναι κομμάτια που ξέρω και ακούω καιρό, να τα ακούω στο κιν και παράλληλα να παίζω. Έχω και μια ηχογράφηση στα clips, αν ενδιαφέρεσαι να ακούσεις. (ποιός χέστηκε τώρα ε?)  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε αν θελεις ανεβασε την ηχογραφηση, ουτως η αλλως εγω θα μαι ο τελευταιος που θα κρινει αφου εδω υπαρχουν παιδια που βρισκονται σε υψηλο επιπεδο. και μονο κερδισμενος θα βγεις man  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο lampofgod, αλλα δε ξέρω κατά πόσο είμαι ορεξάτος για ασκήσεις. Αυτό που κάνω είναι κομμάτια που ξέρω και ακούω καιρό, να τα ακούω στο κιν και παράλληλα να παίζω.

 

Δυστυχως με αυτο τον τροπο παντα θα ερχεσαι αντιμετωπος με προβληματα οπως αυτο τωρα που θα απαιτουν chops τα οποια δεν θα εχεις, αφου οπως λες δεν ασχολεισαι πολυ με ασκησεις.

 

Ασκησεις και μουσικη πρεπει να πηγαινουν χερι χερι και οταν το ενα υποσκελιζει το αλλο τοτε δημιουργουνται προβληματα.

Μεσω των βαρετων ασκησεων θα εισαι σε θεση να αποκτησεις τα εργαλεια που θα απαιτει το καθε τραγουδι που δοκιμαζεις να παιξεις (μονα, διπλα, συγχρονισμο, δυναμικες, rudiments, σταθεροτητα).

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε φιλε αν θελεις ανεβασε την ηχογραφηση, ουτως η αλλως εγω θα μαι ο τελευταιος που θα κρινει αφου εδω υπαρχουν παιδια που βρισκονται σε υψηλο επιπεδο. και μονο κερδισμενος θα βγεις man  :)

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1338851089334#

 

hwept για άλλη μια φορά δεν έχεις άδικο. Έχω ξεκινήσει ασκησούλες οι οποίες με έχουν βγάλει απο δύσκολες θέσεις και αναζητήσεις, αλλα δεν ασχολούμαι τόσο πολύ όσο πρέπει για να πώ οτι είμαι σε καλό δρόμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου