Προς το περιεχόμενο

Μια κιθάρα V-shape βολεύει καθιστά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello..  σκεφτομουνα να αγορασω μια V σχηματος κιθαρα και θελω να ρωτησω.. επειδη συνηθως παιζω καθιστος θα με βολεψει? η θα σπασω την πλατη μ προσπαθωντας να παιξω? :D εχω παιξει με v αλλα για 5 λεπτα οποιος απο σας εχει v  να μ πει αν τον βολευει καθιστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακό σπυρί στο κώλο είναι οι V. Μόνο ανάμεσα στα πόδια σου μπορείς να τη στηρίξεις και θα υπάρχει και μια απόσταση σώματος- κιθάρας (δηλαδή η κιθάρα δεν θα ακουμπά στη κοιλιά σου) επίσης το μπράτσο θα είναι αρκετά πάνω και το αριστερο σου χέρι θα κουράζεται αρκετά. Αν θες και καλά ακραίο σχήμα, σου συνιστώ Explorer, είναι πολύ βολικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κυρίος θέμα συνήθειας ,την βάζεις ανάμεσα στα πόδια και όλα καλά,

πάντα υπάρχει και η πιθανότητα να μην σε βολεύει

εμένα πάντως η πρώτη μου κιθάρα ήταν μια jackson flying V και δεν είχα ποτέ παράπονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι κυρίος θέμα συνήθειας ,την βάζεις ανάμεσα στα πόδια και όλα καλά,

πάντα υπάρχει και η πιθανότητα να μην σε βολεύει

εμένα πάντως η πρώτη μου κιθάρα ήταν μια jackson flying V και δεν είχα ποτέ παράπονο

 

+ 1000, αμα την συνιθησεις δεν την αλλαζεις με τιποτα, παιζεις και στα κατω ταστα πολυ ανετα. βαζεις και τη ζωνουλα να μην κρατασ ολο το βαρος με τα μπουτια σου ;D

βασικα παντα την κιθαρα αναμεσα στα ποδια την εχω και παιζω, στρατ η V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τη στηρίξεις με το V πάνω στο δεξί πόδι σου ώστε να είναι όρθια η ταστιέρα(όπως στις κλασσικές όταν παίζεις με υποπόδιο). Έτσι βολεύει. Έχω κι εγώ δυο V και με βολεύουν μια χαρά, ειδικά για σόλο. Αν σου αρέσει το σχήμα, τότε με λίγο practice θα τη συνηθίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τη στηρίξεις με το V πάνω στο δεξί πόδι σου ώστε να είναι όρθια η ταστιέρα(όπως στις κλασσικές όταν παίζεις με υποπόδιο). Έτσι βολεύει. Έχω κι εγώ δυο V και με βολεύουν μια χαρά, ειδικά για σόλο. Αν σου αρέσει το σχήμα, τότε με λίγο practice θα τη συνηθίσεις!

 

Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου