Προς το περιεχόμενο

Mod σε Visual Sound Volume Pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν εχεις 4-5 πεταλια το TBP ειναι ανεκτο

Yποκειμενικό. Για μένα αναλόγως με την κιθάρα και τον ενισχυτή μερικές φορές είναι, τις περισσότερες όμως όχι.

 

 

αν εχεις πεταλια γερμανιου (ελαχιστοι εχουν αλλα λεμε τωρα)
Πάρα πολλοί έχουν, ειδικά με την πρόσφατη μοδάτη "επιστροφή" του φαζ τα τελευταία χρόνια, προερχόμενη από πολλούς διάσημους.

 

 

Ελπιζω να μην καταστρεψες το buffer του VS γιατι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

...καλό είναι (έχει μια ελαφρά αφύσικη κλίση προς τα πρίμα που άλλοι καλύτεροι δεν έχουν) αλλά πώς να το καταστρέψει και πού έδωσε hint ότι το σκέπτεται?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Yποκειμενικό. Για μένα αναλόγως με την κιθάρα και τον ενισχυτή μερικές φορές είναι, τις περισσότερες όμως όχι.

 

δεν ξερω φιλος εγω εχω γλυτωσει απο αυτα τα βασανα εδω και χρονια...να'ναι καλα η ακατανομαστη... ;D,πριν βαλω μυαλο νομιζω οτι οταν επαιζα με πεταλακια μετα τα 4 πεταλια ακουγα καποια διαφορα...αλλα εχει περασει καιρος και δεν θυμαμαι πια (ουτε και ..ΘΕΛΩ να θυμαμαι... ;D)

 

Πάρα πολλοί έχουν, ειδικά με την πρόσφατη μοδάτη "επιστροφή" του φαζ τα τελευταία χρόνια, προερχόμενη από πολλούς διάσημους.

 

 

στην Ελλαδα  του...μαχογκανυ καλο για μεταλ?δεν νομιζω... ;D

 

 

πώς να το καταστρέψει και πού έδωσε hint ότι το σκέπτεται?

 

ξερω και εγω...κατι πλακετες διαβασα οτι...τραβαγε.... ;D ;D,ποιος ξερει και τι αλλο τραβηξε μαζι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το sparkle, η "λάμψη", και αυτή είναι η πρώτη που χάνεται και ακούγεται αμέσως... για μένα δηλαδή είναι απαραίτητο. Στην Ελλάδα για τα φαζ δεν ξέρω αλλά για παράδειγμα με την επιστροφή του garage στυλ ροκ (εμπορική επιστροφή, όχι ότι είχε "χαθεί" ποτέ) νομίζω πως πρέπει να ανθεί κι εκεί - εντάξει, ερασιτεχνικά, όχι θαμμένο κάτω από γαρύφαλα στις πίστες (αλήθεια υπάρχουν αυτές ακόμη? εν καιρώ κρίσης?) Τώρα για τη μόντα καταλήξαμε σε... ένα μαύρο τσιρότο! ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω φιλος εγω εχω γλυτωσει απο αυτα τα βασανα εδω και χρονια...να'ναι καλα η ακατανομαστη... ;D,πριν βαλω μυαλο νομιζω οτι οταν επαιζα με πεταλακια μετα τα 4 πεταλια ακουγα καποια διαφορα...αλλα εχει περασει καιρος και δεν θυμαμαι πια (ουτε και ..ΘΕΛΩ να θυμαμαι... ;D)

 

Ειδα καπου οτι παιζεις με tonelab. Και εγω με tonelab παιζω(επαιζα βασικα) και εκανα αρκετα ΑΒ τεστς με πεταλια modulation, delay, reverb, filters... Με καλα αποτελεσματα και μπορω να πω οτι τα delay, reverb και γενικα τα time based εφε ειναι εξαιρετικα στην tonelab.. Και τα filters αλλα μπροστα στο realthing ακουγονται λιγο στενα (και ψηφιακα). Αλλα τελικα αλλο feel σου βγαζει η κιθαρα οταν δεν περναει μεσα απο εκει! Και αυτο εγω προσωπικα δεν το καταλαβαινω με ενα αβ τεστ αλλα με το να παιξω μια ωρα με την tonelab με ολα bypassed και μετα χωρις την tonelab (ειδηκα οταν παιζω στον ac30)!

 

(Καλα τωρα θα με πλακωσουν ολοι που βγηκα οφ! τη μαμησα  ::) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα με το να παιξω μια ωρα με την tonelab με ολα bypassed και μετα χωρις την tonelab

 

εγω παλι χωρις την TL δεν παιζω με τιποτα,χωρις το υπεροχο buffering που κανει  η κιθαρα μου φαινεται "ψοφια" (& εγω παντα με ενισχυτη παιζω)

 

αλλα ειπαμε whatever floats your boat... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου