Προς το περιεχόμενο

Επισκευή Novation Nova στην Ελλάδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

Ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ για επισκευή ενός Novation Nova στην Ελλάδα;

Από την εταιρεία με παραπέμπουν σε άγγλους τεχνικούς ...

Αλλά δε θέλω να στείλω το synth έξω, αν υπάρχει εντός Ελλάδας κάποιος αξιόπιστος που να το αναλάβει.

Συγκεκριμένα, κάτι έπαθε η flash ram και δεν "μπουτάρει", δεν μπορεί να φορτώσει το λειτουργικό στη ram κατά το ξεκίνημα.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο που σε παραπέμπουν έξω. Το Novation X Station μου το είχα πάρει από τον Διαμαντόπουλο στο κέντρο της Αθήνας, και όταν χρειάστηκα κάτι με παρέπεμψε σε ένα service center που βρίσκεται σε μια οδό κοντά στο Γηροκομείο στην Κηφισίας, όπου και με εξυπηρέτησαν αμέσως. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου την διεύθυνση. Αυτό είχε συμβεί πριν από τρία χρόνια περίπου - δεν πιστεύω να έκλεισαν... Ίσως ο κ. Χναράκης γνωρίζει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εάν είναι εντός εγγύησης, δεν το γνωρίζω, ο εισαγωγέας είναι το Bon Studio. Επικοινώνησε μαζί τους.

Σε περίπτωση που δεν το αναλάβουν επικοινώνησε μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Όχι, ακόμα δεν το έφτιαξα, το έχω στο ράφι μαζί με άλλο ένα που παρουσίασε πρόβλημα (διαφορετικό). Ψάχνοντας και σκαλίζοντας βρήκα ότι έχουν "ευαίσθητα" τροφοδοτικά και στην περιοχή μου η τάση της ΔΕΗ είναι ιδιαίτερα ασταθής. Βάζοντας UPS-stabiliser γλύτωσα τουλάχιστον τα υπόλοιπα - προς το παρόν ... αν κανένας ξέρει από service για Νovation στην Ελλάδα ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου