Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καινούργια κιθάρα… πληροφορίες για musicstore


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!!! Λοιπόν σήμερα μόλις μου έφεραν την καινούργια μου κιθάρα από το musicstore.de κ είχε ένα πρόβλημα… όταν την βάζω στο rhythm ο ήχος της είναι πάρα μα πάρα πάρα πολύ χαμηλός… σε αντίθεση με όταν αλλάζω μαγνήτη… κ τα  volume και τα tones τα έχω στο full αλλά τίποτα… πρέπει να βάλω το ενισχυτή ακριβός για να ακουστεί ο ήχος normal… τεσπα μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να απευθυνθώ για να ζητήσω αλλαγή??? Μπορεί η ερώτηση να είναι χαζή αλλά δεν ξέρω τίποτα από το musicstore… τώρα τελευταία το έμαθα και έκανα την παραγγελία… από εκεί και πέρα δεν ξέρω τίποτα άλλο… please βοήθεια! αν γίνετε να μου πείτε τηλέφωνο για να κάνω αμέσως τη δουλειά μου και όχι email…

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

 

Η κιθάρα μου είναι αυτή epiphone les paul custom ltd limited edition ebony/EMG’s

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λές??? πφφφ... τώρα είναι βράδυ και δεν θα βρώ μπαταρίες αλλα λές?? Τι να πω μακάρι να έχεις δίκιο γιατί στεναχωρήθηκα πάρα πολύ… την περιμένα πώς και πως και όταν πήγα να παίξω και διαπίστωσα το πρόβλημα…. Άσε….  Απογοήτευση…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα στην αλλαγη του μαγνητη ειναι η μερα με την νυχτα στην ενταση περνα απο κανενα guitar store και ισως σου πουν μια αποψη..αλλιως τσεκαρε λιγο και το υψος των μαγνητων μηπως φταιει καπου και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Για περισσότερες πληροφορίες να έρθετε σε επαφή με τον υπεύθυνο πωλήσεων για τον Ελλαδικό χώρο στο 0049 221 8884-1670.

 

Επειδη ετυχε να επιστρεψω παλια κατι πραγματα μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ απλο και δεν χρεωνεσαι ΚΑΘΟΛΟΥ αρκει να το επιστρεψεις συσκευασμενο οπως σου ηρθε και να μην εχει φθορες/βλαβες. Επικοινωνησε με τον ελληνα αντιπροσωπο και πες του το προβλημα σου, εναι πολυ εξυπηρετικος  και θα σε εξυπηρετησει αμεσα.

Στη δικη μου περιπτωση απλα του ειπα οτι ηθελα να επιστρεψω τον ενισχυτη που πηρα, μου εστειλε ενα φακελο στη διευθυνση μου τον οποιο και εδωσα μαζι με τον ενισχυτη στην εταιρια κουριερ που μου εφερε τον ενισχυτη , κολλησαν το αυτοκολλητο που βλησκοταν στο φακελο ( το οποιο ηταν το κουπονι για τα εξοδα αποστολης λογικα). Μετα απο λιγες μερες μου ηρθε e-mail που με ενιμερωνε οτι ο ενισχυτης ειχε φτασει και παρ, ολο που δεν τον επεστρεψα οπως μου ειχε ερθει με χρεωσαν μονο 7 ευρω (!!)

 

Στη δικη σου περιπτωση τωρα μπορεις να ζητησεις να σου στειλουν μια αλλη κιθαρα ή να ζητησεις τα χρηματα σου πισω. Αυτα και ελπιζω να βοηθησα :)

 

*edit:

οπως ειπε το παλικαρι πιο πανω, πανε σε καποιο μαγαζι με μουσικα οργανα να του ριξουν μια ματια, ισως να μην ειναι κατι σοβαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράγγειλα 2 κιθάρες (όχι και οι 2 για μένα!!!:P)… η δεύτερη κιθάρα είναι η epiphone  les paul custom midnight με EMG active pickups  και αυτή  … το ύψος των μαγνητών είναι το ίδιο αλλά δεν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα… η κιθάρα μου έχει 3 θέσεις στην πρώτη θέση (rhythm) είναι το πρόβλημα… στην δεύτερη και στην 3 είναι μια χαρά…

 

Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες γιατί νόμιζα ότι χρεώνουν ένα κάρο λεφτά γιατί είναι εξωτερικό…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όπως ειπώθηκε και πιό πάνω (PathosRey), όταν έχουμε πρόβλημα με κάποιο προϊόν, απευθυνόμαστε στο κατάστημα απ'όπου το αγοράσαμε, γιά αντικατάσταση, επιστροφή ή ότι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έστειλα e-mail μόλις τώρα... για να δούμε....

Λογω εμπειριας θα σε συμβουλευα να παρεις τηλεφωνο καλυτερα για να εχεις αμεση απαντηση. Στα email μπορει να αργησουν να απαντησουν. Μπορει να σου απαντησουν αυριο μπορει και σε μια βδομαδα. Οποτε καλυτερα παρε τηλεφωνο και Ζητα τον κο. Μαυριδη. Αν δεν απανταει κανεις στον αριθμο που σου εδωσα στειλε μου π.μ. να σου δωσω αλλο αριθμο ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου