Προς το περιεχόμενο

Paranoid (acoustic cover)


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με το Νέστορα.Αν και καλό εγώ περιμένω και κάτι ολοδικό σου ;)

Αν δεν έχεις ακούσει λιγάκι από τις μπάντες που αναφέρει ο Νεστορας κάνε το και επίσης τσέκαρε και opeth.Πιστεύω θα πάρεις καλές επιρροές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nestora, σήμερα ανακάλυψα κάτι πολύ πιο σκληρό από την κριτική σου (σημ.: ευτυχώς που υπάρχει)!! Με σκότωσες με αυτό που είπες, είμαι στα πρόθυρα της "παράνοιας"  ;D!!!

Αν και θα ήταν σχετικά... λογοκλοπή, θα μπορούσα όντως φίλε να το κάνω!!! fuck!!!!

α, και για paranoid, σαφώς και είναι κάπως!!!

 

να είστε καλά όλοι, δεν υπάρχει καλύτερο μέρος για μουσικοσυζήτηση!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nestora, σήμερα ανακάλυψα κάτι πολύ πιο σκληρό από την κριτική σου (σημ.: ευτυχώς που υπάρχει)!! Με σκότωσες με αυτό που είπες, είμαι στα πρόθυρα της "παράνοιας"  ;D!!!

Αν και θα ήταν σχετικά... λογοκλοπή, θα μπορούσα όντως φίλε να το κάνω!!! fuck!!!!

α, και για paranoid, σαφώς και είναι κάπως!!!

 

Μην τρελαίνεσαι. Την επόμενη φορά.  ;)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακομα φορα,εξαιρετικα ΟΛΑ.

ΜΠΡΑΒΟ!

 

Θα γινω και γω λιιιγο σκληρος τωρα...

Εχεις,σε οτι εχεις ανεβασει,την ιδια σκηνοθεσια ηχων,φωνων,υφους.

Καταλαβαινω οτι εχεις βρει μια επιτυχημενη και μαλλον βολικη για σενα φορμουλα,

αλλα ολα τα κομματια δεν ειναι το ιδιο(αφου ειναι αλλων).

Οπως και ναχει,ειναι εξαιρετικα ηχογραφημενα και σιγουρα αξιζουν ιδιαιτερης προσοχης.

 

ΓΡΑΨΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.(Να το πω κι εγω)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον Νέστορα (να δεις που θα το πάρει πάνω του! ;D).

Έχεις προσωπικό ύφος, άποψη, ηχογραφείς εξαιρετικά, οι διασκευές σου είναι ιδιαίτερες...

Λοιπόν φτάνουν οι διασκευές! ;)  Ώρα για τα δικά σου!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις, σε παροτρύνουν να ανεβάσεις δικό σου υλικό.

Μην ανεβάσεις διασκευή ξανα! Σε έφαγαν ''λάχανο''. ;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καθε κομματι (προσωπικα) πρεπει να το προσεγγηζεις απο διαφορετικη οπτικη γωνια το καθενα - οντως ολα τα κομματια σου που εχεις ανεβασει εχει αυτο το στυλακι που εμενα προσωπικα μου αρεσει - αλλα για σκεψου να τα εβγαζες ολα τα tracks σε ενα cd............θα παθαινε λαλα οποιος το ακουγε σερι ;) ;) 

 

εγω προσωπικα θα σε φαω μαρουλι και οχι λαχανο ;D ;D ;D

 

προς το κομματι

 

[move]Γ (Ρ)                                            Α                                          Μ                          ΕΙ[/move]

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακομα φορα,εξαιρετικα ΟΛΑ.

ΜΠΡΑΒΟ!

 

Θα γινω και γω λιιιγο σκληρος τωρα...

Εχεις,σε οτι εχεις ανεβασει,την ιδια σκηνοθεσια ηχων,φωνων,υφους.

Καταλαβαινω οτι εχεις βρει μια επιτυχημενη και μαλλον βολικη για σενα φορμουλα,

αλλα ολα τα κομματια δεν ειναι το ιδιο(αφου ειναι αλλων).

Οπως και ναχει,ειναι εξαιρετικα ηχογραφημενα και σιγουρα αξιζουν ιδιαιτερης προσοχης.

 

ΓΡΑΨΕ ΔΙΚΑ ΣΟΥ.(Να το πω κι εγω)

 

 

 

Freerock, αν και δε θα ήθελα να το παραδεχτώ, οι παρατηρήσεις σου έχουν πολύ μεγάλη βάση! ναι, είναι σχετικά βολική η φόρμουλα αν και κάθε τραγούδι το επεξεργάζομαι διαφορετικά! θέλω να πω δεν έχω καλούπι, ούτε τα tracks είναι "φορτωμένα" με τα ίδια στάνταρντ εργαλεία μίξης! δε δικαιολογούμαι, το ξεκαθαρίζω, γιατί όταν και εγώ ακούω μαζεμένα τα κομμάτια που έχω διασκευάσει ακριβώς το ίδιο με εσένα σκέφτομαι και εγώ!! απλά δε δίνω και πολύ σημασία γιατί για εμένα οι διασκευές είναι ένα παιχνιδάκι, άλλοι παίζουν playstation, εγώ κάνω διασκευές!! ειλικρινά!

 

Πάντως γι' αυτο που λες οι λόγοι είναι αρκετοι! Πρώτον, λόγω δουλειάς δεν υπάρχει καθόλου χρόνος, όπως φαντάζομαι για τους πιο πολλούς απο εδώ μέσα που δεν ασχολούνται αποκλειστικά με τη μουσική. Επίσης (και χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο γι' αυτό) η ενασχόληση μου με τη μουσική τεχνολογία άρχισε πριν περίπου 1,5-2 χρόνια, πριν ήμουν απλά κιθαρίστας (και καλά) και αν μου έλεγες nuendo θα νόμιζα ότι είναι μάρκα σοκολάτας (κάτι ανάμεσα σε nutella και bueno  ;D)!! ακόμα και τώρα στου κασίδη το κεφάλι μαθαίνω, κάθε μέρα και κάτι καινούργιο!! επίσης σημαντικό στο να κρατάω πάνω-κάτω την ίδια φιλοσοφία στην ηχογράφηση, είναι πως με βολεύει γιατί δεν είμαι τραγουδιστής! ποτέ δεν ήμουν και στο γκρουπάκι μου το πολύ πολύ κανένα backing να κάνω!!!

 

λοιπόν αρκετά με τη ψυχανάλυση, σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ για την αφορμή και την κριτική!!!

 

Παιδιά να ξέρω πάντως, αν είναι να ξανανεβάσω διασκευή κινδυνευει η σωματική μου ακεραιότητα?  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Thumbs up από εμένα...

 

Αυτό είναι διασκευή- και θέλει την τέχνη του για να γίνει με επιτυχημένο τρόπο.

 

Πάντως θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, αφού το «έχεις» τόλμησε για κάτι δικό σου.

 

Και πάλι μπράβο. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου