Προς το περιεχόμενο

Fender Blues Junior or...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kalispera paidia!

 

Tha ithela mia voitheia gia agora enisxuti kitharas.

 

Loipon, thelw kati sxetika mikro gia spiti (lampa)! peripou 500-700 euros.

 

Proswpika exw kataliksei sto fender Blues Junior III. O monos endoiasmos mou einai an tha mporesw na vgalw kalo overdrive me petalakia..(p.x. exw ena HBE powerscreamer pou nomizw oti tha "tairiaksei" wraia.)

 

Exei kaneis na proteinei kapoion allo kalo enisxuti na akousw?? Kserw oti dn ginetai na ta xoume allo, alla tha thela ena sunduasmo kalou clean k overdrive sound.

 

P.S. sorry gia ta greeklish...Eimai UK k to pc tis douleias dn pernei ellinikous xaraktires..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου.

Η αποψη μου μαλλον δεν ειναι αντικειμενικη γιατι λατρευω τους fender και ιδικα τον bj3.

Toν εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τις επιδοσεις του,και σε live αλλα και σε φορητοτητα συμβατοτητα με πεταλια και σε οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.Ισως καποια στιγμη να αλλαξω το μεγαφωνο του,οχι επειδη δεν ειναι καλο αλλα για προσωπικους φετιχιστικους λογους.

Αυτα.

Ελπιζω να βοήθησα λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, πάντως και χωρίς κάποιο πετάλι μπορείς να βγάλεις ωραίο overdrive και distortion σε λογικές εντάσεις χρησιμοποιώντας το master volume του ενισχυτή, ειδικά αν έχεις πατήσει και το fat switch

 

Δες και αυτό το βιντεάκι

...and my eyes fade from me in this open country

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σούπερ ο ενίσχυσης και θα μπορέσεις να βγάλεις οτι θες με το κατάλληλο πεταλακι πράγμα που ωφειλεται κυρίως στα πολυ καλα καθαρά της Φεντερ.  Επίσης παίρνει τρελή αναβάθμιση με το κιτ του BillM δίνοντας του την δυνατότητα να φτάσει σε επίπεδο πολυ ακριβοτερου ενισχυτη.  Για αλλαγή του ηχειου μιας κ αναφέρθηκε προτείνω ανεπιφύλακτα το Cannabis Rex της Εmince (κάπου στο φόρουμ εχω και κλιπακια με το πριν και το μετά).

 

Αυτά τα ολίγα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου