Προς το περιεχόμενο

Απορία για active monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια,

μια ερωτηση επειδη ειμαι λιγο ασχετος...εχω παρει ενα active monitor http://www.thomann.de/gr/behringer_b315d.htm

και ηθελα να μαθω αν μπορω να συνδεσω ταυτοχρονα ενα οργανο και ενα μικροφωνο.βλεπω οτι εχει 2 υποδοχες για input.αν γνωριζει καποιος ας μου πει...

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,

μια ερωτηση επειδη ειμαι λιγο ασχετος...εχω παρει ενα active monitor http://www.thomann.de/gr/behringer_b315d.htm

και ηθελα να μαθω αν μπορω να συνδεσω ταυτοχρονα ενα οργανο και ενα μικροφωνο.βλεπω οτι εχει 2 υποδοχες για input.αν γνωριζει καποιος ας μου πει...

 

ευχαριστω

Η είσοδος είναι μία άλλα σε δύο διαφορετικούς τύπους, Jack 1/4 και XLR, γι'αυτό δεν προτείνετε να χρησιμοποιήσεις και τις δύο ταυτόχρονα, πάντα μία τη φορά (δηλαδή ή το ένα ή το άλλο).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΕΧΩ ΕΝΙΣΧΥΤΗ, ΚΟΝΣΟΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΑ ΗΧΕΙΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ PASSIVE ΗΧΕΙΟ Η' ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΩ ΟΛΑ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως passive δεν θα παίξει γιατί δεν διαθέτει κατάλληλες εισόδους

 

μπορείς να το συνδέσεις στην κονσόλα και όχι στον ενισχυτή, οπότε βέβαια θα συνεχίσει να λειτουργεί ως active

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

ΕΧΩ ΕΝΙΣΧΥΤΗ, ΚΟΝΣΟΛΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΑ ΗΧΕΙΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΑΝ PASSIVE ΗΧΕΙΟ Η' ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΩ ΟΛΑ??

Γιατί φωνάζεις καλέ? ;D

 

Δωσ'του σήμα από κάποιο SUB Out της κονσόλας και ενεργοποίησε το (το SUB) απ'τα κουμπάκια στα ενεργά κανάλια.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως passive δεν θα παίξει γιατί δεν διαθέτει κατάλληλες εισόδους

 

μπορείς να το συνδέσεις στην κονσόλα και όχι στον ενισχυτή, οπότε βέβαια θα συνεχίσει να λειτουργεί ως active

 

 

 

α ωραια, και πως ακριβως το συνδεω? οπως συνδεω τα οργανα σε μια εισοδο να υποθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ωραια, και πως ακριβως το συνδεω? οπως συνδεω τα οργανα σε μια εισοδο να υποθεσω?

 

Δωσ'του σήμα από κάποιο SUB Out της κονσόλας και ενεργοποίησε το (το SUB) απ'τα κουμπάκια στα ενεργά κανάλια.

 

Τουτέστιν, παίρνουμε ένα καλώδιο απ'το SUB out και πάει στο Input του ηχείου.

Μετά δίπλα στα Channel Volume fader (volume του κάθε καναλιού) έχει κουμπιά που ενεργοποιούν τις Sub Out εξόδους. Πάτησε λοιπόν το ανάλογο (sub 1, sub 2 κλπ) και το σήμα σου πλέον πάει στα ενεργά ηχεία μέσο του sub out και έχει και 2 ξεχωριστά volume (ένα στο ηχείο και ένα απ'το Sub Out) για να φέρεις την ένταση σωστά και χωρίς παραμόρφωση. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουτέστιν, παίρνουμε ένα καλώδιο απ'το SUB out και πάει στο Input του ηχείου.

Μετά δίπλα στα Channel Volume fader (volume του κάθε καναλιού) έχει κουμπιά που ενεργοποιούν τις Sub Out εξόδους. Πάτησε λοιπόν το ανάλογο (sub 1, sub 2 κλπ) και το σήμα σου πλέον πάει στα ενεργά ηχεία μέσο του sub out και έχει και 2 ξεχωριστά volume (ένα στο ηχείο και ένα απ'το Sub Out) για να φέρεις την ένταση σωστά και χωρίς παραμόρφωση. 

 

φιλε μου συγνωμη  αλλα δεν βλεπω κανενα sub out στην κονσολα μου!!εισαι σιγουρος οτι υπαρχει αυτο σε ολες?δεν ξερω και πολλα γι'αυτο ρωταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου συγνωμη  αλλα δεν βλεπω κανενα sub out στην κονσολα μου!!εισαι σιγουρος οτι υπαρχει αυτο σε ολες?δεν ξερω και πολλα γι'αυτο ρωταω..

No Problemo,

Πες μου τι κονσόλα έχεις και θα σου πω ακριβώς που πάει τι.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Problemo,

Πες μου τι κονσόλα έχεις και θα σου πω ακριβώς που πάει τι.

 

εισαι ωραιος..

λοιπον εχω μια behringer xenyx 1202  και μια yamaha mg8/2fx

και αν μπορεις πες μου κατα τη γνωμη σου ποια ειναι λιγο καλυτερη για να χρησιμοποιω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου