Προς το περιεχόμενο

Απορια σχετικα με ηχογραφηση με plugins στο Sonar 8


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους καταρχην!Χρησιμοποιω το Amplitube metal στον υπολογιστη μου ως stand alone και εχει πραγματικα απιστευτους ηχους.Ακουγεται τελεια και χωρις delay.Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να ηχογραφησω με το amplitube ως plugin στο sonar 8 αλλα κατα την ηχογραφηση δεν το ακουω live καθως και αλλα plugins που θελω να χρησιμοποιησω.Ο μονος τροπος για να ακουγεται ειναι οταν παταω το κουμπι input echo σε on αλλα ακουγεται με delay οποτε δε βολευει.Πως μπορω να ηχογραφω και ταυτοχρονα να το ακουω?ευχαριστω προκαταβολικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους καταρχην!Χρησιμοποιω το Amplitube metal στον υπολογιστη μου ως stand alone και εχει πραγματικα απιστευτους ηχους.Ακουγεται τελεια και χωρις delay.Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να ηχογραφησω με το amplitube ως plugin στο sonar 8 αλλα κατα την ηχογραφηση δεν το ακουω live καθως και αλλα plugins που θελω να χρησιμοποιησω.Ο μονος τροπος για να ακουγεται ειναι οταν παταω το κουμπι input echo σε on αλλα ακουγεται με delay οποτε δε βολευει.Πως μπορω να ηχογραφω και ταυτοχρονα να το ακουω?ευχαριστω προκαταβολικα...

 

 

Με το input echo αλλα ρυθμισε και το sonar σε σχεση με την καρτα ηχου σου σωστα (στα Audio settings να επιλεξεις τους asio drivers της καρτας σου και ενα buffer size που δεν θα σου δημιουργει προβληματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε χιλια ευχαριστω!Το εκανα και δουλευει τελεια!Μολις δοκιμασα και το poulin le456 και ειναι απο τα πιο τελεια plugins για high-gain ηχο!Ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου