Προς το περιεχόμενο

Service για ενισχυτες απο THOMANN


dynagrego

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενδιαφερων...εχω ενα CCL ND8 τον οποιο πηρα απο συμφορουμιτη...ειναι εντως εγγυηση ΑΛΛΑ τον εχω ανοιξει και εχω αφαιρεσει την κορνα γιατι συντονιζε με την καμπινα και ετριζε..το μεγαλυτερο προβλημα που με απασχολει ομως ειναι οτι το di του δινει μονο γειωση(το di δεν το εχω ανοιξει)μπορω να τον στειλω πισω για service η υπαρχει θεμα?

 

Αν έχεις ακόμη την κόρνα, βάλε την πίσω προσεκτικά και στείλε τον για service. Αν δεν την έχεις... αλλάζει η υπόθεση και θα πρέπει να τους ρωτήσεις τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση.  Γενικά πάντως, όταν μπαίνει χέρι σε μηχάνημα υπό εγγύηση για μόντες κλπ είναι στην ευχέρεια τους να το δεχτούν για σέρβις. Κάποιοι σκέπτονται λογικά και αναλύουν τεχνικά το πρόβλημα, άλλοι όμως σκέπτονται νομικά και "πονηρά": όροι εγγύησης, 1ος ιδιοκτήτης κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω ηδη στειλει mail στο παιδι που μου τον εχει πουλησει και περιμενω..την κορνα την εχω κρατησει...αυτο που με καιει ειναι το di και το line out γιατι τον χρειαζομαι για δουλεια...αν δω οτι μπορω να το φτιαξω Ελλαδα θα το προτιμησω λογω  χρονου...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ηδη στειλει mail στο παιδι που μου τον εχει πουλησει και περιμενω..την κορνα την εχω κρατησει...αυτο που με καιει ειναι το di και το line out γιατι τον χρειαζομαι για δουλεια...αν δω οτι μπορω να το φτιαξω Ελλαδα θα το προτιμησω λογω  χρονου...

 

Γνωρίζεις από ηλεκτρονικά? Μπορείς να τσεκάρεις το di μήπως έχει κάποια εμφανή βλάβη (π.χ. να έχει φύγει κάποια κόλληση ή κάποιο καλώδιο).

Σε κάθε περίπτωση, σου επισυνάπτω και το service manual του ενισχυτή με το κύκλωμα μήπως σου χρειαστεί ή μπορείς να το δώσεις σε όποιο τεχνικό ασχοληθεί.

Αν δε βρεις άκρη στην Ελλάδα ή σου ζητήσουν πολλά(πιθανό...), τότε μη ρισκάρεις να μπει χέρι τρίτου επάνω στο μηχάνημα. Βάλε την κόρνα, ρώτησε τον προηγούμενο ιδιοκτήτη αν δούλευε το di, και στείλε το thomann. Αν δε δούλευε ποτέ το di, είναι ελάττωμα και στο καλύπτουν.

 

warwick_ccl-210_nd8_sch_ET.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου