Προς το περιεχόμενο

Λετε να κανουν ''πλακα'' και εκει επανω.....ψηλα?


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα γινεται χαμος εκει ψηλα με ολους αυτους.

Οσο τα βλεπω....τοσο στεναχωριεμαι :'( :'(

 

 

 

 

 

 

 

Stevie Ray Vaughan & Albert King-Matchbox Blues (In Session 1983)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χτες το βράδυ είπα να δω την εξής ταινία για να χαλαρώσω και να νυστάξω....στην πρώτη σκηνή εμφανίστηκε ο Ronnie James Dio. Ρε παιδιά, ακόμα και σε αυτό το ''γελοίο'' τραγούδι, με έκανε να ανατριχιάσω. Ανέκαθεν μας έκαναν ''πλάκα'' αυτοί οι τύποι με το απίστευο ταλέντο που είχαν.

 

 

 

Στεναχωρήθηκα πολύ που έφυγαν πρόσφατα ο Gary και ο Dio, βασικά ήταν ένα μικρό σοκ, ίσως λόγω της ηλικίας μου, γιατί και οι αγαπημένοι Stevie Ray Vaughan και Rory Gallagher και άλλοι όπως ο Mercury, Cobain πέθαναν πιο νέοι αλλά τότε ήμουν σχετικά μικρός για να τους ξέρω και για να νιώσω αυτό το ''σοκ'' που ένιωσα όταν άκουσα στο ράδιο ότι πέθανε ο Gary...

 

Kαλά, για αυτούς που έφυγαν νέοι και εγώ ήμουν ακόμα...αγέννητος, όπως Hendrix, Morisson, Lennon κ.τ.λ. η αλήθεια είναι ότι δεν ''μου λείπουν'' καθώς ποτέ δεν ''τους έζησα'' ενόσω δισκογραφούσαν και πάντα υπάρχαν στο μυαλό μου ως ένας θρύλος-μύθος ή κάτι τέτοιο...αλλά προσπαθώ να φανταστώ πως θα ήταν αν ζούσαν σήμερα, τον Hendrix π.χ. ζαρωμένο και με άσπρο μαλλί να έρχεται να παίζει στην Ελλάδα και ενώ έχει κοσμοσυρροή στη συναυλία την άλλη μέρα οι Ελληναράδες να λένε σε μουσικά φορουμ ''ρε που πάει ο παππούς, ξεφτιλίζεται, σιγά τον κιθαρίστα ούτε ένα αρπέτζιο και tapping δεν έκανε, άντε να αποσυρθεί αξιοπρεπώς ο γέρος κ.τ.λ. κ.τ.λ.''  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα για το Gary αστα....ακομα μου φαινεται ψεμα...δεν χωνευεται με τιποτα :'(

+1258700!

Άστα να πάνε!

 

Είναι κι αυτός που θα τζαμάρει μαζί τους.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με συν-θλιβει ομως περα απο τον θανατο καλλιτεχνων τετοιου βελινεκους ειναι οτι ειναι πλεον αναντικαταστατοι, ουτε κατα διανοια μπορει να συγκριθει ΚΑΝΕΙΣ μαζι τους σαν ηθος και state of mind.

ΛΥΠΑΜΑΙ... για το μελλον της μουσικης ως πηγη εκφρασης και τεχνης....γιατι μετα τους οποιους εναπομιναντες επιζωντες  που μπορει να φερει ο καθενας στο νου του δεν υπαρχει  σ υ ν ε χ ε ι α  .

ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΑΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΑΜΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΗΓΑΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΤΟΥΣ

ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΡΤΙΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...

 

Nα μην αναλυσουμε νομιζω ...τι γινεται με τους καινουργιους...!

 

ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η  ΙΣΤΟΡΙΑ.....

ΕΤΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΠΩΣ ΤΗ ΞΕΡΑΜΕ.. -

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΡΤΙΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...

 

Ας μην υπερβάλλουμε. Υπάρχουν χιλιάδες ιστορίες για το πόσο κωλόπαιδα και μη-επαγγελματίες ήταν πολλοί από τους καλλιτέχνες υψηλού βεληνεκούς...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην υπερβάλλουμε. Υπάρχουν χιλιάδες ιστορίες για το πόσο κωλόπαιδα και μη-επαγγελματίες ήταν πολλοί από τους καλλιτέχνες υψηλού βεληνεκούς...

Δηλαδη  π.χ AN  o SPRINGSTEEN o FORERTY o VAN MORRISON o TOM PEETY ειχαν αποκλινουσες συμπεριφορες......γιατι αυτους εχω στο μυαλο μου.. τοτε δε με καταλαβες τι εννοουσα.....

ΠΡΩΤΑ θα κερδισεις με το ηθος σου το σεβασμο των συναδελφων σου και μετα καταξιωθεις απο το κοινο σου.

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με συν-θλιβει ομως περα απο τον θανατο καλλιτεχνων τετοιου βελινεκους ειναι οτι ειναι πλεον αναντικαταστατοι, ουτε κατα διανοια μπορει να συγκριθει ΚΑΝΕΙΣ μαζι τους σαν ηθος και state of mind.

ΛΥΠΑΜΑΙ... για το μελλον της μουσικης ως πηγη εκφρασης και τεχνης....γιατι μετα τους οποιους εναπομιναντες επιζωντες  που μπορει να φερει ο καθενας στο νου του δεν υπαρχει  σ υ ν ε χ ε ι α  .

ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΑΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΑΜΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΗΓΑΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΤΟΥΣ

ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΡΤΙΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...

 

Nα μην αναλυσουμε νομιζω ...τι γινεται με τους καινουργιους...!

 

ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η  ΙΣΤΟΡΙΑ.....

ΕΤΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΠΩΣ ΤΗ ΞΕΡΑΜΕ.. -

 

Καλός και άγιος ο hendrix αλλά τι άρτιος και κουραφέξαλα...αυτός είχε ρουφήξει τα μισά σφακιά...

 

Και οι άλλοι δεν πήγαιναν πίσω...Παρελθοντολαγνεία στην ύψιστη μορφή.όχι δα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που με συν-θλιβει ομως περα απο τον θανατο καλλιτεχνων τετοιου βελινεκους ειναι οτι ειναι πλεον αναντικαταστατοι, ουτε κατα διανοια μπορει να συγκριθει ΚΑΝΕΙΣ μαζι τους σαν ηθος και state of mind.

ΛΥΠΑΜΑΙ... για το μελλον της μουσικης ως πηγη εκφρασης και τεχνης....γιατι μετα τους οποιους εναπομιναντες επιζωντες  που μπορει να φερει ο καθενας στο νου του δεν υπαρχει  σ υ ν ε χ ε ι α  .

ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΛΑΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΛΑΜΨΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΗΓΑΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΤΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ ΤΟΥΣ

ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑ ΑΡΤΙΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...

 

Nα μην αναλυσουμε νομιζω ...τι γινεται με τους καινουργιους...!

 

ΔΙΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η  ΙΣΤΟΡΙΑ.....

ΕΤΣΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΠΩΣ ΤΗ ΞΕΡΑΜΕ.. -

 

Μπα ,απλα δεν ενημερωνεσαι και δεν ακους συγχρονη μουσικη,αν το κανεις θα εκπλαγεις πολυ ευχαριστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου