Προς το περιεχόμενο

unknownartist_δωμάτιο


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://youtu.be/EN3sJl7nvfk

 

Μουσική, στίχοι, ερμηνεία: UnknownArtist

Μπάσσο, choirs, glocken: Γιάννης Λάζαρης

Μίξη, master: UnknownArtist

 

2014_δωμάτιο

 

+download

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη φιλε μου αλλα δεν αντεξα να το ακουσω εως το τελος.

 

Δεν καταλαβαινα τι ελεγες, δεν υπηρχε μια μελωδια ( θα μου πεις είναι το ειδος ) μια αλλαγη που να κανει την διαφορα, κατι .....

 

Μαλλον δεν το εχω. Το παλεψα ομως.

 

Ας δουμε τι θα πει και καποιος άλλος.

 

Καλη συνεχεια.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε αρκετά, πολύ δυναμικό

 

κάτι μου θύμησε λιγάκι στέρεο-νόβα (ελάχιστα)

 

οι στίχοι δεν ακούγονται όλοι και σε κάποια σημεία μου φαινόταν σαν ήταν εκτός ρυθμού (αν και μπορεί να κάνω λάθος)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με αφησε καθόλου αδιάφορο πραγματικα.

Το αντιθετο.

 

Ειναι μια εξαιρετικη δουλεια, μια ενδιαφερουσα ενορχηστρωση που ομως καταστρεφεται απο την λαθος μιξη των φωνητικων, που θελουν να βγουν πιο μπροστα και να περιοριστει η διαχυση των εφφε τους, οχι το εν γενει στησιμο για να καταλαβαινουμε τι λενε.

 

Τελος η διαρκεια του πρεπει να εμπλουτιστει με περισσοτερο progression, τελειωνει αποτομα και επειδη ειναι ωραιο ο ακροατης θελει να τον κρατησετε περισσότερο.

 

Επιβαλλεται κατα την γνωμη μου να διορθωθουν καποια πραγματα στις φωνες και περιμενω με αγωνια αν το αποφασισεις και δεχτεις τις παρατηρήσεις, να το ξαναανεβασεις, να το ακουσω σωστα και να το φχαριστηθω, οπως θα επρεπε να ειναι.

 

Παραυτα μου αρεσε!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και τις απαντήσεις.

Όσον αφορά τα φωνητικά, ο λόγος που είναι σχετικά χαμηλά σε ένταση και με υψηλό το mix των fx, είναι γιατί ήθελα να δώσουν ένα πιο ατμοσφαιρικό vibe και να τονίσουν το dark ύφος του κομματιού. Παρ' αυτα, σκοπέυω να ανεβάσω μέσα στις μέρες και μία άλλη έκδοση του κομματιού, όπως την παρέθεσε ο cos_dr.

 

Και μία παρένθεση, όσον αφορά τη μουσική παραγωγή του κομματιού, είναι sampling και συνθεση, από εμένα και τον Γιάννη Λάζαρη, και όλη η παραγωγή, προγραμματισμός και μίξη έγινε από μένα, σε home studio.

Ευχαριστώ και πάλι για τις γνώμες σας, περιμένω να ακούσω και άλλους.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου