Προς το περιεχόμενο

Πιστεύετε ΟΝΤΩΣ στη ΜΘΖ;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

οποιος εχει μπει χειρουργειο και τον εχουν ναρκωσει ισως εχει καταλαβει πως ειναι να την ''κανει'' για λιγο,οταν ξυπνας δεν υπαρχει κατι να θυμασαι η κατι να εζησες η να ταξιδεψες οταν κοιμοσουν...ενα απολυτο κενο..οποτε..οχι δεν πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχω πολλές φορές παρατηρήσει (αλλά και συζητήσει με συνφορουμίτες) τις τακτικές αναφορές που γίνονται στο πως περνάνε οι μουσικοί στον άλλο κόσμο.

Απορώ ειλικρινά, πιστεύετε όντως στη μετά-θάνατον-ζωή;

 

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες.Γιατί,όμως, ρε γαμώτο το "υποβίβασες" βάζοντας στην ψηφοφορία χαριτωμένες επιλογές του στυλ "Είμαι ο Highlander" κτλ. κτλ. ,αντί να βάλεις -ας πούμε- 3 επιλογές,όπως "Ναι","Όχι" και π.χ. "Δεν είμαι σίγουρος"? Νομίζω οτί θα ήταν πιό ενδιαφέρον. :)

 

Εν πάση περιπτώσει,πριν από μερικά χρόνια και "όντας των θετικών επιστημών",ήμουν από τους "εξυπνάκηδες" που -ας μην κορο'ι'δευόμαστε- λόγω έμφυτου αρχέγονου ανθρώπινου φόβου,χλεύαζα και θεωρούσα περίπου ημίτρελους όσους ασχολούνταν με τέτοια θέματα.Η επιστήμη μπορεί να τα εξηγήσει όλα και άλλα τέτοια παρόμοια.Ένα γεγονός όμως ήταν αρκετό και σήμερα ας πούμε οτί "κάνω κάθε μέρα το σταυρό μου"...Οπότε ψηφίζω "Ναι".

 

 

(Έχει ωραία εκπομπή στο ΣΚΑΙ... :))

 

   

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον το θέμα που άνοιξες.Γιατί,όμως, ρε γαμώτο το "υποβίβασες" βάζοντας στην ψηφοφορία χαριτωμένες επιλογές του στυλ "Είμαι ο Highlander" κτλ. κτλ. ,αντί να βάλεις -ας πούμε- 3 επιλογές,όπως "Ναι","Όχι" και π.χ. "Δεν είμαι σίγουρος"? Νομίζω οτί θα ήταν πιό ενδιαφέρον. :)

 

Η πρόθεση ήταν καθαρά χιουμοριστική.

Όπως ξέρεις, θέματα που άπτονται θρησκευτικών ζητημάτων, δεν επιτρέπεται να αναπτύσσονται στα threads του noiz.gr.

Για την ιστορία (και για να μην υποτιμήσω όσους παρεξήγησαν τη πρόθεσή μου), δηλώνω ότι εγώ όντως πιστεύω στη ΜΘΖ. Απλώς αναρρωτήθηκα αν ισχύει το ίδιο για όσους βασανίζονται με το πως την περνάει ο <όποιο όνομα θες> στον άλλο κόσμο.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ξέρεις, θέματα που άπτονται θρησκευτικών ζητημάτων, δεν επιτρέπεται να αναπτύσσονται στα threads του noiz.gr.

 

Σωστά,ακριβώς γι αυτό τον λόγο δεν το συνέχισα και είπα οτί απλά πιστεύω.

 

Σχετικά με το αν πιστεύεις ή όχι στη Μ.Θ.Ζ. δυστυχώς "έπεσα έξω"... :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν γεννηθώ σαν blue ήμουν πόρνη πολυτελείας.

έχεις κάποιες ενδείξεις περί αυτού, στη τωρινή ζωή?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν γεννηθώ σαν blue ήμουν πόρνη πολυτελείας.

 

Αυτό, απαντά και στο ερώτημα για το αν η ύφεση επεκτείνεται και στον άλλο κόσμο.

Καλώς ήρθες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις κάποιες ενδείξεις περί αυτού, στη τωρινή ζωή?

 

πάω στα μπαρ και με κερνάνε ποτά γηραιότεροι ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστευω.

 

Ομως, πριν τρεις μερες, περνουσα απο το σημειο που σκοτωθηκαν οι δυο αστυνομικοι στο Ρεντη και εφαγα μια φρικη.

 

Μια μαυρη γατα ειχε ξαπλωσει διπλα ακριβως στο μνημειο.

 

Μου εκανε μεγαλη εντυπωση, γιατι ηταν μεσημερι, εκανε πολυ ζεστη,και δεν εχω ξαναδει γατα να κανει ηλιοθεραπεια.

 

Λενε για τις γατες, ειδικα τις μαυρες, περιεργα πραγματα.

 

Ο επομενος.....

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου