Προς το περιεχόμενο

Πιστεύετε ΟΝΤΩΣ στη ΜΘΖ;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πιστευω.

 

Ομως, πριν τρεις μερες, περνουσα απο το σημειο που σκοτωθηκαν οι δυο αστυνομικοι στο Ρεντη και εφαγα μια φρικη.

 

Μια μαυρη γατα ειχε ξαπλωσει διπλα ακριβως στο μνημειο.

 

Μου εκανε μεγαλη εντυπωση, γιατι ηταν μεσημερι, εκανε πολυ ζεστη,και δεν εχω ξαναδει γατα να κανει ηλιοθεραπεια.

 

Λενε για τις γατες, ειδικα τις μαυρες, περιεργα πραγματα.

 

Ο επομενος.....

Μην ανησυχείς, οι γάτες φυσικά και κάνουν ηλιοθεραπεία. Συνέχισε να μην πιστεύεις :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν και πιθανόν να έπρεπε, μάλλον δεν πιστεύω σε αυτή. Αν έρθει, καλώς ας έρθει ως bonus. Aλλά βρίσκω την έννοια της μετεμψύχωσης πιο εύκολη να πιστευθεί, και πιθανόν και πιο συναρπαστική: στη μια περίπτωση η ψυχή έχει έρθει σε μια κατάσταση νιρβάνας και απόλυτης αρμονίας, ενώ στην άλλη αναζητά συνεχώς καινούργιες εμπειρίες που δεν έχει ζήσει.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου κανεις mod δεν εκρινε ότι είναι το thread είναι  θρησκευτικου χαρακτηρα και απλα κανουμε χαβαλε,  τοτε μπορω να πω ότι δεν πιστευω καθολου στην ΜΘΖ.

 

Διοτι εάν υπηρχε, θα με ειχε ειδοποιησει με πμ ο John Lennon  η εστω ο Otis Redding. O Elvis δεν θα εγραφε , διοτι ΖΕΙ. ;D  ;D Ειναι 76 χρονων και he's "Sittin' on the Dock of the Bay"....περιμενοντας τον ανεμοστροβιλο Irene. Σουρεαλ σεναριο, χεσε μας Αλμοδόβαρ!

 

Δλδ αν υπαρχει η ΜΘΖ, θα ξαναδω τα ιδια ατομα που εχω γνωρισει χωρις την προοπτικη του θανατου? Όχι, ευχαριστω, δεν θα παρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου