Προς το περιεχόμενο

Αγορά combo λαμπάτου ενισχυτή έως 50w. Συμβουλές;


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σε κάνει να πιστεύεις πως μ' αυτόν δεν θα έχεις το ίδιο ακριβώς πρόβλημα (έντασης);

Δεν το πιστεύω :D.Απλά νομίζω ότι ο egnater μπορεί να δώσει ό,τι έχει να δώσει από ήχο  ακόμα και σε εντάσεις δωματίου(ως απόγονος του 15αρη) ή ακόμα και να ηχογραφηθεί σπίτι σε ανθρώπινες εντάσεις. Ίσως να είμαι και λάθος...

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άντε να πω και εγώ την κοτσάνα μου,

πάρε ένα bassman κεφάλι και φόρα τον σε μια combo

καμπίνα. Έχει από τα ωραιότερα καθάρα που έχεις ακούσει,

από τις ultimate πεταλομηχανές, θα πάρει άψογα τα delay σου

και δεν θα σου λείπει το effects loop.

Mε nos λάμπες δε κάνει θαύματα, και για τα στυλ που

αναφέρεις είναι classic.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βlackstar νομίζω μπορείς να δοκιμάσεις στον Τριμη στην Χ. Τρικούπη.

Ρίξε μια ματιά στον ΗΤ40.

 

Βρες να δοκιμάσεις σίγουρα και τον Peavey Classic 30, είναι μανούλα για αυτά που ζητάς.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στην εξίσωση άλλον έναν ενισχυτή. mesa boogie express 5:25 (10αρι ηχείο).Κατά πόσον ικανοποιεί τις προϋποθέσεις της 1ης σελίδας ? Είναι όσο versatile λέγεται ?Ευχαριστώ.

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζω στην εξίσωση άλλον έναν ενισχυτή. mesa boogie express 5:25 (10αρι ηχείο).

 

Χωρίς να δώσω καμία σημασία στις προϋποθέσεις της πρώτης σελίδας, νομίζω ότι μόλις έδωσες τη λύση της εξίσωσης.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ξεθάβω το θέμα για να πω πως η λύση βρέθηκε και μάλιστα από τις αγγελίες του NOIZ!

Και το όνομα αυτού: mesa boogie express 5:25 .

Τον ενισχυτή τον έχω περίπου 15 μέρες και κάθε φορά που τον ανοίγω με αφήνει με το στόμα ανοιχτό.Έχω ερωτευτεί το καθαρό του κανάλι (παίρνει άψογα ό,τι πετάλι του έχω βάλει μπροστά!) αλλά και το βρώμικό του,το οποίο θα το χαρακτήριζα vintage και marshallικό όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο :)Δεν λέω περισσότερα,επιφυλάσσομαι όμως για clips όταν αγοράσω ένα 57άρι ;)

 

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεθάβω το θέμα για να πω πως η λύση βρέθηκε και μάλιστα από τις αγγελίες του NOIZ!

Και το όνομα αυτού: mesa boogie express 5:25 .

Τον ενισχυτή τον έχω περίπου 15 μέρες και κάθε φορά που τον ανοίγω με αφήνει με το στόμα ανοιχτό.Έχω ερωτευτεί το καθαρό του κανάλι (παίρνει άψογα ό,τι πετάλι του έχω βάλει μπροστά!) αλλά και το βρώμικό του,το οποίο θα το χαρακτήριζα vintage και marshallικό όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο :)Δεν λέω περισσότερα,επιφυλάσσομαι όμως για clips όταν αγοράσω ένα 57άρι ;)

Μεγειές, καλόπαιχτος! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαιχτος! Τα καθαρα του προσωπικα αν και ΠΟΛΥ ωραια δε με αφησαν με το στομα ανοιχτο. Προτιμουσα τον 5:50. Αλλα ειναι μια πολυ καλη επιλογη!  ;)

 

Τελος, αν τον πηρες γυρω στο αρχικο σου μπατζετ, τα 900 ευρω δε θα δυσκολευτεις ΚΑΘΟΛΟΥ, αν ποτε το αποφασισεις, να τον δωσεις με 150-200 ευρω παρακατω. Mesa γαρ. Πολυ σημαντικο αυτο για ενα μηχανημα.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο ενισχυτές που καλώς ή κακώς έχω στα υπόψιν και τους έχω ακούσει μόνο στο internet είναι:

Blackstar HT-40

Αυτος κι αν ειναι High gain amp!Ειπες πως δεν θελεις τοσα γκάζια  ::)

--[CROATOAN]--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου