Προς το περιεχόμενο

Kιθάρα ή πετάλι???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δική μου πρόταση' date=' (αν και θα φωνάζει ο Abraxas :wink: ) είναι, να σκεφτείς το θέμα ενισχυτή πρώτα απ'όλα μιας και τα είδη μουσικής που επέλεξες είναι, όπως και πολλά άλλα, ιδιαίτερα απαιτητικά και όσο να'ναι μια καλή κιθάρα σε ένα μέτριο ενισχυτή θα ακουστεί μέτρια, ενώ μια μέτρια κιθάρα σε έναν καλό ενισχυτή θα ακουστεί καλά....Συν το ότι η βάση του ήχου μας είναι ο ενισχυτής....Τέλος πάντων....

 

Εναλλακτικά για να απαντήσω και σ'αυτό που ρώτησες άμεσα θα πρότεινα πετάλια σε πρώτη φάση (2-3 βασικά) και μετά κιθάρα.

 

Βέβαια εσύ μιλάς για πεταλιέρα οπότε ρίξε μια ματιά στις GNX-4 όπως και είπες. Στη VOX Tonelab SE, Boss GT-8 και POD XT Live.

 

Καλό ψάξιμο![/quote']

 

THATS RIGHT!!! Νομίζψ πως πουλάει ένα φιλαράκι μου την GNX3 300-350 euro!!! PM me *(αν σε ενδιφέρει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε την explorer. Με τον ίδιο ενισχυτή/πεταλάκια θα έχεις περισσότερο όγκο/sustain. Η squier όσους διπλούς και να έχει δεν θα την φχαριστηθείς σε αυτά που θέλεις να παίξεις. Η explorer είναι και γαμώ. Θα βγάλεις και 5-6 γκομενάκια στο χαλαρό. ¶κου με και δεν θα χάσεις. Και η epiphone explorer αξίζει' date=' με ένα σετάκι duncan ή emg είναι πολύ καλή. Τέλος.[/quote'] χαχαχχ ωραίος Κώτσο75 κοίτα είπα να πάρω κάτι καλό επιτέλους ακόμα και αν ξέρω οτι η epiphon ειναι καλές.Λέω αν είναι να πάρω κάτι ας πάρω κατι με όνομα (πχ Gibson) και επομένως με καλίτερη ποιότητα ξύλων, μαγνητών, εγγύηση κατασκευής και όλα τα περετερω. Όσο για τα γκομενάκια :) ακόμα και με squier strat kai markamekaspes series τις ρίχνεις, αρκεί να ξέρεις να παιζεις και αναλόγως τι παίζεις. Α! και δεν υπάρχει ουδεμία περίπτωση να παίζω πανω σε μια Gibson Explorer κομματια ρομαντικά και γλυκανάλατα για χάρη των γκόμενων. Μπορεί να ακουστει σε κάπιους ως χαζομάρα αυτό αλλά τι να κάνουμε. Κατα τη ταπεινή μου άποψη έτσι έχουν τα πράματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα,διαβαζοντας τα συγκροτηματα που γουσταρεις θα ελεγα να αγορασεις εναν ενισχυτη.τωρα αναμεσα σε πεταλια και κιθαρα,θα σε γελασω,οτι γουσταρεις περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό για τις γκόμενες το 'γραψα για να δώσω έμφαση (λέμε τώρα..).. Γιατί όμως δεν πας μια βόλτα να δοκιμάσεις τις Explorer; Μπορεί ρε παιδί μου να μη σε βολεύουν στο χέρι στην τελική... Πάντως στον ήχο λογικά θα σε βολέψουν... 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να διαθέσεις τόσα λεφτά για κιθάρα μιας και πολυ σωστά ειπώθηκε ότι ο ενισχυτής είναι η βάση γιατί δεν παίρνεις αυτόν

 

:?: :?:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου