Προς το περιεχόμενο

Lady of the Dragons by Marathon (Ibanez RG 1570)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ladyb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Από όταν ήμουν ένας μικρός μεταλάς, ήθελα μια δική μου, ξεχωριστή κιθάρα. Τα χρόνια περάσαν, σταμάτησα να παίζω κιθάρα, ξανάρχισα, αλλά η επιθυμία εκείνη είχε μείνει στο κεφάλι μου.

 

Κάποτε ανακάλυψα το Noiz και έναν ξεχωριστό κόσμο μουσικής, μουσικών και GAS. Γνώρισα εδώ διαδικτυακά ένα σωρό τρελλαμένους μεταξύ των οποίων και ο Μarathon. Είδα δει δουλειές του και άρχισα να το σκέφτομαι. Καταλύτης ήταν η νεραϊδοκιθάρα του Marillion (http://www.noiz.gr/index.php?topic=180154.0).

 

Αρχίσαμε τη σοβαρή επικοινωνία.

 

Είχα μια Ibanez RG 1570 η οποία είναι κιθαράκλα αλλά είχε το βαρετότερο χρώμα που μπορεί να υπάρχει. Ένα σκούρο πεθαμένο μπλε sparkle το οποίο όμως δεν έκανε ποτέ sparkling. Μια και δυό το αποφάσισα, έστειλα το σωμα στον Marathon, το έδωσε στον Κακανιάρη, ο οποίος το ξέβαψε, έκλεισε την τρύπα του μεσαίου μαγνήτη, το προετοίμασε και μετά το έστειλε στον Ανέστη για την εκτύπωση.

 

Εν τω μεταξύ, εμείς είχαμε ανταλλάξει πολλές ιδέες και αρχίσαμε να κατασταλάζουμε. Μέσα στη συζήτηση αποφασίστηκε αντί να βάλουμε το πρόσωπο κάποιας άγνωστης κυρίας να βάλουμε το πρόσωπο της γυναίκας μου (έτσι κερδίζεις πόντους για το GAS σου). Η γυναίκα μου είχε κάνει κάποια φωτογραφικά sessions και έτσι είχα κάποιες καλοτραβηγμένες φωτογραφίες, τις έστειλα στον Ανέστη, έκανε τα μαγικά και the rest, as they say, is history...  ;D

 

Η κιθάρα έχει τώρα επάνω τον FRED και τον AIR Norton. Μπήκαν επειδή ήταν διαθέσιμοι με την προοπτική να αλλαχτούν (καθώς είχαν μπει και παλιά και δεν μου είχαν αρέσει) αλλά τώρα μου καλάρεσαν και μάλλον κέρδισαν τη θέση τους.

 

Θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά τον Ανέστη για τη δουλειά του και να του ζητήσω συγνώμη για το πρήξιμο αλλά η επικοινωνία από μακριά τα έχει αυτά.  ;)

 

Κλιπς αργότερα.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες της κατασκευής:

http://www.customshop.gr/?btp_work=dragon-lady

DSC_0740.jpg.2182a849b084172e5ae1c73cf5c6d8bd.jpg

ray2.jpg.4cd1b3638770e143e5bfedf3bab767a7.jpg

ray7.jpg.73c868e2f00509caa2161789cd938770.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Mεγειες και να σου ζησει!

 

 

 

Μέσα στη συζήτηση αποφασίστηκε αντί να βάλουμε το πρόσωπο κάποιας άγνωστης κυρίας να βάλουμε το πρόσωπο της γυναίκας μου (έτσι κερδίζεις πόντους για το GAS σου)

 

 

WAF +1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mεγειες και να σου ζησει!

Ευχαριστώ

WAF +1000

Είμαι μπροστά από την εποχή μου εγώ... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω :o :o :o :o

Μεγειές μεγείες!!!

Πάρα πάρα πολύ ωραία και η ιδέα σου και η δουλειά του Marathon.

 

@Marathon[off topic]

Πότε θα φτιάξεις ένα βιντεάκι με τον "Super Duper" εκτυπωτή σε δράση?[/off topic]

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω...τα σπάει!!  :o :o

 

Και ΔΕΝ μου αρέσουν οι μεταλλοκιθάρες...

 

Και από την άλλη μου έδωσες ιδέες.... ;D  Όχι, δεν κερδίζεις πόντους στο GAS σου.....αλλά στο *&^$*% πρήξιμο (πάλι κιθάρα παίζεις, αντί να πάμε βόλτα κλειδώνεσαι και παίζεις με τις ώρες κ.τ.λ. κ.τ.λ.)

 

Βουρ για e-bay και αγγελίες noiz! Έφυγααααααα  ;D

 

Μεγειές μεγειές, να τη χαίρεσαι!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω...τα σπάει!!  :o :o

 

Και ΔΕΝ μου αρέσουν οι μεταλλοκιθάρες...

 

Και από την άλλη μου έδωσες ιδέες.... ;D  Όχι, δεν κερδίζεις πόντους στο GAS σου.....αλλά στο *&^$*% πρήξιμο (πάλι κιθάρα παίζεις, αντί να πάμε βόλτα κλειδώνεσαι και παίζεις με τις ώρες κ.τ.λ. κ.τ.λ.)

 

Βουρ για e-bay και αγγελίες noiz! Έφυγααααααα  ;D

 

Μεγειές μεγειές, να τη χαίρεσαι!  :D

Στο ξαναείπα Γιάννη πάρε ibanez  8) παιδί μου να βρείς την υγειά σου, που ασχολείσαι με κάποιες fender και κάποιες gibson  :P. Αυτές ήτανε πρίν από 50 χρόνια. Εκμοντερνίσου  ;D ;D ;D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω :o :o :o :o

Μεγειές μεγείες!!!

Πάρα πάρα πολύ ωραία και η ιδέα σου και η δουλειά του Marathon.

@Marathon[off topic]

Πότε θα φτιάξεις ένα βιντεάκι με τον "Super Duper" εκτυπωτή σε δράση?[/off topic]

 

Ευχαριστούμε πολύ. Να διευκρινίσω ότι η "ιδέα" μου ήταν για "κάτι με δράκους". Τα υπόλοιπα ήταν όλα του Ανέστη. Εγώ απλώς έλεγα τι μου αρέσει και τι όχι... ;)

 

Όσο για τον εκτυπωτή, θα ήθελα κι εγώ να δω ένα βίντεο.

 

Πω πω...τα σπάει!!  :o :o

Και ΔΕΝ μου αρέσουν οι μεταλλοκιθάρες...

Και από την άλλη μου έδωσες ιδέες.... ;D  Όχι, δεν κερδίζεις πόντους στο GAS σου.....αλλά στο *&^$*% πρήξιμο (πάλι κιθάρα παίζεις, αντί να πάμε βόλτα κλειδώνεσαι και παίζεις με τις ώρες κ.τ.λ. κ.τ.λ.)

Βουρ για e-bay και αγγελίες noiz! Έφυγααααααα  ;D

Μεγειές μεγειές, να τη χαίρεσαι!  :D

 

Ευχαριστώ. Πάντως να πω ότι, στην πραγματικότητα, τη γυναίκα μου την έβαλα επειδή την αγαπώ και τη γουστάρω πολύ σα γυναίκα και δεν θα ήθελα να είχα καμία άλλη στην κιθάρα μου (ξέρω ότι δεν είναι cool και rawk να λεω τέτοια πράγματα αλλά είναι η αλήθεια - και, όχι, δεν διαβάζει το Noiz. Δεν διαβάζει καν ελληνικά). :D

 

Τεσπαν, enough με τα προσωπικά.

 

@gvour: Thanks. Για τα κλιπια δεν ξέρω. Υποσχέθηκα στον Ανέστη για το ΣΚ, αλλά βαριέμαι...

@hyperpanos: ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Πάντως να πω ότι, στην πραγματικότητα, τη γυναίκα μου την έβαλα επειδή την αγαπώ και τη γουστάρω πολύ σα γυναίκα και δεν θα ήθελα να είχα καμία άλλη στην κιθάρα μου (ξέρω ότι δεν είναι cool και rawk να λεω τέτοια πράγματα αλλά είναι η αλήθεια - και, όχι, δεν διαβάζει το Noiz. Δεν διαβάζει καν ελληνικά). :D

 

Μια χαρα ωραιο και cool ειναι κι αφου γουσταρεις καλα κανεις.

Και ναι ειναι αληθεια οτι κερδιζεις ποντους για το GAS(για καποιο διαστημα βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου