Προς το περιεχόμενο

Lady of the Dragons by Marathon (Ibanez RG 1570)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nice Ray!!!!...αλλά μην ανεβάζεις τέτοια θέματα το ΣΚ που έχουμε και άλλες δουλειές...ξέρεις ότι διαβάζω εντατικά για να περάσω τις εξετάσεις midi του Χναράκη!!!! :P

 

Απαντώ σε όλους

1) Όποιος έχει παλιές Ibanez και δεν ξέρει τι να τις κάνει....παιδιά ελάτε.. έχουν μείνει πολλά σχέδια με δράκους γιατί ο Ray ντρεπόταν να μου πεί από την αρχή ότι ήθελε τη γυναίκα του στη κιθάρα και με έβαλε και ζωγράφιζα! ;D

 

2) Μιας και αναφέρθηκε η τιμή, θέλω (για μία ακόμα φορά) να την ξεκαθαρίσω. Για το σχεδιαστικό μέρος (προσχέδια και λίγο αερογράφο για τη συγκεκριμένη) δεν παίρνω λεφτά γιατί το κάνω για τη πλάκα μου. Από τα 300 ευρώ του συνολικού κόστους, τα 200 πήγαν στον Κακανιάρη (που έβγαλε το παλιό χρώμα, έκλεισε τον ένα μαγνήτη, προετοίμασε τη κιθάρα και στο τέλος τη λούστραρε και τη γυάλισε). Τα υπόλοιπα 100 πήγαν στην εκτύπωση γιατί στο συγκεκριμένο μηχάνημα δεν είναι δικό μου (δεν θα μπορούσε άλλωστε γιατί κάνει πάνω από 100.000 ευρώ...). Όλες αυτού του τύπου οι κιθάρες, θέλουν 2 εκτυπώσεις (το ελάχιστο), μία είναι το περίγραμμα βάσης για να ξέρω που θα κάτσει η κιθάρα και άλλη μία το κανονικό σχέδιο.

Η συγκεκριμένη Ibanez έχει και στο πίσω μέρος σχέδιο, ένα λογότυπο σε metal μορφή με το όνομα του ιδιοκτήτη που αυτό το έκανα δωρεάν μαζί με την εκτύπωση γιατί ήθελα να κάνω κάποιες δοκιμές και πατέντες...προφανώς και είχα πάρει την άδεια του Ray...

εάν δεν κάνουμε στη πλάτη του καμπούρη δοκιμές...δεν θα μάθουμε ποτέ!!!!

 

Βέβαια δεν είχα πάρει την άδεια του Κακανιάρη γιατί οι 2 πρώτες προσπάθειες απέτυχαν πάνω στα τελικά λούστρα μέχρι να πετύχουμε τη τελική συμβατότητα. Με την ευκαιρία, θέλω να ευχαριστήσω τον Κώστα για την υπομονή που δείχνει στα πειράματά μου...μάλλον αναγνωρίζει ότι ότι γίνεται, γίνεται για το καλό και τη πρόοδο 8)

Επίσης θέλω να του απευθύνω και ένα μήνυμα μέσω του forum...

"Κακανιάρη γύρνα πίσω (από τα μπάνια)...έχουμε και την telecaster να τελειώσουμε"...o λαός περιμένει νέα projects

 

ΥΓ. Είναι γεγονός, ότι τη συγκεκριμένη κιθάρα την έστειλα πίσω με βαρειά καρδιά γιατί μου άρεσε πολύ...απλά δεν άντεχα τις ερωτήσεις της γυναίκας μου..."ποιά είναι αυτή στη κιθάρα!!!"

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

Επίσης θέλω να του απευθύνω και ένα μήνυμα μέσω του forum...

"Κακανιάρη γύρνα πίσω (από τα μπάνια)...έχουμε και την telecaster να τελειώσουμε"...o λαός περιμένει νέα projects

 

+1000000 Βρείτε τον... Kostas come back  ;)

 

 

 

Πάντως έλαμψες δια της απουσίας σου το ΣΚ... Μέχρι και που ανησυχήσαμε  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έλαμψες δια της απουσίας σου το ΣΚ... Μέχρι και που ανησυχήσαμε  ;D

...όταν θα μπλέξεις με το Χναράκη...θα καταλάβεις!!!! Είχε έρθει και ο Μarillion και του έκανα τον έξυπνο...του έδειχνα ότι μου είχε δείξει ο Μανώλης και έκανα φιγούρα!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon να ρωτησω μηπως μπορεις να μου πεις το μοντελο ή τυπο του εκτυπωτη?

Ειναι κατι αντιστοιχο με εκτυπωτη flatbed uv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon να ρωτησω μηπως μπορεις να μου πεις το μοντελο ή τυπο του εκτυπωτη?

Ειναι κατι αντιστοιχο με εκτυπωτη flatbed uv?

Eίναι αυτός, ο Anapurna της Kodak

Anapurnaagfas.jpg

 

gig010.jpg

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι αυτός, ο Anapurna της Kodak

Φτιάξε τώρα και ένα βίντεο με τον εκτυπωτή σε δράση και θα είσαι και ο πρώτος που θα ανεβάσει κάτι τέτοιο στο Youtube. ;)

 

Πάντως είσαι καλλιτέχνης!!!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιάξε τώρα και ένα βίντεο με τον εκτυπωτή σε δράση και θα είσαι και ο πρώτος που θα ανεβάσει κάτι τέτοιο στο Youtube. ;)

...άσε μην βάζω ιδέες στη Kodak... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άσε μην βάζω ιδέες στη Kodak... ;D ;D

Να βάλεις, να βάλεις.

Ξέρεις ότι από κάτι τέτοια βλέπουν το ενδιαφέρον του "απλού" κοινού και μετά βγάζουν και πιο consumer προϊόντα ;)

 

Sorry για το off topic Ray.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις ότι από κάτι τέτοια βλέπουν το ενδιαφέρον του "απλού" κοινού και μετά βγάζουν και πιο consumer προϊόντα ;)

Μπαααα...πιό εύκολα να θα μου κάνουν μήνυση για ανάρμοστη χρήση του μηχανήματός τους και δεν θα με σώζει ούτε ο Λάκης!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ευκαιρια της πρωτης απάντησης του marathon να ρωτησω κάτι.

 

γιατι πρεπει να δικαιολογειται κάποιος που πηγαν τα λεφτα? αφου τα βρηκαν οι δυο τους ολα καλά.

 

ειναι μια γενικη φιλοσοφια του στιλ αυτος δεν βγαζει τιποτα για την παρτη του και ειναι καλός ενω ο άλλος που βγάζει ειναι λακαμας.

 

δεν μπορω να καταλάβω και ας βρισκομαι στην θεση του πελάτη.

Πως θα συνεχισει να κανει αυτο που κάνει ο χ marathon αν δεν βγάζει τιποτα?

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου