Προς το περιεχόμενο

Δάσκαλος, Παιδεία, Εκπαίδευση...


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ένας δάσκαλος πρέπει να τα έχει διδαχθεί ή ότι μπορεί και να τα μάθει στη εξέλιξη της πορείας του με τη προσθήκη εμπειρίας και ενστίκτου?

 

Ξέρω ότι δεν ρώτησες εμένα, αλλά νομίζω ότι είναι προφανές πως ιδανικά θα πρέπει να ισχύσουν και τα δύο.

Άρα και ο δάσκαλος που δεν τα διδάχθηκε, είναι αυτoδίδακτος και μπορεί να τα μαθαίνει (και) από το youtube? ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή συμφωνώ σε όλα που γράφεις, αλλά με ενδιαφέρουν κυρίως τα παραπάνω...θεωρείς ότι τα παραπάνω (που δεν τα θεωρώ καθόλου φλώρικα αλλά θεμελιώδη), ένας δάσκαλος πρέπει να τα έχει διδαχθεί ή ότι μπορεί και να τα μάθει στη εξέλιξη της πορείας του με τη προσθήκη εμπειρίας και ενστίκτου?

 

το ιδανικό για μένα θα είναι να τα έχει μάθει και να τα έχει "φέρει" στα μετρα της προσωπικότητάς του και της πραγματικότητας με την εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα και ο δάσκαλος που δεν τα διδάχθηκε, είναι αυτoδίδακτος

Ως δάσκαλος (και όχι ως ειδικός) ναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να είναι και καλός δάσκαλος.

 

και μπορεί να τα μαθαίνει (και) από το youtube? ;)

Μα βέβαια! Το youtube είναι πλέον το καλύτερο μέσο για να διδαχτείς ...διδακτική! ;D 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου