Προς το περιεχόμενο

Ψηλα τακουνια, χαμηλες κιθαρες - Ακομα ενα clip


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθησα να βελτιωσω και να μιξαρω προσεκτικοτερα ενα κομματι που ανεβασα πριν λιγο καιρο. Τελικα αποτι φαινεται δεν εχει καμια σχεση με το αρχικο  :P Καθε κριτικη ευπροσδεκτη.

Song_2_01.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενδιαφέρον ως κομμάτι και ως παίξιμο.

 

Τα τακούνια δεν νομίζω οτι προσφέρουν τίποτα στο κομμάτι - ίσα-ίσα νομίζω ότι αφαιρούν συνοχή. Καταλαβαίνω το σκηνοθετικό μέρος από πλευράς σου, αλλά δεν μου πάει.

 

Κατά τα άλλα μπράβο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον ως κομμάτι και ως παίξιμο.

 

Τα τακούνια δεν νομίζω οτι προσφέρουν τίποτα στο κομμάτι - ίσα-ίσα νομίζω ότι αφαιρούν συνοχή. Καταλαβαίνω το σκηνοθετικό μέρος από πλευράς σου, αλλά δεν μου πάει.

 

Κατά τα άλλα μπράβο.

 

Ευχαριστω για την ακροαση. Οσον αφορα τα τακουνια, εχω μερικες συγκεκριμενες εικονες στο μυαλο μου για το κομματι οποτε σαν αντιστοιχια σε αυτες προεκυψαν η εισαγωγη και η παυση. Καταλαβαινω οτι για εσενα δεν εξυπηρετουν σε κατι αλλα για μενα προς το παρον ( γιατι αυριο μπορει να μην μου αρεσουν ) εξυπηρετουν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ μπαίνει το προαιώνιο ερώτημα:

Κάνουμε μουσική για την πάρτη μας ή για τους άλλους; Αν την κάνουμε για την πάρτη μας, γιατί τη μοιραζόμαστε με άλλους; ;) :)

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιομορφο και πρωτοτυπο κομματι και παιξιμο επισης.Ισως τα τακουνια να ελειπαν απ

τη μεση μονο(εφοσον ομως λειτουργουν στην "εικονα" κομματιου που εχεις κατα νου πασο-

ξερεις καλυτερα).

Μ αρεσε και η αναπτυξη του.

Ωραιο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ μπαίνει το προαιώνιο ερώτημα:

Κάνουμε μουσική για την πάρτη μας ή για τους άλλους; Αν την κάνουμε για την πάρτη μας, γιατί τη μοιραζόμαστε με άλλους; ;) :)

 

 

Δεν νομιζω οτι οι λογοι που μπορει καποιος να κανει μουσικη αναγονται αποκλειστικα σε αυτο το διλημα.  ;) :)

 

Ιδιομορφο και πρωτοτυπο κομματι και παιξιμο επισης.Ισως τα τακουνια να ελειπαν απ

τη μεση μονο(εφοσον ομως λειτουργουν στην "εικονα" κομματιου που εχεις κατα νου πασο-

ξερεις καλυτερα).

Μ αρεσε και η αναπτυξη του.

Ωραιο ειναι.

 

Σε ευχαριστω gvour.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουμε μουσική για την πάρτη μας ή για τους άλλους; Αν την κάνουμε για την πάρτη μας, γιατί τη μοιραζόμαστε με άλλους; ;) :)

Γιατί ο Χριστός είπε να μοιράζουμε τους χιτώνες και τις παρτιτούρες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος!

Μου αρεσε σαν ιδεα,συλληψη,υλοποιηση.

 

Δυο θεματα:

Νομιζω οτι χρειαζεται να δουλεψεις λιγο το vibrato σου,κυριως στις καταληξεις των φρασεων.

Να μην πεφτει καρφι η τελευταια νοτα και μετα στεκεται ''προσχη''.. :D

 

Εχω την αμυδρα αισθηση οτι η lead ''τρεχει''λιιιιγο πιο γρηγορα στο χρονο(τεμπο)σε σχεση με τα τυμπανα.Προσπαθουσα να την ''πιασω''σε σχεση με το snare και μου βγαινε πιο μπροστα.

Ισως πεφτω εξω βεβαια.Δες το λιγο κι εσυ. ;)

 

Aσχετα με το ψειρισμα..

Well done!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε και αυτό. Ωραία και η φράση cause we've ended as lovers στο 1:41 ;)

 

Το προσεξες κι εσυ?Πραγματι κολλαγε παρα πολυ ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου