Προς το περιεχόμενο

Νίκος Πορτοκάλογλου - Βουτάμε Γυμνοί


papeas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χάλι μαύρο ή χάλι άσπρο???

Χάλι πάντως  :-\

Άν λείπει η έμπνευση καλύτερη η σιωπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευα οτι τα προηγουμενα σχολια ήταν κακοπροαιρετα...αλλα δεν ήταν :-/

 

Κριμα, γιατι εχω σε μεγαλη εκτιμηση και τον Πορτοκαλογλου, αλλα και τα αδερφια Μιχαηλίδη (σκηνοθεσια και υποψιαζομαι εμπλοκή και στο κομματι). Είναι εξαιρετικοι μουσικοι...αλλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μου εξάψατε την περιέργεια και το άκουσα/είδα...

Νομίζω είστε λίγο άδικοι...ΟΚ, μπορεί ο "άσωτος υιός" να μεγάλωσε, να νοικοκυρεύτηκε, ν'άλλαξαν οι προτεραιότητες και οι επιλογές του, να χάθηκε ίσως και η κάψα της έμπνευσης, αλλά, δικαίωμα του...τουλάχιστον δεν είναι προσβλητικός...

Καταλαβαίνω μεν (νομίζω) το σκεπτικό σας, αλλά τελικά εναπόκειται σε μας τους ακροατές το ποιούς θα πιστέψουμε, ποιούς και πως θ'αφήσουμε να επηρεάσουν τις ζωές μας...

Καθείς εφ'ώ ετάχθη, και -ξανά...river of constant change...

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας "κακος" Πορτοκαλογλου ειναι συνηθως καλυτερος απο το 95% της εγχωριας παραγωγης οποτε μια χαρα ειναι το κομματακι,δεν ειναι και "Μενεις Ορφανος" αλλα αξιοπρεπεστατο ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που δεν θα συμφωνήσω με τους 2 (φίλους μου) προλαλήσαντες.

Αλλά εδώ δυστυχώς δεν ισχύει το "χειρότερος εχθρός του καλού το καλύτερο". ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας "κακος" Πορτοκαλογλου ειναι συνηθως καλυτερος απο το 95% της εγχωριας παραγωγης οποτε μια χαρα ειναι το κομματακι,δεν ειναι και "Μενεις Ορφανος" αλλα αξιοπρεπεστατο ειναι.

Σωστος ο sf ...τουλαχιστον με τον Πορτοκαλογλου δεν σε πιανει η καταθλιψη που αλλοι γνωστοι και μη εξαιρετεοι εχουν τα τελευταια 30 χρονια χωσει με ΣΥΡΡΙΓΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ στην νεολαια (αλλοι τωρα ειναι 50+) .Πραδειγμα οι 70000 κοσμο που μαζεψε το γνωστο επανασυνδεθεν συγκροτημα των ''πνυξ-κλαψ ''( κατα δικη μου παραφραση ) και ετοιμαζεται σημερα αυριο να ξαναμαζεψει σε μια ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΤΗΡΙΑ  συναυλια (τωρα για φετος ειναι ;θα σας γελασω ουτε αυτοι δεν ξερουν )

Ενας απο τους λογους που παμε κατα διαολου ειναι αυτη η δηθεν επαναστατικοτητα των συναυλιων ,που γεμιζουν απο νεολαια που ονειρευεται να μπη στο δημοσιο (να εμπαινε τωρα πια) να επαιρνε το χιλιαρικο να χτυπαγε καμμια γκομενα και ολα καλα .Απο δημιουργια παραγωγης -πλουτου -νεων ιδεων :τιποτα τιποτα τιποτα .!!!!Ο SF που εχει ζησει εξω κατι παραπανω ξερει οπως και εγω που εχω γυρισει ολη την Ευρωπη αλλοτε παιζοντας αλλοτε σαν αντιπροσωπος .Καλα να παθουμε  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδή με τη μουσική των Φατμέ έχω περάσει τα καλύτερα "ελληνικά" μου βράδια, και επειδή ειδικά με το Ρίσκο LP έχω έρωτα, γι' αυτό ίσως ήμουν πιο επικριτικός απ' όσο θα 'πρεπε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου