Προς το περιεχόμενο

Εμπειρίες σε προβάδικα από Drummers


cerealkiller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι παιζουν και αλλα οργανα εκτος απο μουσικα ; Καποια πικρια διακρινω ....δεν ειμαι και πολλα γνωριζων περι της  ΠΑΤΡΑΣ .ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ  εννοεις το οργανο που οι Ελληνες ειμαστε Ολυμπιονικες .....αν ειναι αυτο παω πασο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ  εννοεις το οργανο που οι Ελληνες ειμαστε Ολυμπιονικες .....αν ειναι αυτο παω πασο .

 

θαρρώ ότι κατάλαβες καλά με, μια μικρη διόρθωση.... είμαστε πρωταθλητές, κυπελλούχοι, ολυμπιονίκες και παγκοσμιοι με ρεκόρ που κανεις δεν εχει καταφέρει να σπάσει και πάνω απόλα ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ!!!  ;D

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θαρρώ ότι κατάλαβες καλά με, μια μικρη διόρθωση.... είμαστε πρωταθλητές, κυπελλούχοι, ολυμπιονίκες και παγκοσμιοι με ρεκόρ που κανεις δεν εχει καταφέρει να σπάσει και πάνω απόλα ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ!!!  ;D

ποσο με καταλαβαινεις χαχαχα

 

anyway......και εγω συμφωνω με τον vagelism να το κανουμε σαν sticky στην αρχη και να γραψουμε ο καθενας αναλυτικα και με λιστα τι και πως για τα προβαδικα.....οχι μονο για τα perc ομως - να γινει κατι γενικο.....

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το κανουμε σαν sticky

Δεν νομίζω ότι ένα τέτοιο θέμα μπορεί να γίνει sticky...Εάν εσύ -ας πούμε- γράψεις ότι τι Studio X είναι καταπληκτικό αλλά εγώ πώ ότι είναι μάπα...τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κανένας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι ένα τέτοιο θέμα μπορεί να γίνει sticky...Εάν εσύ -ας πούμε- γράψεις ότι τι Studio X είναι καταπληκτικό αλλά εγώ πώ ότι είναι μάπα...τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κανένας?

"σαν" αγαπητε μαράθωνα  :D :D

δεν ξερω πως τα λενε αυτα τα θεματα που τα βρισκεις ευκολα ας πουμε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω πως τα λενε αυτα τα θεματα που τα βρισκεις ευκολα ας πουμε

"Αναζήτηση" στο επάνω μέρος του menu ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να προσθέσω ένα τελειο στουντιο το zero gravity  αν και σκατο διαφημησμενο απο το metal hammer πιστεύω έχει τον καλύτερο ήχο στουντιο που έχω πάει... μετα το δικό μου  ;D ;D ;D ;D ;D sonor 3007 και vision νομίζω αυτή με το birch.. είναι 2 δομάτια για προβεσ μια στο ένα μια στο άλλο με ωρέα πιατίνια και όπως είπα ήχοοοοο... αν δεν το διαφημιζανε στο hammer θα πήγαινα μόνο για την πλακα 8) πρωτη ώρα δωρεαν 12 η ώρα πριν τις 6

πάντως η άποψη μου είναι να έχεις τον χώρο σου άμα γίνετε εμείς έχουμε σκασει 3 η4 χιλιάρικα αλλά το ευχαριστιόμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να προσθέσω ένα τελειο στουντιο το zero gravity  αν και σκατο διαφημησμενο απο το metal hammer πιστεύω έχει τον καλύτερο ήχο στουντιο που έχω πάει... μετα το δικό μου  ;D ;D ;D ;D ;D sonor 3007 και vision νομίζω αυτή με το birch.. είναι 2 δομάτια για προβεσ μια στο ένα μια στο άλλο με ωρέα πιατίνια και όπως είπα ήχοοοοο... αν δεν το διαφημιζανε στο hammer θα πήγαινα μόνο για την πλακα 8) πρωτη ώρα δωρεαν 12 η ώρα πριν τις 6

πάντως η άποψη μου είναι να έχεις τον χώρο σου άμα γίνετε εμείς έχουμε σκασει 3 η4 χιλιάρικα αλλά το ευχαριστιόμαστε

1ον μου εχεις βγαλει το δεξι ματι με την ορθογραφια σου  :D :D (πλακα κανω)

2ον δεν ειναι καθολου ευκολο αυτο που λες γιατι ο ντραμερ ειναι αυτος που "υποφερει" ποιο πολυ στις προβες γιατι δεν του ειναι ευκολο να μεταφερει τα ντραμς ;) αρα τα προβαδικα εχουν τον πρωτο λογο (πιστευω)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και εγώ δύο απο τα καλά studio της Αθήνας.

1.The Music House. 11 Euro

Πελοπίδα 11α Κορυδαλλός. PDP με emperor δέρματα 10-12-14-20 σε πολύ καλή κατάσταση με rack για τα πιατίνια και κάμποσες βάσεις. Έχει και διπέταλο Pearl Eliminator. Ενισχυτές κιθάρας (2) Randall Stacks και μια κεφαλή μπάσου Eden. Γενικά πολύ καλος ήχος, αρκετά μεγάλο playroom και τα αφτιά μου δεν παραπονέθηκαν ποτέ. Στα plus είναι οτι έχει και πολύ καλό recording live και multitrack. Το set για rec είναι Gretch Maple 22-10-12-14-16 και έχει αρκετά ταμπούρα και πιατίνια για να πειραματιστείς.

2.Zero Gravity. 12-15 Euro

Τα είπε και παραπάνω ο nosi και συμφωνώ.Απλά συμπληρώνω.Δύο αίθουσες.Η μια έχει 12 Ε και η άλλη 15 Ε. Η μεγάλη αίθουσα είναι πράγματι πολύ καλή ακουστικά και το set (Sonor) με λίγο κουρδισματάκι έπαιζε super. Και πάλι αφτιά χωρίς παράπονο. Πολύ καλό vibe και μοντέρνος χώρος. Απο τις δουλειές που άκουσα έχει επίσης πολύ καλό rec με μια Yamaha Rec Custom και Pro Tools.

Νομίζω οτι απο δυτικές περιοχές της Αθήνας αυτά τα δύο είναι τα κορυφαία ακουστικά και με πολύ καλά παιδιά ιδιοκτήτες. Αυτά απο εμένα!

Groove on!  ;D

Groove is in the pocket!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου