Προς το περιεχόμενο

Αγορά Epiphone Les Paul


Noulac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα παρακαλουσα εναν Moderator να ξανα αλλαξει το ονομα του Θεματος σε Αγορα Epiphone γιατι εχω αρκετες ερωτησεις πανω σε αυτο και δεν χρειαζεται να ανοιγω συνεχεια νεα threads

 

ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Φίλε Noulac, το ''κακό'' με τις κιθάρες που παρέθεσες και σε ενδιαφέρουν, είναι ότι δείχνουν μια προτίμηση στην εμφάνιση. Έχουν πολύ ωραίο finish αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν βλέπω, τουλάχιστον από τα specs καμμια ''σημαντική'' διαφορά από μια απλή epi LP standard των 300 κάτι ευρώ. Ούτε καν η epiphone LP ''custom'' (της οποίας παρεπιπτόντως ήμουν κάτοχος) δεν νομίζω ότι έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο, πέρα από cosmetics (έχει βέβαια grover κλειδιά που είναι κορυφαία).

 

 Όχι ότι είναι κακό, ίσα-ίσα όσο πιο πολύ μας αρέσει μια κιθάρα τόσο πιο πολύ την πιάνουμε. Πάντως κατά τη γνώμη μου το καλύτερo deal σε epiphone είναι κάτι μοντέλα-signature που βγάζουν κατά καιρούς (Slash, Bonamassa, Zakk Wylde κτλ) καλό θα ήταν να δεις αν παίζει τίποτα κατά signature ή special epiphone μοντέλα για να βελτιστοποιήσεις την απόδοση χρημάτων που πραγματικά θα δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου