Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ακουστικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω μια ακουστική κιθάρα το πολύ μέχρι 250 ευρω..ποιά μοντέλα αξίζουν σε αυτά τα λεφτά?Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με τον ήχο και τα ξύλα και απο τι εξαρτάται η χροιά της κιθάρας?Ευχαριστώ  :)

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα λεφτά μείνε μακρυά απο Squier. Έχει ένας φίλος και είναι λίγο ψώφιος ο ήχος της. Βέβαια τη δουλειά σου την κάνεις.

Είχα δοκιμάσει μια Washburn στα 280 αν θυμάμαι καλά πριν από 3 χρόνια και ήταν πολύ καλή.

Εμένα μου δώσανε σε ένα καράβι που δούλευα μία Maya ακουστική που την κοστολογώ γύρω στα 250 και μόνο που την βλέπεις ΞΕΡΕΙΣ οτι έιναι καλή κιθάρα, αυτές είναι κορεάτικες ως επί το πλείστον και τις έχει ένα μαγαζί πίσω από τον ηλεκτρικό στον πειραιά, πέρνα να ρωτήσεις εκεί μπας και έχει καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβα μια μέρα στο κέντρο, αν είσαι Αθήνα και άκουσε καμία. Υπάρχει περίπτωση, και ίδιο μοντέλο να είναι, να έχουν διαφορετικό ήχο.

 

Εμένα, σε αυτά τα λεφτά περίπου, μου είχε αρέσει πολύ μια YAMAHA ενός φίλου, αλλά δεν θυμάμαι μοντέλο κλπ

Αν μάθω θα σου πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην κοιταξε να ειναι μασιφ το καπακι εχει πολυ μεγαλη διαφορα στον ηχο.

Αν το μανικι ειναι ενταξει και περνει ρυθμιση με σχετικα χαμηλο action εισαι ενταξει.

(Συνηθως οι εταιρειες βαζουν ψηλοτερο κοκκαλο για ασφαλεια το οποιο μπορεις να χαμηλωσεις.

Αν αλλαξεις το συνηθες φθηνο πλαστικο με κοκκαλο θα δεις επισης μεγαλη διαφορα στον ηχο)

 

Γενικα ομως επειδη το μεγαλυτερο ποσοστο κιθαρων τετοιας κατηγοριας φτιαχνεται στη κινα και ειναι μαζικη παραγωγη  υπαρχουν σε καθε εταιρεια μερικα ' διαμαντακια ' ειναι να πεσεις στην περιπτωση αναλογα το κομματι ξυλου που θα πετυχεις και πως δεθηκε το οργανο! Οποτε ακουσε διαφορες και αν σου κανει μια το κλικ .. ετοιμος.

Σε αυτα τα λ7 αξιζει πολυ η cort earth δεν το πιστευα τι ακουγα! αγορασα μια μεταχειρισμενη σε αριστη κατασταση με 200ε

Ακομη και μια φθηνη fender takamine epiphone ashton κτλ με ενα καλο σετ απ μπορουν να σε κανουν να τις ερωτευτεις.;)

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου δώσανε σε ένα καράβι που δούλευα μία Maya ακουστική που την κοστολογώ γύρω στα 250 και μόνο που..

 

+ 77777987/434

το μπασο μου ειναι ενα jazzbass Maya 1970 λευκομανικο με μαυρα inlays και ειναι καταπληκτικο!

αλλη μια καταπληκτικη japan μαρκα ιδιως γιαυτα τα λ7

χμ που ειναι ο whiteNoiz να με υποστηριξει λιγο?

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου