Προς το περιεχόμενο

Ποιον Dimarzio ?


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι ρε γμτ...δεν μου ακουγεται ιδιαιτερα μπασσος...βεβαια δεν ξερω πως θα συμπεριφερεται σε rosewood ταστιερα....αλλα τωρα ανοιγουμε καψιματικη συζητηση περι tonewoods παλι...μου αρεσουν παντως τα μεσαια/χαμηλομεσαια του...στην τελικη, τσιμπα τον μεταχειρισμενο, και αν δεν σου αρεσει στειλτον οσο τον πηρες, ή παρτον καινουριο και αν δεν σου αρεσει χανεις κανα 30ευρο.

 

εντιτ: επισης, ο ενισχυτης/πεταλιερα κτλ, εχουν και EQ....ειδικα στην περιπτωση του ενισχυτη, δεν φανταζεσαι τι ΘΑΥΜΑΤΑ κανει ενα πεταλακι ΕQ στην λουπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

οχι ρε γμτ...δεν μου ακουγεται ιδιαιτερα μπασσος...βεβαια δεν ξερω πως θα συμπεριφερεται σε rosewood ταστιερα....αλλα τωρα ανοιγουμε καψιματικη συζητηση περι tonewoods παλι...μου αρεσουν παντως τα μεσαια/χαμηλομεσαια του...στην τελικη, τσιμπα τον μεταχειρισμενο, και αν δεν σου αρεσει στειλτον οσο τον πηρες, ή παρτον καινουριο και αν δεν σου αρεσει χανεις κανα 30ευρο.

 

 

Να βαλω κανενα Bare Knuckle να τελειωνουμε ?

 

 

οκ θα τον δοκιμασω... Λοιπον παιδια... οποιος εχει τον tονε ζονε na moy steilei p.m. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστήμη έγινε το θέμα... πάρε παιδί μου έναν απο τους signature μαγνήτες του Satch και θα βρείς την υγειά σου. Ότι νά'ναι θα παίζεις, απο καραμέταλ μέχρι μπόσσα-νόβα!!! Έγώ έχω έναν dimarzio area 61 (single coil alnico II στα 6.43 Kohm και output 142) στην strat μου και παίζει σχεδόν τα πάντα εξίσου καλά με τον διπλό της άλλης κιθάρας μου.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστήμη έγινε το θέμα...

 

Καλα βρε παιδι μου σταματαω αν ειναι να σε κουραζω... ;) ;)

 

Θα κινηθω αναμεσα σε FRED , TONE ZONE , DSONIC , CRUNCH LAB , AREA21 , SUPER DISTORTION , EVO 2 , BREED...

 

 

Τουλαχιστον βρηκα ακρη ;D ;D ;D

 

Πλακιτσα... εναν fred η Tone zone θα ριξω επανω και τελος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να βαλω κανενα Bare Knuckle να τελειωνουμε ?

 

 

οκ θα τον δοκιμασω... Λοιπον παιδια... οποιος εχει τον tονε ζονε na moy steilei p.m. ;D ;D

 

Ώχχχ....καλά ξεμπερδέματα. Ελπίζω φίλε μου να τον ευχαριστηθείς και να σου κάνει γενικά διότι εμένα ήταν όπως είπα και πιό παραπάνω (άκρως μπασομεσαίος). Καλή αγορά!  ;)

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις τι σου ειναι η υποκειμενικοτητα τελικα....εμενα, σε αντιθεση με τον φιλο απο πανω, ακριβως αυτα μα χαμηλομεσαια του τονεζονε ειναι που μου αρεσουν...

 

 

ΣΥΜΑΝΤΙΚΟ ΕΝΤΙΤ: ελπιζω να εχεις συνειδητοποιησει Αρη οτι απ τη στιγμη που η κιθαρα σου εχει FR, πας κατα 99% για F-spaced version και οχι για κανονικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις τι σου ειναι η υποκειμενικοτητα τελικα....εμενα, σε αντιθεση με τον φιλο απο πανω, ακριβως αυτα μα χαμηλομεσαια του τονεζονε ειναι που μου αρεσουν...

 

No problemo man!Είναι όντως περί ορέξεος η κατάσταση... ελπίζω ο tonezone να είναι μιά χαρά για τον φίλο μας.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα τον D-Sonic για τον AT-1(Andy Timmons) γιατί απλά ήθελα κάτι λίγο πιο αφράτο με τα βρόμικα. ο D-Sonic είναι πιο σφιχτός και είχε πολύ καλά καθαρά αλλά δεν με ενδιέφερε γιατί δεν παίζω ποτέ καθαρά με τον Bridge! έχει χαμηλότερο output απ τον Crunch Lab. επίσης το ότι ξύνει είναι για να αντέχει χαμηλά κουρδίσματα χωρίς να μπουκώνει, αλλά υπάρχει λύση που έχει προβλέψει η ίδια η Dimarzio. αν θες κανονικό κούρδισμα, τον γυρνάς ανάποδα και και αμέσως ζεσταίνει αρκετά.

 

"the sound is a little brighter and better-defined, and this is the direction we recommend for heavy strings and low tunings. With the adjustable pole pieces toward the bridge, the sound is warmer and a touch louder, and we think this works best for standard tuning and more solo-oriented playing"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ργω παιδια δεν ξερω αν το0 εδωσα λαθος να το καταλαβετε αλλα δεν θελω Midium output μαγνητη...

 

Έχε πάντως υπόψιν σου πως ο Μο Joe εχει output 320 όταν ο tone Zone εχει 375.

Μικρή διαφορά για να τους ξεχωρίσεις σαν high και medium output μαγνήτες.

 

Και μια χαρά μεταλ θα παίζεις με οτι και αν διαλέξεις.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον Tone Zone...

 

τον ειχα σε neck θεση  :o μαζι με εναν DP100 ...στην les paul μου για καμποσα χρόνια...ηταν πολυ καλος συνδυασμός....

 

ΝΑΙ ναι ΝΑΙ πολυ μπασσος...σε νεκ θεση...σε λες πολ...

 

ομως...αν ηθελα ποτε να ηρεμήσω λιγο τον ηχο μου...θα πεταγα τον Tone Zone πισω...και θα εβαζα τιποτα SD 59 μπροστά...

 

Γενικα ειναι καλος μαγνήτης...και πιστευω πως θα σου δώσει αυτα που θες...και πιο μεταλ απο κατι "air norton" "paf pro" ktl....

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου