Προς το περιεχόμενο

Διαλέγω τον εξοπλισμό μου σα να είμαι τυφλός...


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα "φτηνιάρικα" splash - china, έχει αποδειχθεί ότι πολλές φορές έχουν καλυτερο vfm από τα ακριβά. Απλά έχουν κ λιγοτερο χρόνο ζωής (συνήθως)

stagg - wuhan πχ

+1

 

China made in china! Χωρίς πλάκα βρέθηκα με 2 stagg china τα οποία εδώ κ 4 χρόνια δεν έχουν πάθει το παραμικρό. Είναι φανταστικά!

 

Τώρα όσο για την επιλογή των υπόλοιπων, καλό είναι φυσικά να ακούς πρίν αγοράσεις κτλ απλά πρέπει να προσπαθείς να τα ταιριάξεις κ με αυτά που έχεις. Γι αυτό το λόγο προσωπικά είμαι υπέρ του να παίρνω πιάτα ίδιας εταιρίας και σειράς στις διάφορες παραλλαγές τους. Νομίζω οτι έτσι τουλάχιστον είσαι ενα βήμα πιο κοντά στον ομοιόμορφο ήχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαίνεται ο τιτλος "διαλέγω τον εξοπλισμό μου σα να είμαι κουφός" θα είχε πιο πολύ νόημα  8)

 

Όχι...διαλέγεις τον εξοπλισμό σου χρησιμοποιόντας την αίσθηση της ακοής χωρίς να αφήσεις την όραση να σε ξεγελάσει όσον αφορά την εμφάνιση του πιάτου. Και δεν εννοω φυσικά το φινίρισμα καθώς παίζει ρόλο στην επιλογή.

 

Το marketing εχει να κάνει με την εμφανιση - συσκευασία - κοκ. Δηλαδη και το ίδιο προϊον να δεις (ότι και ναναι αυτό) σε 2 διαφορετικές συσκευασίες θα πάρεις αυτό με την πιο "ομορφη" (δελεαστική) συσκευασία.

 

Στην ουσία όμως πας να αγοράσεις ένα προϊόν και όχι μια συσκευασία την οποία άλλωστε θα την πετάξεις κάποια στιγμη.

 

Στο παράδειγμα των πιατινιών πολλοί εππηρεάζονται από το LOGO-Στάμπα στο πιάτο. πχ άλλο Sabian AA και άλλο AAX ή AAX-treme, το κάθε λογότυπό σου δημιουργεί και διαφορετικά συναισθήματα - ενθουσιασμό.

 

καλό είναι φυσικά να ακούς πρίν αγοράσεις κτλ απλά πρέπει να προσπαθείς να τα ταιριάξεις κ με αυτά που έχεις. Γι αυτό το λόγο προσωπικά είμαι υπέρ του να παίρνω πιάτα ίδιας εταιρίας και σειράς στις διάφορες παραλλαγές τους. Νομίζω οτι έτσι τουλάχιστον είσαι ενα βήμα πιο κοντά στον ομοιόμορφο ήχο...

 

Στo θέμα ίδιας εταιρίας/σειράς κτλ είσαι (κατεμε) λάθος.

Είναι ίσως ανούσιο.

Ναι στο να διαλέγω πιάτα τύπου brilliant, high pitched, λίγο sustain ή ότιδηποτε γουσταρει ο καθένας αλλά όχι και ΟΛΑ τα πιάτα ναναι ιδιας εταιρίας και σειράς.

AA.jpg.890c86f5cc9554df570df25a2b502d8f.jpg

AAX.jpg.a47b3635900d4088932c4dbae75169d1.jpg

AAXtreme.png.322bee6a8afa2c8531419935f0fe5686.png

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo θέμα ίδιας εταιρίας/σειράς κτλ είσαι (κατεμε) λάθος.

Είναι ίσως ανούσιο.

Ναι στο να διαλέγω πιάτα τύπου brilliant, high pitched, λίγο sustain ή ότιδηποτε γουσταρει ο καθένας αλλά όχι και ΟΛΑ τα πιάτα ναναι ιδιας εταιρίας και σειράς.

 

Καλά δε λέμε οτι αμα έχεις Α custom δεν βάζεις ΑΑ ή ΑΑΧ ή ακόμα και z3 αλλά πχ άμα ψάχνεις για 2 crash και σου άρεσε το K dark 16' medium thin εγώ για 2ο θα κοίταγα πρώτα το ίδιο σε άλλη διάσταση και μόνο αν δεν μου άρεσε θα κοίταγα κάτι άλλο κ.ο.κ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου