Προς το περιεχόμενο

ενα και απο μενα!


2tso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΚ... Μήπως θα ήταν εύκολο να δούμε και την συνέχεια; Να οδηγεί κάποιος το παπάκι;  ;D

 

χαχα δυστηχως δεν υπαρχει συνεχεια αλλα μπορεις να φανταστεις

μια αποσταση 15χιλιομετρων περιπου πως αντιμετοπιζαν αυτο το θεαμα

ο κοσμος!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο μόνος λόγος που παρεμβαίνω είναι για να σχολιάσω αυτό που έγραψες:

 

αλλα μπορεις να φανταστεις

μια αποσταση 15χιλιομετρων περιπου πως αντιμετοπιζαν αυτο το θεαμα

ο κοσμος!! ;)

Είχα πάρα πολύ καιρό να το συναντήσω στον γραπτό λόγο (και όχι μόνο).

Είναι το λεγόμενο σχήμα λόγου/ σχήμα λόγου κατά το νοούμενο κατά σύνεσιν») (σχήμα λόγου σχετικά με τη γραμματική συμφωνία των λέξεων).

Ξακουστό το παράδειγμα:

« Τό στρατόπεδον ἐν αἰτίαι ἔχοντες τὸν Ἆγιν ἀνεχώρουν » ή  «Ο όχλος ηθροίσθει θαυμάζοντες και ιδειν βουλόμενοι» ή κατά το νέο Ελληνικό  «Ο κόσμος χτίζουν εκκλησιές» 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει σε ΔΙΣΚΟ, που μάλιστα  οι αυθεντικές κόπιες  πωλούνται εκατοντάδες € πολύ χειρότερα. Π.χ. κάτι δίσκους γερμανικών συγκροτημάτων όπως οι Friedhof. Θα σας συμβούλευα να τα βγάλετε σε δίσκο (περιορισμένα αντίτυπα), βγάλτε κάποια αντίτυπα στην αγορά, κρατάτε τα πολλά και μετά θα γράψουν κάτι δήθεν βινύλιοψαγμένοι μαλάκες ότι ανακάλυψαν το τάδε σπάνιο αριστούργημα, θα δημιουργηθεί μύθος και σεις θα κονομάτε βγάζοντας τους υπόλοιπους λίγο-λίγο στο ebay, και τότε θα δείτε τι ωραία πλάκα θα κάνετε. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει σε ΔΙΣΚΟ, που μάλιστα  οι αυθεντικές κόπιες  πωλούνται εκατοντάδες € πολύ χειρότερα. Π.χ. κάτι δίσκους γερμανικών συγκροτημάτων όπως οι Friedhof. Θα σας συμβούλευα να τα βγάλετε σε δίσκο (περιορισμένα αντίτυπα), βγάλτε κάποια αντίτυπα στην αγορά, κρατάτε τα πολλά και μετά θα γράψουν κάτι δήθεν βινύλιοψαγμένοι μαλάκες ότι ανακάλυψαν το τάδε σπάνιο αριστούργημα, θα δημιουργηθεί μύθος και σεις θα κονομάτε βγάζοντας τους υπόλοιπους λίγο-λίγο στο ebay, και τότε θα δείτε τι ωραία πλάκα θα κάνετε. ;)

 

σκιαγραφείς συγκεκριμένα μέλη. Απαγορεύονται οι προσωπικές επιθέσεις ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκιαγραφείς συγκεκριμένα μέλη. Απαγορεύονται οι προσωπικές επιθέσεις ;D ;D ;D

1) Δεν σκιαγραφώ κανέναν. 8)

2) Επειδή με τρώει το σαράκι της δισκοσυλλογής και ξοδεύω ικανό ποσό χρημάτων για δίσκους-χαμένα αριστουργήματα δεν μπορείς να φανταστείς τι αηδίες έχω κατά καιρούς ακούσει. Το μύθο και τη ψηλή χρηματιστηριακή τους τιμή, κάποιοι* την δημιούργησαν. ;)

3) Εγώ πρόταση έκανα στα παιδιά, ειδικά τώρα σε περιόδους κρίσης. Μιλάμε για σίγουρη επένδυση. :)

 

 

*Προσθέστε κατά το δοκούν. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλου, αμα θες μπορω να γινω ο βινυλιοψαγμενος μ***** σου :D

 

προσλαμβάνεσαι, αλλά ψαγμενος πως θα γινεις? ;D

 

1) Δεν σκιαγραφώ κανέναν. 8)

 

το ξέρω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου