Προς το περιεχόμενο

Ποιό σετ τυμπάνων;


kosta$

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αυτα τα χρηματα,επειδη ειμαι σε παρομοια κατασταση με το παιδι,γλυκοκοιταζω τα superstar hyperdrive απο thomann. εχει μια bundle προσφορα με 800 κατι ευρω και αλλες εκδοσεις που φευγουν μεχρι και 1400

 

επειδη παιζω και γω ροκ και εχω κουραστει να παιζω στο αθλιο σετ  που εχω (πραγματικα ανυπαρκτο αν εξαιρεσεις πιατα και πεταλι που εχω παρει μετα) σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τα "σταξω" καθως πιστευω πως παιζοντας σε σοβαρο σετ θα βελτιωθω και εγω και θα ειναι ενα παραπανω κινητρο για μελετη ασκησεων σε σχεση με τα κουβαδια που χω τωρα

τι προτεινεται για καποιον που εχει καποια εμπειρια  (5-6 χρονων) και θελει να παρει κατι αξιολογο?εχω κολλημα με ταμα και τον ηχο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι εγω ΤΑΜΑ ΕΧΩ (Grandstar Custom ) με εξαιρετο ηχο ( birch ξυλα) κανε μια βολτα στον Τριμη (εκει ημουν την Πεμπτη ) και ακουσε τα τυμπανα του (αμαν με τον TΗΟΜΑΝΝ ρε παιδια )

Ο Τριμης ΕΙΝΑΙ Ο DEALER της TAMA ,Γαβριλο ,Νακα ,Drumstore κλπ.ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ και ολοι θα σου κανουν καλη τιμη (κριση γαρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες προτασεις σ'αυτα τα λεφτα(1000-1200)ειναι τα stage custom και τα pearl vision...τα περλ κερδιζουν σε ποιοτητα hardware,εξαιρετικες βασεις δηλαδη...αυτο μετραει περισοτερρο αν εχεις σκοπο να παιξεις λαιβ με αυτο το σετ(στησε-ξεστησε)...κατα τα αλλα και τα δυο σετ ειναι σουπερ..!

Tα vision μπορει να εχουν καλες βασεις αλλα τα iss mount ειναι απαραδεκτα, λογω του οτι στραβωνουν τα στεφανια...Οποτε αναγκαστικα πρεπει να αναβαθμισει σε Optimount..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω ΤΑΜΑ ΕΧΩ (Grandstar Custom ) με εξαιρετο ηχο ( birch ξυλα) κανε μια βολτα στον Τριμη (εκει ημουν την Πεμπτη ) και ακουσε τα τυμπανα του (αμαν με τον TΗΟΜΑΝΝ ρε παιδια )

Ο Τριμης ΕΙΝΑΙ Ο DEALER της TAMA ,Γαβριλο ,Νακα ,Drumstore κλπ.ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ και ολοι θα σου κανουν καλη τιμη (κριση γαρ)

 

1ον να κανω 560κατι χλμ να παω στον τριμη δυσκολο

εδω που ειμαι στηριζω ριχαρδο ο οποιος εχει μονο τα imperialstar

αλλα δεν απαντησες στο θεμα μου τοσο,οσον αφορα δηλ τα hyperdrive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον να κανω 560κατι χλμ να παω στον τριμη δυσκολο

εδω που ειμαι στηριζω ριχαρδο ο οποιος εχει μονο τα imperialstar

αλλα δεν απαντησες στο θεμα μου τοσο,οσον αφορα δηλ τα hyperdrive

 

O ορος hyperdrive  αναφερεται στις διαστασεις,σημαινει πως εχεις πιο ρηχα τομ και πιο βαθια κασσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες προτασεις σ'αυτα τα λεφτα(1000-1200)ειναι τα stage custom και τα pearl vision...τα περλ κερδιζουν σε ποιοτητα hardware,εξαιρετικες βασεις δηλαδη...αυτο μετραει περισοτερρο αν εχεις σκοπο να παιξεις λαιβ με αυτο το σετ(στησε-ξεστησε)...κατα τα αλλα και τα δυο σετ ειναι σουπερ..!

 

Γιαυτό και εγώ έκανα ένα ωραίο χαρμάνι...

 

Kit Stage Custom

Hardware Pearl

Rack Gibraltar

 

Το hardware είναι κάτι που με τον καιρό το αλλάζεις, κακά τα ψέμματα όταν παίρνουμε τύμπανα, τα παίρνουμε για τα τύμπανα το hardware μπαινει σε 2η μοίρα

Εγώ πήρα τη Stage Custom και έπειτα πούλησα το hardware ένα 20-30% κάτω...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτα τα χρηματα,επειδη ειμαι σε παρομοια κατασταση με το παιδι,γλυκοκοιταζω τα superstar hyperdrive απο thomann. εχει μια bundle προσφορα με 800 κατι ευρω και αλλες εκδοσεις που φευγουν μεχρι και 1400

 

http://www.rockemmusic.com/product/tama-superstar-hyperdrive-sugar-white-double-bass-drum-kit-rockem-exclusive

 

http://www.rockemmusic.com/product/tama-superstar-hyperdrive-drum-kit-sugar-white-wmeinl-cymbals-sk62hxzbns-sgw

 

Εγώ στο κύριο που θεωρείται "Dealer" της Τama έχω ρίξει ΜΑΥΡΟ!

Είναι αντιεξυπηρετικός, δε ξέρει τί σημαινει πωληση.

 

Την πρωτη φορα πήγα να πάρω μια βάση ταμπουρου για το ταμπουρο μου που είχα αγορασει από το Thomann, όταν του είπα τί ταμπουρο ήταν (pearl free floating brass) και τουπα ότι το αγορασα απο το Θωμα μόνο που δε με εβρισε.

 

"και πάτε και αγοραζετε όλοι από το internet, και εδω τα μαγαζακια κλείνουμε" και κλαψομουνιζε και εκραζε σα το κορακι.

 

του εξηγησα ότι ο thomann είναι φθηνοτερος, μου εδειξε τα ταμπουρα του και μου είπε

 

"πες μου στα λεφτα που εδωσες ποια ταμπουρα σαρεσουν από τα δικα μου"

 

το φθηνοτερο του ήταν 45 ευρω ακριβοτερο απο το δικο μου (συμπεριλαμβανομενης της εκπτωσης) και μου λέει (ο εξυπνακιας) "ε ενταξει, 10% πιο πάνω το έχω..."

 

Αφου ρε κόπανε (δεν τον είπα κόπανο) το 10% είναι 45 ευρω aka 4 ZΕΥΓΑΡΙΑ ΜΠΑΚΕΤΕΣ, ή 3 ΔΕΡΜΑΤΑ ΤΑΜΠΟΥΡΟΥ...και παει λεγοντας.

 

Moυ λέει μετά..."ναι αλλά εδω το ακούς, στο thomann μονο το βλέπεις" και του λέω και εγω..."τί να ακούσω κύριε μου που μου δείχνεις ταμπουρα 400-1500 ευρω με stock δερματα ΑΚΟΥΡΔΙΣΤΑ σε ενα χώρο που οι ανακλάσεις δινουν και παίρνουν..."

 

Όπως καταλαβαίνετε τη βάση ΔΕΝ την αγόρασα...πήγα drumstore και πήρα μια pearl όπου δε με κραξαν που ψωνισα από το θωμα και μου είπαν και ευχαριστω για τα λεφτα που τους αφησα...

 

Τη δευτερη φορά ζήτησα προσφορα για δικασσο σετ hyper drive με email.

Δεν μου απάντησε...

του ξαναστειλα μου έστειλε μια προσφορα 2πλάσια τιμή απο αυτή του Rockem,  και όταν πήγα από εκει προσπαθουσε (με ασχημο τροπο) να με πεισει να πάρω super star ή super star custom.

 

Μάγκες ο τύπας είναι "πωλητής" της παλιάς σχολής ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΑΜΜΕΡ!

 

Όταν πάω στο Νάκα πάω γιατί είναι εκεί ο Κωστής που είναι παλικάρι λεμε και 2 μαλακιες και όποτε μπορεί κανει και καμια εξτρα εκπτωση...

Και παρομοίως πάω drumstore γιατί εκει έχει πωλητες-drummers!

 

Να σημειώσω ότι δεν είναι αναγκη να ψωνιζουμε τα πάντα από thomann, δεν είναι σε ολα πιο φτηνος. πχ τα roland το drumstore τα εχει πιο φτηνα, στο νακα αν πάρεις 5 δερματα και πάνω εχεις 30% εκπτωση...

Το κακο μαυτους είναι ότι δεν εχουν και κανα μπανερακι στα site τους με τις "δελεαστικες" τους προσφορες...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο κύριο που θεωρείται "Dealer" της Τama έχω ρίξει ΜΑΥΡΟ!

Είναι αντιεξυπηρετικός, δε ξέρει τί σημαινει πωληση.

 

Ενώ βλέπεις ρε παιδί μ όλους τους άλλους, λίγο με την κρίση, λίγο με τα internetoμάγαζα να κάνουν προσπάθεια να γίνουν λίγο ανταγωνιστικοί, αυτός εκεί το χαβά του...

 

Παραδόξως, αν παραγγείλεις κάτι TAMA απο άλλο μαγαζί (πχ adagio) στο φέρνει απ τον Τρίμη σε τιμή χαμηλότερη του Τρίμη και ίσως και του Thomann. Αυτό τώρα πως γίνεται δεν καταλαβαίνω...

 

Ενδεικτικά κοίταγα για ενα Iron Cobra Flexi Glide μονό: Thomann 171e, Adagio 155e και Τρίμης 183ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μενω εκπληκτος απο αυτα που διαβαζω (για τον Τριμη )γιατι εμενα η μου φερεται διαφορετικα η εγω ειμαι κοπανος και αγοραζω ακριβοτερα .Και αναρωτιεμαι γιατι και το σετ που εχω παρει δεν το πηρα απο αυτον (απο την πρωτη αντιπροσωπεια της tama ..Λυρικον νομιζω ) .Στο Νακα υπαρχει σωστη αντιμετωπιση παντα ,στο Drumstore τους ξερω αλλα δεν εχω ψωνισει τιποτε δε μπορω να εκφερω γνωμη ,ο Γαβριλος ειναι ο γνωστος γαβριλος παντα τα βρισκουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον να κανω 560κατι χλμ να παω στον τριμη δυσκολο

εδω που ειμαι στηριζω ριχαρδο ο οποιος εχει μονο τα imperialstar

αλλα δεν απαντησες στο θεμα μου τοσο,οσον αφορα δηλ τα hyperdrive

 

Τα HYPERDRIVE  δεν τα εχω παιξει ειναι καθαρα θεμα γουστου .ΚΑΙ βεβαια δεν ηξερα οτι μενεις Βορεια .Ο ριχαρδος (Θεσσαλονικη δεν ειναι ;) απο που τα φερνει ;Μπες στο drummerworld και δες τον John Blacwell (Mαυρο τερας του groove / prince κλπ.) οπου συνηθως πλασαρει την Ηyperdrive  αλλα δεν ξερω σε τι ξυλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου