Προς το περιεχόμενο

Ποιό σετ τυμπάνων;


kosta$

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδες ψαχνω εδω και κατι μηνες σετ τυμπανων και εχω ξεχωρισει τα εξης μοντελα με βαση τα λεφτα μου :

1.yamaha stage custom

2.tama imperialstar

3.tama swingstar

4.tama silverstar (πιο ακριβα δεν ξερω αν αξιζει)

 

και απο πιατινια εχω επιλεξει τα constantin diamond

Η μουσικη που παιζω ειναι κυριως  rock

 

Αμα εχετε και αλλες ιδεες μην διστασετε !!

Ευχαριστω περιμενω απαντησεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα φίλε,

 

Σ αυτή την κατηγορία παίζουν επίσης: Pearl VBL, Sonor Essential Force, PDP M5, Gretsch Catalina, Mapex Meridian Birch/Maple.

 

Δωσε μας λίγες περισσότερες λεπτομέριες, (αν δλδ είναι το πρώτο σου σετ, αν ασχολείσαι καιρό, αν έχεις δοκιμάσει κατι που σου άρεσε, για τι χρήση κτλ κτλ) για να σε βοηθήσουμε καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε,

 

Σ αυτή την κατηγορία παίζουν επίσης: Pearl VBL, Sonor Essential Force, PDP M5, Gretsch Catalina, Mapex Meridian Birch/Maple.

 

Δωσε μας λίγες περισσότερες λεπτομέριες, (αν δλδ είναι το πρώτο σου σετ, αν ασχολείσαι καιρό, αν έχεις δοκιμάσει κατι που σου άρεσε, για τι χρήση κτλ κτλ) για να σε βοηθήσουμε καλύτερα

 

παιζω ενα χρονο και αυτο το σετ που εχω τωρα ειναι για πεταμα και τωρα που φτιαχνω μπαντα ειπα για κατι καλυτερο απο αυτα που εχω βαλει τι μου προτεινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα είναι για 2ο σετ, ξέχνα swingstar - imperialstar γιατί είναι τα εντελώς entry level και κοίτα ή τα stage custom ή VBL ή τα Sonor (ή τεσπα κάποιο απο τα παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε,προτεινω sonor essential force,yamaha stage custom ή sonor 2007/3007 σε συνδυασμο με ενα καλο ταμπουρο.

Για πιατινια που λες,τα συγκεκριμενα δεν τα ξερω οποτε δεν ξερω και ποσα θα ξοδεψεις,αλλα θα σου λεγα για μεταχειρισμενα οπου μπορεις να βρεις κορυφαια πιατινια σε τελεια κατασταση και στο -50% της αρχικης τιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο εδω το σετακι το θεωρο παρα πολυ καλη περιπτωση καλα ξυλα,σιδερα  απο custom μοντελα της dw σε τιμη που παιρνεις κουβαδες.

http://www.thomann.de/gr/dw_pdp_bx_studio_solid_black_2.htm

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστα πηγαινε μια βολτα στα μαγαζια (τριμης για Ταma ,Nakas για yamaha ,drumstore για τα Sonor .Κατσε ακουσε τα παιξε αν μπορεις και αν θεσ παρε μαζι σου και εναν εμπειρο μουσικο που να ΑΚΟΥΕΙ καλα .Αφου αποκρυσταλλωσεις ακουστικα ποιο σου αρεσει βαλε το χερι στην τσεπη και μετρα τα .Αν θες επιπλεον βοηθεια εδω ειμαστε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καλυτερες προτασεις σ'αυτα τα λεφτα(1000-1200)ειναι τα stage custom και τα pearl vision...τα περλ κερδιζουν σε ποιοτητα hardware,εξαιρετικες βασεις δηλαδη...αυτο μετραει περισοτερρο αν εχεις σκοπο να παιξεις λαιβ με αυτο το σετ(στησε-ξεστησε)...κατα τα αλλα και τα δυο σετ ειναι σουπερ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου