Προς το περιεχόμενο

Θέλω τα πάντα για ηχογράφηση και τα θέλω τώρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή για ενα 5αρι σετ με κάμποσα πιάτα σε μικρό χώρο θέλω κάπου στα 7 μικρόφωνα ή γίνεται και με λιγότερα δουλειά(όχι επαγγελματική ποιότητα αλλα τουλάχιστον ανεκτή) ? Αν υποθέσουμε οτι θέλω 6 ή 7 μικρόφωνα όσα δηλαδή έχει ένα σετ απο αυτά που κυκλοφορούνε στο εμπόριο τι κάρτα ήχου πρέπει να πάρω? Αν έχει κανείς διάθεση ας ποστάρει κανα 2 κάρτες εδώ να δώ περίπου τί ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δηλαδή για ενα 5αρι σετ με κάμποσα πιάτα σε μικρό χώρο θέλω κάπου στα 7 μικρόφωνα ή γίνεται και με λιγότερα δουλειά(όχι επαγγελματική ποιότητα αλλα τουλάχιστον ανεκτή) ? Αν υποθέσουμε οτι θέλω 6 ή 7 μικρόφωνα όσα δηλαδή έχει ένα σετ απο αυτά που κυκλοφορούνε στο εμπόριο τι κάρτα ήχου πρέπει να πάρω? Αν έχει κανείς διάθεση ας ποστάρει κανα 2 κάρτες εδώ να δώ περίπου τί ψάχνω.

 

Εγω θα σου προτεινα ενα δυναμικο στο ταμπουρο, αλλο ενα στην μποτα και ενα κρεσμαμενο απο πανω σου στο 1 μετρο πανω απο το κεφαλι πυκνωτικο...Αυτα σε κονσολα και μετα ενα καναλι σε μια καρτα ηχου που συνδεεται με τον υπολογιστη και μετα με οτι προγραμμα εχεις το ηχογραφεις.

 

Το θεμα ειναι οτι κανεις οτι θες, αν δεν καταλαβεις πως δουλευουν τα μικροφωνα , οι καρτες ηχου , κονσολες... Θα σου παρει 'ωρα' για να δεις τι παιζει...

 

Καλυτερα ζητα βοηθεια απο καποιον για να νοιωσεις το πως δουλευει το καθε τι και επισης δες στο noiz στο θεμα ηχογραφησεις. ΕΙναι μερικα πολυ καλα αρθρα

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου