Προς το περιεχόμενο

Kαθαρισμός (και αφαίρεση "λεκέδων") απο 70's Bass Drum


chrisvek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά απο πολύ,πολύυυυ πρήξιμο του πατέρα μου,μου παραχώρησε τελικά το πρώτο του σετ!Πρόκειται για έναν Jazz Set της Premier,και υπολογίζω οτι είναι δεκαετίας του 60-70.Λόγω του οτι είναι άσπρο το σετ η μπότα έχει κάποιους κιτρινους λεκέδες,που φαίνονται δυστυχώς αρκετά!Σε καμία περίπτωση δεν σκέφτομαι την πώληση του,αλλά αντιθέτως την "Αναπαλαίωση".Έχει μήπως κάποιος,κάποια ιδέα πως μπορώ να τους αφαιρέσω???Να σημειώσω οτι λόγω γνωριμίας του πατέρα μου με τον Γαβριήλο,έχω ήδη ρωτήσει,αλλά ο άνθρωπος δεν μπόρεσε να με βοηθήσει!Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω στη θεση σου ...δεν θα το πειραζα καθολου..

Γιατι η ομορφια ενος παλιου σετ...ειναι οτι ειναι παλιο!!!

Μην αφησεις επισης κανενα που δεν ξερει ...να την ακουμπησει.

Αν παρολλα αυτα θες να την βαψεις.. εγω θα σου συστηνα το Γαβριλο...που ειναι μανουλα σε αυτες τις δουλειες.

Μου κανει εντυπωση που ο Γαβριλος δεν μπορει να σε βοηθησει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το σετ εχει cover φινιρισμα,δηλαδη ενα φυλο πανω απο τον κοθρο,αντι για λακα,ενδεχεται οι κιτρινοι λεκεδες να ειναι κολλα που εχει λιωσει καποια στιγμη και χυθηκε...το δειξες στον γαβρηλο?δεν μπορουσε/ηθελε να το φτιαξει?δεν σου ειπε καν τι να κανεις?ξερω καποιον που πιθανο να μπορει να σε βοηθησει...ερασιτεχνης αλλα μερακλης...αν πιστευει οτι μπορει να κανει ζημια στο τυμπανο δεν θα το ακουμπησει...χτυπα πμ αν θες να σου δωσω τηλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@beeros05 Όχι φίλε μου!Κατάλαβα ποιο μοντέλο λες!Είναι λίγο πιο παλιό!Είναι άσπρο σκέτο...Για αυτό είναι π μ την χαλάει την κιτρινάδα!

 

@vagelis Σίγουρα Βαγγέλη δεν θα αφηναν κανέναν να το ακουμπήσει!Μετά θα πήγαινα απο χέρι και με το δίκιο του ο φάδερ!Τώρα όσο για την ομορφία συμφωνώ μαζί σου,αλλά επειδή όλο το άλλο μέρος με την πειποίηση που το έριξα άρχισε να γυαλίζει το άλλο μέρος και φαίεται τώρα άσχημα!

 

@kapdrums Mike, δεν θυμάμαι τι ακριβώς μου είχε πει ο Gabriel,αλλά απο όσο θυμάμαι ήταν σκούρα τα πράγματα!Και να σημειώσω οτι εχει ήδη επέμβει με μια πολύ ωραία πατέντα για τα τομ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή όλο το άλλο μέρος με την πειποίηση που το έριξα άρχισε να γυαλίζει το άλλο μέρος και φαίεται τώρα άσχημα!

Τι "περιποίηση" έκανες στο άλλο μέρος; Δεν δουλεύει στα σημεία με τους λεκέδες της κάσας;

Τελικά είναι χρώμα ή πλαστικό κάλυμμα; Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι "περιποίηση" έκανες στο άλλο μέρος; Δεν δουλεύει στα σημεία με τους λεκέδες της κάσας;

Τελικά είναι χρώμα ή πλαστικό κάλυμμα; Μπορείς να ανεβάσεις καμιά φωτογραφία;

 

 

Στην αρχή με γυαλιστικά για τύμπανα!Αλλά δεν έκαναν τίποτα.Αργότερα πήρα μια αλοιφή για αφαίρεση λεκέδων που χρησιμοποιούν οι κιθαρίστες,και έβγαλε όλη την σκόνη π είχε μέινει πάνω με τον καιρό!Απο όσο μπορώ να καταλάβω είναι ένα πλαστικό κάλλυμα!Φωτο θα ανεβάσω σύντομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παραθέτω παρακάτω κάποιες φωτογραφίες για να βοηθήσω!

Υ.Γ:Έκανα μια μικρή επεξεργασία στις φωτο για να φαίνονται πιο καθαρά!

1154325264_DSC_0034_.thumb.JPG.f18a19d90c6f431323beb2e054eee2c5.JPG

2017205074_DSC_0035_.thumb.JPG.3658c414e06d2f35cd1496d415a3e469.JPG

369060103_DSC_0038_.thumb.JPG.9e7dc92a22dbf3aad7d6b4b04d04ce45.JPG

690490304_DSC_0039_.thumb.JPG.a9f1ccfd736297886ebc2a8f5e06ae20.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε και μια προσπαθεια με το καλυτερο και ασφαλεστερο καθαριστικο που υπαρχει

 

Zippo-3341-rw-10656-9631.jpg

 

αν δεν καθαρισει και με αυτο,αστα ησυχα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανε και μια προσπαθεια με το καλυτερο και ασφαλεστερο καθαριστικο που υπαρχει

 

Zippo-3341-rw-10656-9631.jpg

 

αν δεν καθαρισει και με αυτο,αστα ησυχα

 

Χμ..Λες?Να φανταστώ οτι οδηγίες δεν υπάρχουν.Κλασσικά,λίγο zipp-έλαιο :P πάνω στο πανάκι και ο Θεός βοηθός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου