Προς το περιεχόμενο

Αγοραστής από εξωτερικό


paco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν καιρό είχα βάλει αγγελία για πώληση κιθάρας σε διάφορα site..Είχα απογοητευτεί γιατί δεν έβρισκα αγοραστή και το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειτε να πουληθεί τουλάχιστον προς το παρόν. Ξαφνικά χθες, εμφανίστηκε ένας τύπος από Νιγηρία και δε ρωτάει τίποτε απολύτως π.χ.για την κατάσταση της κιθάρας, για καλύτερη τιμή ενδεχομένως, κόστος μεταφορικών κλπ. "Πες μου πως πληρώνω και στείλε το όργανο" λέει. Του είπα "μέσω paypal".. "no problem" απαντάει. Δε μου έχει ξανασυμβεί αυτό; Λέτε να παίζει τίποτα ύποπτο; Αν δώσω τη διεύθυνση που διατηρώ για pay pal πληρωμές, παραμένω απόλυτα ασφαλής..άσχετα με το αν τελικά θα πληρώσει ή όχι ο τύπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μακρυά!!! Αλλά όσο πιο μακρυά γίνεται όμως! Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, καλό είναι να μην του δώσεις ΚΑΝΕΝΑ στοιχείο σου. Πρόκειται για κλασσική απάτη που έχει συζητηθεί πολλές φορές στο φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρια!! Ψαξε στο φορουμ εδω. Αυτοι απο Νιγηρια ειναι απατη. Θα σε κατατοπισουν αυτοι που γνωριζουν πιο καλα. :)

 

 

 

χαχαχα και οι 2 "Μακρια!!", να δω που θα φτασει ο φιλος :D:D:D

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πριν καιρό είχα βάλει αγγελία για πώληση κιθάρας σε διάφορα site..Είχα απογοητευτεί γιατί δεν έβρισκα αγοραστή και το πήρα απόφαση ότι δεν πρόκειτε να πουληθεί τουλάχιστον προς το παρόν. Ξαφνικά χθες, εμφανίστηκε ένας τύπος από Νιγηρία και δε ρωτάει τίποτε απολύτως π.χ.για την κατάσταση της κιθάρας, για καλύτερη τιμή ενδεχομένως, κόστος μεταφορικών κλπ. "Πες μου πως πληρώνω και στείλε το όργανο" λέει. Του είπα "μέσω paypal".. "no problem" απαντάει. Δε μου έχει ξανασυμβεί αυτό; Λέτε να παίζει τίποτα ύποπτο; Αν δώσω τη διεύθυνση που διατηρώ για pay pal πληρωμές, παραμένω απόλυτα ασφαλής..άσχετα με το αν τελικά θα πληρώσει ή όχι ο τύπος..

μακρυα!!!απατη...μου εχει στειλει κ μενα,αλλα κ σε πολλα ατομα απο ξενο φορουμ,οπου ειμαι μελος...κανε delete τα μηνυματα του...μαλιστα αυτος που ειχε στειλει σε μενα με ρωτουσε κ τι χρηματικο ποσο θελω,λες κ θα μου κοψει επιταγη κανας εφοπλιστης... :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να γίνει ένα "sticky θέμα" στη στήλη με τα "φρέσκα" γι αυτό το θέμα,διότι κάθε τρεις και λίγο έχουμε τα ίδια και τα ίδια... ::)

 

Εμένα που λέτε,προχθές μου έστειλε mail η κα Molly από τη Νιγηρία γιατί καιγόταν η καημένη να πάρει μιά Strat για τον γιόκα της και ήθελε η φιλότιμη να με πληρώσει και παραπάνω παρακαλώ...Οπότε της έστειλα αυτό:  

 

8)

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εντύπωση μου κάνει βρε παιδιά. ::)

Δείτε τι λέει η πρώτη σελίδα των Αγγελιών. Πάνω - πάνω, φάτσα - κάρτα...

Δεν διαβάζει κανείς; Αναφορά στην πρωτη σελίδα με μεγάλα έγχρωμα γράμματα!

Για να μην αναφερθώ στους Κανονισμούς και στις Οδηγίες που επίσης αναφέρεται τι να αποφύγουμε και γιατί.

Τι άλλο να κάνει κανείς για να σας προστατέψει;

Επισυνάπτω screenshot.

Screenshot_1.png.fd91317527dd0e4cd2f9226137639e88.png

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ξερεις αφεντικο σχεδον κανεις δεν διαβαζει ουτε κανονισμους ουτε ορους,και φυσικα τα γραμματα δεν ειναι ΑΡΚΕΤΑ μεγαλα

 

Μονο αν βαλεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΑ γραμματα ΜΠΟΡΕΙ και να τα προσεξουν... ;D

 

Απο την αλλη βεβαια η ανθρωπινη ΑΦΕΛΕΙΑ (για να μη μπω τιποτα βαρυτερο) δεν παυει να με εκπλησει.....

 

Πως ειναι δυνατον ρε παιδια ενας κατοικος μιας χωρας οπου το ΕΤΗΣΙΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ειναι 1500 ευρω (στην καλυτερη περιπτωση) να αγορασει την κιθαρα σας?????

 

Ελεος δηλαδη...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι άλλο να κάνει κανείς για να σας προστατέψει;

Αφεντικό; Αν είναι δώσε τους τον αριθμό της ΔΙΚΗ ΣΟΥ πιστωτικής κάρτας, όποτε αν γίνει κάτι να τους έχεις προστατέψει; εεεε;

 

γιατί αλλιώς πάντα θα υπάρχει κάποιος που δεν ξέρει, δε διαβάζει και μετά κατηγορεί (όχι ότι εδώ έγινε κάτι (ακόμη)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου