Προς το περιεχόμενο

Danny Carey - drummer behind Tool


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα μικρο αφιερωμα σε ενα πολυ μεγαλο κατα την γνωμη μου Rock drummer.

Για μενα ο Danny Carey εκπροσωπει οτι ακριβως εκπροσωπουσε ο Bonham τις προηγουμενες γενιες.

Ο τροπος  που χρωματιζει ο Carey τα κομματια τον Tool, τον κανει κατα την γνωμη μου αναποσπαστο μελος της μουσικης τους.

Να τον θυμηθουμε λιγακι.

Καλο σας βραδυ

 

Danny Carey - Drum solo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την σύγκριση με τον Bohnam!Πανω κάτω ίδια πράγματα απλά σε άλλες εποχές.Απο τις λίγους ντραμερς που θα μπορούσαν να δω 4-5 DVD του σε μια μέρα!Επίσης είναι δυστυχώς λίγο παραξηγημένος για κάτι φωτογραφήσεις που είχε κάνει με ράσα και πεντάλφες πάνω...Δυστυχώς κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν για ποιους λόγους(εμπορικοι φερστ οβ ολ) γίνονται παρόμοιες φωτογραφήσεις.Btw καλός ο Danny...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαια μπαντα, πηγε ενα βημα μπροστα τη μουσικη σε αυτο το ειδος . Πολυ καλος ντραμμερ με πολλες ιδεες και φαντασια.

Μια απορια ομως, υπαρχει περιπτωση να ηχογραφει τελευταιος απο ολη την μπαντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαια μπαντα, πηγε ενα βημα μπροστα τη μουσικη σε αυτο το ειδος . Πολυ καλος ντραμμερ με πολλες ιδεες και φαντασια.

Μια απορια ομως, υπαρχει περιπτωση να ηχογραφει τελευταιος απο ολη την μπαντα?

Απο οτι ξερω..οι Tool ηχογραφουν παντα ολοι μαζι..και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που οτι ακους στα Cd τους...το ακους και Live..

Ακομα θυμαμαι τι επαθα εκεινο το βραδυ στο Terra Vibe πριν 4-5 χρονια...

Μια απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει ever!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ας προστεθεί και αυτό το βίντεο που δείχνει ότι είναι ντράμερ που σκέφτεται πολύ μουσικά και arrangement-wise ακόμα και στα σόλο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ακομα θυμαμαι τι επαθα εκεινο το βραδυ στο Terra Vibe πριν 4-5 χρονια...

Μια απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει ever!!!

 

Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για το πρώτο τους Live σστην Ελλάδα, στο ξιφασκίας.... Όχι ότι δεν έπαιξαν καλά, αλλά ο ήχος το χάλασε όλο.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου