Προς το περιεχόμενο

Αταστη wenge ταστιερα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν update...

 

Ναι, η ταστίερα του φίλου μου είναι wenge. Όμως έχει ένα ειδικό coating πολυουρεθάνης νίτρου. Όμως ήταν κατηγορηματικός ότι και χωρίς coating- σε γενικές γραμμές- το wenge αντέχει τις round χορδές, καθώς είναι σκληρό ξύλο.

 

Βέβαια υπάρχει ένας τύπος στις ΗΠΑ, που χρησιμοποιεί μια δική του μέθοδο, όπου σε κενό αέρος εφαρμόζει ένα βερνίκι ( να το πω;) και κάνει την ταστιέρα «μπετόν». Τιμή; 200 δολάρια... Λίστα αναμονής; Έξι μήνες  :P Συν βέβαια τα έξοδα αποστολής...

 

Αν σε ενδιαφέρει let me know για directions.

 

Πάντως απ' ότι μου λέει - και έχει πολλά όργανα με wenge- αντέχει... Οπότε η πρόταση μου είναι άσε το ως έχει και αν σου κάνει... νερά ας το δούμε τότε.

 

 

 

 

Ευχαριστω για το info Terry!Καπως ετσι το ειχα κ εγω στο μυαλο μου...οτι θελω να το περασω βερνικι σε καποια φαση εννοειτε..αλλα δεν νομιζω σε ενα χρονο χρησης η ταστιερα να παθει κατι απο τις χορδες,ακομη και round να ειναι αυτες...φυσικα στα εξοδα του να κανεις αταστο ενα οργανο δεν ειναι μονο να βγαλεις τα ταστα και να τα γεμισεις με ξυλοκολα...ειναι το σεταρισμα που χρειαζεται,ειναι οι χορδες αν πας σε flat,ειναι το nut στις περιπτωσεις των warwick καθως το just a nut δεν ειναι και το καλυτερο...οποτε το 100ρι ειναι σιγουρο...ζουμε σε δυσκολους καιρους και για βερνικι  ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου