Προς το περιεχόμενο

Ιατρικές Υποθέσεις και blues


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν παρακολουθείτε τη σειρά, υποθέτω θα έχετε δει τον dr. House να βαράει καμιά νότα στο πιάνο ή την κιθάρα του ενίοτε. Απ' ό,τι φαίνεται τελικά, ο ηθοποιός Hugh Laurie, το έχει το μουσικό και κυκλοφόρησε και ένα ωραιότατο cd με blues και νεοορλεάνικο ragtime όπου παίζει πιάνο και τραγουδάει ο ίδιος:

 

Hugh Laurie - Guess I'm A Fool

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Καλά ο Hugh Laurie είναι ΘΕΟΣ! Cool, ωραίος.....μουσικός...και Honda CBR! My kind of man!!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι ο τύπος που θέλεις να γίνεις όταν μεγαλώσεις ;D

Μου αρέσεις! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία, ευχαριστούμε που μας το σφύριξες JJ. Πάει για δωράκι, αρκεί να το βρούμε... ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά αυτό το show ήταν θεϊκό... Δεν ήταν όλα πάντα τόσο αστεία, αλλά υπήρχαν και κάποια άπαιχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοον.....

Τον κυρ Laurie τον παρακολουθώ εδώ και χρόνια από την εποχή του Fry & Laurie και του καταπληκτικού Jeeves & Wooster (με τον τρομερό και ταλαντούχο "ομόσταυλο" Steven Fry αμφότερα).

 

Στο δεύτερο (J&W) είχε εκφράσει από τότε τις μουσικές του ανησυχίες όπως έχει κάνει εξάλλου επανηλλειμένα και στο Dr House (στο οποίο δυστυχώς έχει ελαφρώς εξαμερικανισθεί).

 

Είναι δεδομένο ότι είναι ένας educated Άγγλος μεγαλοαστός με καλό γούστο και αγνές προθέσεις ως προς το ιδίωμα. Δυστυχώς όμως, πολλές φορές, η παρουσία και των δύο δεν είναι αρκετή. Όχι ότι δεν έχει μουσικές ικανότητες. Απλώς, για μένα πάντα, δεν το χει το άθλημα.

 

Η καταπληκτική παραγωγή του πάντα υψηλών στάνταρ Joe Henry και τον αγαπημένο του (και μου) σκοτεινό ήχο, συμβάλλει τα μέγιστα σε ένα πολύ ενδιαφέρον άκουσμα αλλά δεν δεν τη σώζει την παρτίδα.

 

Δεν είναι επ' ουδενί κακό το άλμπουμ. Ίσως εγώ να περίμενα περισσότερα από τον συγκεκριμένο, λόγω της συμπάθειάς μου προς αυτόν. Αλλά δεν με έπεισε......

 

Θα το ξανακούσω........... αργότερα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου