Προς το περιεχόμενο

Realtime DSP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον το πρόβλημα λύνεται με το CueMix Bounce Back της κάρτας.

 

Το μικρόφωνο περνάει μέσα από το logic και δημιουργείται μια μίξη σε ένα Cuemix Dsp κανάλι' date=' με μοναδικό κανάλι στη μίξη, την έξοδο του logic.

 

Στο πρόγραμμα Screen capture επιλέγεται αυτό το Cuemix Dsp κανάλι σαν είσοδος.[/quote']

 

Ευχαριστώ όλους για τις ιδέες.

 

Γιώργο, μπορείς να εξηγήσεις τα βήματα;

Δεν είμαι καθόλου έμπειρος σε τέτοια θέματα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Logic Audio Channel Outputs:

 

- Surround

- Motu Output 1 - 14

- Bus 1 - 32

 

Επίσης μπορεί να φτιάξει νέα κανάλια Aux 1 και Aux 2, Bus 1-8.

 

Το screen capture έχει μόνο ένα checkbox record mic που γράφει ότι έχω βάλει default τα System Preferences του λειτουργικού δηλαδή Motu Input 1-2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε αν μπορείς να αλλάξεις στα system preferences το default input. Γράψε τι επιλογές σου δίνει εκτός από τις analog, spdif, mic.

 

Tα bus 1-32 είναι bus της κάρτας ή εσωτερικά του logic?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

..ειχε πεσει στην υποληψη μου ενα προγραμματακι το οποιο λειτουργουσε ως ''ψηφιακο patchbay'' αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται...μπορουσε χωρις καλωδια να συνδεσει τα outputs enos programatos me ta inputs ενος αλλου π.χ...θα ριξω μια ματια και αν το βρω...θα το ανακοινωσω!!παρ'ολα αυτα δεν ξερω ποσο αξιοπιστο μπορει να ειναι...νομιζω οτι αυτο με τα καλωδια που ανεφερα ειναι απο οσο μπορω να σκεφτω τωρα η καλυτερη λυση... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου